| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Krční mandle

  (?)
[<<Předchozích 60] Názory 6170 z 538  [Dalších 468 >>]
pingui 49813
24.11.2015 15:41:15
Ve ctvrtek me ceka tonzilektomie a jsem teda podelana strachy A vubec nevim jak se hodit do klidu, srdce mi busi uz ted. Kazdej dospelak se kterym mluvim mi rika, ze kdyby vedel jak to ku. evsky boli tak si to nenecha trhat, nicmene zase rikaji ze jim to neskutecne pomohlo. Ale ja uz mam bohuzel z tech mandli celkovy potize klouby srdce atd. A hlavne uz rezistence na Atb.
Tak jak prezit strach??? Nejake napady?
kristyna
  • 
28.10.2014 9:32:06
dobry den chci se zeptat jak jste snasela operaci a kde jste byla dekuji moc
Petra
  • 
4.10.2014 18:46:31
Já jsem byla 17. září.........musím ale říct, že to nebylo tak šílený, jak jsem všude četla, už ten večer po operaci jsem snědla termix.......bolí to, ale není to nic hroznýho.....takže se ničeho neboj, čím víc si to nebudeš připouštět, tím to bude lepší.....
Jana
  • 
12.9.2014 6:11:07
Je to tak, bylo to v Praze, Na Homolce. :-)
vertigo 92133
12.9.2014 0:06:59
Druhý den jsi šla domů? Všude píšou, že se jde až tak za týden... Druhý den se domů rozhodně pustit nenechám, raději si to odtrpím v nemocnici, kde je přísun léků od bolesti zajištěn ~;)
vertigo 92133
12.9.2014 0:04:13
Děkuji všem za rady! ~;)
Jana
  • 
11.9.2014 21:28:00
Já byla na operaci před 8 lety, předcházelo tomu něco podobného, co popisuješ. Bezprostředně po operaci jsem se cítila celkem dobře, druhý den jsem šla domů a ani mě to moc nebolelo - myslela jsem si, co s tím všichni nadělají... A pak to přišlo, ta bolest byla fakt hnusná, takže jsem 3 dny jela v Tramalu a nevylezla z postele. Zotavovala jsem se velmi pomalu, únava ustupovala zvolna. Asi 2 měsíce trvalo, než jsem cítila chuť jídla - všechno chutnalo jako papír... Můžeš to mít samozřejmě jinak, ale pro jistotu počítej s tím, že týden budeš mimo, pak už bys měla být schopná si něco uvařit a šup zpátky do postele... Držím palce, ať to moc nebolí a hlavně, ať to má pozitivní efekt - u mě mělo....
vertigo 92133
11.9.2014 18:43:30
Ony se už dneska naštěstí ty krční mandle trhají v celkové anestézii ~;) Nosní mandli mi trhali v dětství, ale doposud jsem se těšila slušnému zdraví, na infekty HCD jsem netrpěla. Takže ta souvislost s vytržením nosní mandle to být nemusí.
Simča, dcery *1988 a 1997 3201
11.9.2014 14:43:57
Byla jsem v dospělosti, ale je to už 30 let.
Tenkrát se doporučovalo jíst zmrzlinu, tak jsem se těšila na nanukáče, jeden mi přinesli den po operaci a za dva dny druhý. Ale já ho nebyla schopná polknout... A nejhorší bylo, že jsem z nich a z mléka byla strašně zahleněná a nešlo si odkašlat a zbavit se toho. Na toto si dej pozor....
Jinak druhý den jsem byla OK, chodila jsem, jen jsem se nesměla předklonit, nic zvedat, a pokud možno nemluvit....
Operace sama o sobě nebolela, ale než začali vyndávat ty mandle, píchali mi do krku injekci proti bolesti - do pusy stříkačku s 15 cm zahnutou jehlou a to bolelo dost, ale hlavně to bylo nepřijemné. Byly to asi 4 vpichy - 2 vlevo a 2 vpravo. Pak už jen fikali, hnusné bylo, že jsem seděla, sama si držela emetní misku a koukala, jak do ní dávají krvavé cucky čehosi...
A nakonec přišlo to nejhorší - strčili mi do krku cosi, co vypadalo jako velký tvarovač na řasy a byla to bolest, že jsem omdlela. Pak mi řekli, že vycvakli nosní mandli a tam že se nemohou umrtvovací injekcí dostat. Nikdo mi neřekl, že budou brát i nosní mandli, prý je to bežná praxe (nevím, jak dnes, tenkrát!). POkud bych dnes mohla rozhodnout, nikdy bych si nosní mandli nenechala vyjmout, od těch dob mi veškeré infekty vlezou přímo do nosohltanu a nemohu se jich dlouho zbavit...
Gladya, bývalá dasa, 63023
11.9.2014 10:02:30
Zažila jsem před mnoha lety jako dospělá, tehdy ještě bezdětná. V nemocnici jsem byla skoro týden. Po návratu z nemocnice už bolest nebyla nijak hrozná, na téměř normání stravu jsem přešla docela rychle, samozřemě jsem nejedla dráždivé věci, přesný jídelníček si nepamatuju. Byla jsem ale celkově unavená, ale celkem provozuschopná. Ale s dětmi to možná budeš mít složitější.
[<<Předchozích 60] Názory 6170 z 538  [Dalších 468 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.