| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze :Diskuze : podle měsíce narození : duben 2007

Popovídejte si s ostatními, kteří mají stejně staré děti nebo stejný měsíc porodu!

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 110] Názory 111120 z 17337  [Dalších 17217 >>]
Zuza30 45972
17.10.2013 15:26:15
Ahoj holky,zdravím vás,u nás byl první měsíc ve škole celkem krutý, než se Kristýnka aklimatizovala, přišlo mi, že si vůbec nic nepamatuje - teď už jsme našli systém, musíme se víc a déle učit než s Ondrou, ale snad se to poddá, nosí samé jedničky a má jen pár dvojek.
Jinak ale momentálně řešíme mnohem závažnější problém, více než před 2 týdny utrpěl manžel velmi vážný úraz při dopravní nehodě - jako cyklista, byl vrtulníkem transportován do krajské nemocnice. Dávají ho pomalu dohromady, vzali mu slezinu-krvácel do břicha, zlomená žebra, klíční kost, čelist, deformované plíce, velmi silný otřes mozku a mírný otok mozku a malé krvácení do mozku - hlava bez operace. Teď se pomalu vzpamatovává, ale nepamatuje si vůbec nic, neví moje jméno, na děti se neptá...je to něco strašného, jako zlý sen...chtěla bych se z něj probudit. Prý se bude paměť vracet ostupně i několik měsíců... Takže nám držte palce prosím, ať se pokud možno co nejvíc za pár měsíců přiblížíme tomu stavu předtím... ~n~
adriM+M+N 55217
11.10.2013 14:00:49
Ahojky,
Leni taky mi přijde vaše učitelka dost přísná, nemáš asi srovnání s jinými třídami, že?
U nás se učili číslice 1-4 včetně sčítání a odčítání a písmenka a,e,i,o,u,m,l tuším a možná dnes zase něco přibylo. Jedou rychle, tak se bojím co bude na druhém pololetí :-)
Míša se také sám naučil číst metodou co píše Emča, takže slabikování je pro něj novější, ale zatím mu to problém nedělá snad. Ta metoda se spíše využívá asi v modernějších školách..
Lenka+Pája04/07+Janička09/09 50222
9.10.2013 21:30:54
Emi, zajímavá metoda, ale ani u nás se nepoužívá... u nás probrali samohlásky dlouhé i krátké, M a T a skládají slabiky.. máma, teta, táta atd. ~;)
Lenka, Lenča 4/07+Vašík 8/12 92027
9.10.2013 21:03:23
tak Lenca se uci zatim samohlasky a pouze tiskaci, takze umi A E I O U a dalsi je M cteni zatim je sylem ze ma na dane pismenko rict basen nebo vymyslet jmeno ci vetu. Co je to za metodu netusim.V diktatu musi uhodnout na jake pismenko slovo zacina.
Ema + 2 56937
9.10.2013 10:38:01
Bobýsku ahoj, Míša taky děsně ryje, neustále strouhám pastelky. Oni navíc používají progresa, a kolikrát přitlačil tak, že prasklo. Takže jsem včera kupovala po měsíci nová progresa ~d~
U nás se taky ta genetická metoda neučí, Míša se tak vlastně naučil číst před školou sám a teď se "přeučuje" na slabikování, což je asi trochu škoda, ale tak nic mu neuteče asi...
bobysek2 43213
9.10.2013 9:46:59
Ahoj, metodu znám, ale bohužel se podle ní u nás neučí. U nás naštěstí také zatím OK, Maťovi se ve škole zatím moc líbí. Máme probraná písmenka M, L, P, S, A, O a čísla od 1 - 5 a k tomu srovnávací znaménka. Akorát to psaní je takové nic moc - jako je to lepší, než jsem to čekala, ale stejně pořád šíleně tlačí na pastelky a tužky.
Ema + 2 56937
9.10.2013 8:57:37
Leni, genetická metoda znamená, že se skládají písmenka k sobě, netvoří se slabiky.. přidává se písmenko po písmenku. A učí se ze začátku jen velké tiskací, takže v říjnu, listopadu už děti čtou. A psací se začíná až někdy na jaře, takže mají hodně času na tu grafomotoriku právě. Je to prý moc fajn.
Je to vlastně přirozená metoda, když se učí dítě samo, tak se naučí takto, neslabikuje.
Lenka+Pája04/07+Janička09/09 50222
8.10.2013 22:41:34
Ahoj holky.. Leni, myslím že nudou to nebude... on se moc nesoustředí ani doma pokud ns to nemá klid..
Emi s těma sešitama jsme na tom podobně :~) Emi,co je to metoda genetického ctení ?
Ema + 2 56937
8.10.2013 21:11:59
Ahojky,
Leni, to mě mrzí, snad se to upraví, možná jen první reakce než si zvykne. A má ve třídě nějaké kamarády ze školky? Ve školce problémy neměl? Každopádně bych trochu pochybovala i o paní učitelce, když jsi tehdy psala, že měl první napomenutí už první nebo druhý týden snad, že? To mi teda přišlo mimo...To snad děti teprve poznává, má zjišťovat, co na koho platí, získávat je pozitivním přístupem a ne je hned kárat i do žákovské..
U nás naštěstí pořád přetrvává spokojenost a nadšení, máme školu pod okny takže už nemusím ani vodit a chodí si sám, je to fajn. S grafomotorikou jsem měla sama dopředu obavy, jak mu to půjde, protože s tužkou nikdy velký kamarád nebyl, ale docela zatím překvapuje, jde mu to hezky. Nemám sice srovnání, krasopis to asi úplně není, ale nosí 1 s hvězdičkou tak asi je paní učitelka spokojená. Ale je mi jasné, že až začnou psací písmena, bude to horší a teprve se ukáže..
Co mě rozčiluje, je jak vypadají jeho některé sešity. Všechny má obalené, ve složce na sešity, ale on se vůbec nedívá, jak to tam narve, takže některé stránky jsou už jak harmonika, kolikrát obal dole, posvíjený někde v tašce. Hrůza. Takže každou chvíli lisuju sešity ~:( Je fakt, že ty obaly jsou na houby, dělají to z té tenké fólie, ještě rozměrově úplně nepasujou některé, takže to podle toho vypadá.
Jinak my jsme u písmenka L a čísla 4 :-)
Neučí se u vás u někoho číst genetickou metodou?
Lenka, Lenča 4/07+Vašík 8/12 92027
7.10.2013 21:11:38
Leni no jo je to kluk to se podda, a nenudi se?

u nas pohoda, Lencu drzi nadseni, zatim ma same jednicky a razitka usmevacku. pocitani ji jde taky, ted jdou teprve na pismeno M a u cislic pisou trojku
[<<Předchozích 110] Názory 111120 z 17337  [Dalších 17217 >>]
Historický archiv této diskuse najdete zde.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.