| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Holka nebo kluk - babské rady

  (?)
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 14724  [Dalších 14694 >>]
Ropucha + 2 120300
5.12.2013 23:52:40
Delete, panenky jsou většinou makety malých holčiček (nebo alespoň za mého dětství byly, dneska už je to možná genderově vyváženější), tak dostávají holčičí jména ~d~ Je to tak vlastně předurčené. Já jsem měla jednu jedinou panenku imitující chlapečka, v té době to byla novinka, byl dokonce čurací :-) , no a ten samozřejmě dostal jméno klučičí. Ale možná je to tak, že holčičky se chtějí s tou panenkou identifikovat, proto mají rády panenky-holčičky, nevím ~d~
Že by zvířátka-samečci dostávali holčičí jména, toho jsem si u nikoho nevšimla (možná jsem jen nevšímavá).
KoproFka 76193
5.12.2013 22:50:10
Chantrey, měla jsem to podobně jako tvoje sestra.
Nad chlapečkem jsem vůbec neuvažovala... prostě jsem nepředpokládala za možné, že by se mi mohl narodit, že by ho moje tělo umělo vyrobit ... a ve 4-tém měsíci na UZ, když konečně "roztáhl nožky", bylo vymalováno.
Fakt je, že jsem se s tím srovnávala tak 2 měsíce...
Ale když se narodil, byl tak roztomiloučký + ta úžasná dávka hormonů po porodu způsobily, že jsem se zamilovala závratně a nevratně~;)

Navíc on byl, jako miminko, opravdu hodně náročný už od narození, hodně se naplakal a i vývojově vždycky byl mimo všechny tabulky, nefungovaly na něj osvědčený rady a triky - je a byl vývojovně vždycky o dost dopředu, jo, bylo to dost těžký..

Nicméně jsem zkonstatovala zpětně, že oproti holčičkám, když ti tvůj klouček řekne "Maminko, ty jsi tak krásná, já si tě vezmu za ženu." nebo "Maminko, já tě miluju nejvíc na světě, jsi moje princezna."
Je to myslím něco jiného, než když to řekne malá holčička... Od toho malého kloučka to je prostě víc.. nejvíc~m~

Zrovinka včera jsem dělala pořádek u něj v pokojíčku a našla od něj dopis, který mi napsal v 5-ti letech když byl nemocný doma s tátou a já byla v práci - bylo to něco ve smyslu:
Maminko, já tě miluju, vždycky tě budu poslouchat, miluju tě ze všeho nejvíc, jsi tak pěkná atd....

Tehdy to ještě psal všechno "furt pryč, tedy bez mezer, ale napsal to červenou fixkou a ozdobil srdíčkama.... No, zaslzela jsem...

Co můžu srovnat s holčičkama - máme jich tu v okolí v synkově věku asi 5 a všechny jsou jeho kamarádky, rozdíl vidím...
Holčičky jsou víc empatické, dokážou vycítit situaci a zachovat se podle ní. Naopak ale můj synek je o proti nim daleko víc přímočarý a není záludný, což v některých chvílích není jen klad, že~;).

A sestře vyřiď, že holčička přijde - u nás taky přišla, je jí téměř 8 měsíců, a její bráška je její největší miláček a ona jeho. Mají se strašně rádi - už od prvních dní na něj reagovala suveréně nejvíc a teď, jak ho vidí, tak se culí, miluje ho... a on jí...
Je mezi nimi 7,5 roku rozdíl což pro mne je naprosto ideální - od staršího žádná žárlivost, navíc pomůže, zabaví, přinese... a ona ho prostě zbožňuje - a on ji - taky si sestřičku moc přál...~s~


adelaide k. 20327
5.12.2013 21:20:19
Monty, to nevis, třeba nám pak jednou rekneš ~;)
adelaide k. 20327
5.12.2013 21:18:05
Šuplíku čti :-) píšu ze s VLASTNÍ dcerou by si rozuměla TAKY víc (tak jako má teď pocit ze si víc rozumi s klukama :-))
Delete 8214
5.12.2013 19:42:16
Dotaz na ty, které pananky měly a hrály si s nimi...

Napadlo mě to při poznámce o panenkách, i když to bylo myšleno jako narážka na nezralost....ale mně prostě došlo, že pokud si holčičky hrajou s panenkami, jsou to většinou holčičky, i zvířátka mají holčičí jména, ač jsou to samci atd....

Tak mě fakt zajímá, jak to kdo měl..

Já jsem měla samé kluky...měla jsem a mám spíše klučičí zájmy, ale panenky jsem měla, nebo plyšáky, i kočárek a hrála jsem si s nimi...ale všichni měli chlapecká jména....milovala jsem Igráčky, ale hlavně ty klučičí, když pak začali dělat holky, moc jsem je do svých her nezapojovala, nevěděla jsem co s nimi...takové ty malé panenky - miminka byly taky výhradně kluci, jen jedna, ještě staršího typu, gumová, s vysloveně dívčím obličejem, byla jejich maminka...

Když jsme se někdy s někým bavili, jak se jednou budou jmenovat naše děti, měla jsem jména pouze pro kluky (navíc ve dvojicích pro dvojčata)....

U našich holek je to namíchané, ale často proto, že už je podle vnějších znaků zřejmé, že jde o kluka nebo o holku, takže ano, jedna měla Toníčka a druhá Viktora....ale jinak samé holky....u Little people byl boj taky jen o ty holčičí postavičky, u Igráčků je taky boj o ty holčičky, kluky si podělej bez bojů nebo je nechávají být...
Monty 129940
5.12.2013 19:39:16
Anett,
tak do babyboxu bych jí nestrčila... ale jak se znám, těžko bych k ní měla nějak extrémně vřelej vztah, kdyby se chovala tak, jak mi to vadí. U mimina je to samozřejmě jedno, ty se chovají všechny stejně, spíš POZDĚJI.
Nejsem moc tolerantní, no. Spíš vůbec.
Monika 123907
5.12.2013 19:05:10
Nestíhám číst celou diskusi, tak nevím, jestli už někdo nepsal to samé, ale já třeba byla taky chvíli zklamaná při druhém těhotenství, když mi řekli, že druhé dítě bude holka. První je kluk a mě přitom bylo celou dobu jedno, co bude to druhé, na něco mi to přišlo lepší tak, na něco naopak ... A to zklamání by podle mého přišlo úplně stejné, i kdyby mi řekli, že to bude kluk - prostě jsem tím "rozhodnutím" přišla o tu druhou variantu :-)
Myslím, že sestra bude "v normálu" třeba už zítra, max. za pár dní. Doufám teda, že už nenakoupila horu růžové výbavičky, tak moc snad nikdo nemůže být "přesvědčen", že odhadne pohlaví embrya :-)
boží žena 67104
5.12.2013 18:42:01
přesně tak, ona je to jen teorie
pak by to byla tvoje holčička - nejlepší, normální

narozdíl od těch ostatních divných otravných příšerných:-)

ja si teda neuměla kdysi představit žádné dítě a když už tak kluka
pak už sem si dítě představit uměla a co to bude mi bylo jedno, vědět sem to nechtěla
holka
holka
třetí neplánuju a zas by mi to bylo jedno


Ropucha + 2 120300
5.12.2013 18:37:10
Monty, mráz po zádech ti jde, protože žádnou nemáš. Kdyby se ti holčička narodila, tak se s tím prostě nějak popasuješ.
Ono než se to dítě začne nějak "genderově" projevovat, máš dlouhé měsíce na to, aby sis na něj zvykla a milovala ho natolik, že pak už je ti jedno, jestli jdeš s láskou koupit panenku nebo bagr ~;)
Ty bys šla stejně nejspíš koupit hlavně pastelky, blok a propisku, ne? :-)
Monty 129940
5.12.2013 17:24:45
Mně jde zase mráz po zádech z těch holčiček.
Každej to máme nějak. ~;)
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 14724  [Dalších 14694 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.