| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze :Diskuze : podle měsíce narození : květen 2015

Popovídejte si s ostatními, kteří mají stejně staré děti nebo stejný měsíc porodu!
  (?)
[<<Předchozích 40] Názory 4150 z 183  [Dalších 133 >>]
Pausa 144269
30.5.2015 8:58:26
Ahoj holky, děkuji za gratulace :-).

Včera jsme byli na vážení ve 2 týdnech a máme 3800g (ještě kousek a jsme na porodní váze). Je to labužník, nenechá se ošidit :-). Umí si i zařvat, když má málo. Jinak je to zlato a v noci krásně spí. Kojíme v 11, a pak ve 3 a v 6, kdy už vstávám s holkama do školy...

Jinak holky z brášky nadšené ze začátku až moc. Až byl Tom smutný, že mu ho stále berou. Hádaly se, která ho bude mít první, dělaly si pořadník na kočár... Ten první týden doma byl fakt náročný :-D. Ten druhý týden začal být lepší, jejich nadšení polevuje. Ještě stále mají potřebu se mu věnovat, ale už to není tak náročné :-). A tak se uspokojil i tatínek... Já nemít prsa, tak to zvládnou bez mne :-))).

Maximálně si to užívám. Mám pocit, jako bych ani nerodila... Váha jde teď také sama dolů (s holkama jsem s tím bojovala)... Nemůžu si zatím na nic stěžovat... ~z~~x~~s~
Stáňa, Eliška07 + Ondrášek15 40277
28.5.2015 13:56:36
Takže budu vkládat jen malé texty. Snad to projde. Dlouhý text mi to prostě nebere.

Chtěla jsem říct, že jsem se dojala při čtení popisu tvého porodu Pausíci a i jak se tvůj manžel úžasně choval. Opravdu to byla taky rychlovka a užili jste si to všichni.

Velká gratulace!!!!!
Stáňa, Eliška07 + Ondrášek15 40277
28.5.2015 13:54:41
Všechny vás moc zdravíme. Blahopřeju k dalšímu klučíkovi.
Jedeme od doktorky. Jsou nám 3 týdny a Ondras má 4660g a 54 cm. Plně kojím asi až moc. Proto trpí na prdíky, takže máme kapičky, protože ten brekot je opravdu neunosný. Bojujeme.

Jak se sem holky vkládá fotka?
Sisinka +3 kluci 10290
28.5.2015 12:50:58
Ahoj nakukuju, tak zkouším jestli mě to jde a vypadá to že jo
Stáňa, Eliška07 + Ondrášek15 40277
27.5.2015 14:23:19
Ach jo. Proc jsem spamer???
Stáňa, Eliška07 + Ondrášek15 40277
27.5.2015 14:19:54
Delší text sem prostě nedám.
Stáňa, Eliška07 + Ondrášek15 40277
27.5.2015 14:19:24
Nejde mi to...
Stáňa, Eliška07 + Ondrášek15 40277
27.5.2015 14:10:03
Zkouška.....nemůžu se sem vůbec přihlásit...prý jsem spamer
Sisinka +3 kluci 10290
25.5.2015 14:15:02
Ahoj maminy,

Pausíci obrovská gratulace k Sebastiánkovi!!!
také si vybral moc hezké datum a je to teda taky kus chlapa :o)
přejeme hodně zdraví, lásky, spokojenosti.

Holky jak mimča berou jejich sourozenci? Já musim říct že mě kluci hrozně překvapili, jak pomáhaj. U nás jsou hádky kdo Hynečka bude chovat první, kdo poveze kočár, když zabrečí tak ho obskakujou, pořád ho hladěj, pusinkujou, no jsou fakt úžasný. Tak jen doufám že jim to vydrží :o)
Pausa 144269
20.5.2015 11:07:49
Ahoj holky, tak i Sebíček je na světě :-). Včera jsme se vrátili z porodnice (rodila jsem v Hořovicích).

Stejně jako u vás, byla to rychlovka :-).

Termín jsem měla 30.5.2015, ale vybral si 15.5.2015 :-) (má fakt vtipné rodné číslo - 05 má i za lomítkem :-D).

Holky šly ráno do školy a já cítila, že se něco chystá. Měla jsem neuvěřitelně dobrou náladu. Byl krásný den... Manžel si vzal v práci volno... Jeli jsme na výlet, došli si na oběd... V 15h se vrátily holky a začalo rychlé balení věcí k tatínkovi a takový ten chaos... Moje nervy! Mladší si měla balit a místo toho hledala nabíječku na mobil. Já před tím spala, tak mě tím vytáhla z postele pěkně našlápnutou... Vytáhla jsme první nabíječku ze šuplete, která tam byla a jak jsem vstala ze židle, rupla mi voda :-D. To bylo půl čtvrté.

Nic jsem jim ale neříkala, potřebovala jsem, aby fakt rychle a v klidu odjely :-D. Za 5 minut tu byl tatínek a já Tomovi oznámila, že mi rupla voda. Pobalili jsme věci, vzali psa a jeli ke tchýni...

No, té vody nejdřív bylo málo, tak jsem si vzala vložku a podložku do auta (koupili jsme nové den před tím)... Jaké bylo mé překvapení, když mi na Jižní spojce voda začala vytékat takovým tempem, že jsem myslela, že vyplavím celé auto. Manžel musel zastavit a vyndat mi z kufru všechny ostatní podložky, které jsem měla s sebou :-D. A jelo se dál... Připadala jsem si jako když sedím ve vaně...

Byl pátek a docela kolony, ale věděla jsem, že to je ideální na to, aby se mi krásně rozjely kontrakce... Také jsem je začala stopovat. Nejdřív byly po 4 minutách, ale pak rázem po 3 a občas po 2. Na Barandově už jsem volala do porodnice, že jsme na cestě s ruplou vodou a kontrakcemi po 3 minutách. Babičce jsme jen v mezipřistání předali psa z okýnka a jeli dál. Na dálnici před Hořovicemi hlásili další ŠTAU! Jaká byla úleva, když to stálo až po sjezdu na Hořovice :-D.

Přijali mě něco po 18. hodině na porodní sál. Byla jsem na 3 cm. Musím říct, že to tam bylo úžasné. Měla jsem tu nejlepší porodní asistentku, kterou jsem si mohla přát. Vyslechla si má porodní přání (nějak jsem se nedostala k vyplnění porodního plánu) a souhlasila... Přála jsem si mít co nejpřirozenější porod, nenastřihávat a nechat dotepat malému pupečník a přiložit ho rovnou na mě...

Udělala mi přípravu a nechala nás v klidu a soukromí na pokoji (manžel si celou dobu myslel, že sál je někde jinde, že tady jsme ubytovaní :-). Měli jsme oba moc fajn náladu... Kdyby nesílily kontrakce, bylo by to tedy lepší, ale já věděla, že s každou další jsem blíž k malému... Musela jsem jen chodit. Nebyla jsem schopná si sednout ani lehnout. Ani vana mě nelákala. Našla jsem si tam žebřiny a na nich ripstoli. Na tu jsem se vždy v kontrakci zavěsila a manžel mi mým úžasným olejíčkem od Salusu masíroval kříž směrem dolů... Jednu chvíli jsem měla pocit, že mám kontrakce snad nepřetržitě a dokonce měla chuť i lehce tlačit. To bylo asi po hodině pobytu. Tak mě PA prohlédla a řekla, že jsem v půlce - 5 cm. To mě moc nepotěšilo. Říkala jsem si, jak silné to ještě může být, když jsem teprve v půlce!!! A tak jsem se dál věšela na ripstole a byla čím dál hlučnější. To bylo ale jediné, co mi pomáhalo. Hodně nahlas říkat ááááá :-). A dokonce jsem si v mezičase i zpívala... Manžel celou dobu dělal vše přesně jak jsem si přála (aniž bych mu něco říkala). Byl na mne úžasně napojený a dobrá nálada ho neopouštěla. Když už ty kontrakce byly nesnesitelné a mě docházela síla (stále jsem chodila), tak jsem se otočila čelem k němu, obejmuli jsme se a začali líbat... Jooo, to bylo asi to nejlepší, co jsem mohla udělat dle mého jsem se během toho otevřela na zbývající počet potřebných cm k porodu :-D. A už to jelo. Za chvíli byl Sebík venku. Byla to velká rychlost. Neměla jsem chuť na nic čekat, jen ho vytlačit. PA nestihla ani zavolat doktorku. Prostě šel ven! Ani o minutu víc bych to nedala...

Ve 20:11 vystřelil Sebík na světlo světa. Nechali mu dotepat pupečník a Tom ho směl přestříhnout. Pak mi ho přiložili na hruď... Jen hodně zrychleně dýchal a to se jim nelíbilo. Vzali ho zvážit a změřit. Měl 3850g a 51cm!!! Ve 37+6!!! Pak ho dali na chvíli na kyslíkovou masku, aby se rozdýchal lépe a zahřál, ale ani to nepomáhalo... Snažili se, jak mohli, aby mi ho mohli nechat, ale jeho adaptace nebyla nejlepší. A tak jsem mu mohla dát jen pusu a odnesli ho na JIP :-(. Tom za ním šel, a pak se ke mně vrátil...

Holky, to vám byl zážitek... Takový krásný den s tím nejkrásnějším zakončením!

PS: Ráno už jsem měla Sebíčka u sebe. Je to úžasňák.
[<<Předchozích 40] Názory 4150 z 183  [Dalších 133 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.