| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Drbárny : Děti s poruchou komunikace

O dětech, které se někdy projevují mírně autisticky, začínají pozdě mluvit, mají problémy s porozuměním, moc nespolupracují, někdy vypadají jako neslyšící apod. Jinak jsou normálně inteligentní a šikovné, hrají si s jinými dětmi a mazlí se.
  (?)
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 32477  [Dalších 32447 >>]
Koliha velká 153026
18.8.2019 23:47:18
Tak ten výsledek takhle odbýt, to je taky dost neprofesionální, hodně lidí a zvlášť těch s určitou vývojovou zvláštností má inteligenci rozloženou hodně nerovnoměrně, někdo může mít fenomenální mechanickou paměť, ale s nějakým doplňováním či prostorovou představivostí naprosto pohoří. Udělat pak z toho průměr pak je jak sčítat ne hrušky a jabka, ale hrušky a mitochondrie.
Půlka psa 24064
18.8.2019 21:46:32
Nevím, jak je to v tomhle konkrétním případě, třeba to sedí, třeba ne. Každopádně můj otec je dle Mensa testu taky nějakej zaostalej. Přitom vystudoval dvě vysoké školy (matematiku a elektro inženýrství), pracuje v oboru ve vedoucích pozicích, jezdí pracovně po celém světě a celkově vypadá, že si celkem poradí, takže blbej nebude. Ale nějak mu ten test zrovna ten den nesedl nebo co.

Naopak můj mentálně postižený autistický bratr, který je vcelku neschopný samostatného života, má iq test na svoje poměry docela ok. Jako je sice v podprůměru, ale nad některými úlohami nemusí vůbec přemýšlet, protože správnou odpověď nějak okamžitě vidí. No a k čemu mu to je.....
Dráček 143310
18.8.2019 21:33:01
No, a právě proto mě děsně štve, že mu to tam napsali jako by to byla výška a váha. jako věc, přes kterou nejede vlak. po jednom testu. kdyby napsali iq v normě, nemám s tím problém. nebo momentálně test vyplnil tak a tak. ale jako fakt uvést, že má iq v normě v pásmu podprůměru, to je dost odvážné myslím. jsem sama zvědavá, co na to ve škole řeknou, doufám, že budou čučet jako já
Dooly. 12201
18.8.2019 21:15:10
Tak u nás číslo vždy uvedené bylo ale nežijeme v Cr
Dooly. 12201
18.8.2019 21:13:41
Jo. Můj syn měl ve 3.tride něco přes 130 a když v 5.změnil školu sel na testy dys., jejichz soucasti je test IQ znovu. Tak se nudil nebo nevím.. prostě se mu nechtělo a vyšlo mu 71.což školní psycholožka sama řekla že to je blbostí, že by nemohl být u nich na škole. Tak jsem ho vzala k pořádne psycholozce a tam se potvrdilo opět to první IQ.

Takže se zeptej syna co tam dělal a jestli se na to nevybodnul
Koliha velká 153026
18.8.2019 21:13:21
Výsledek IQ testu říká jen to, s jakou úspěšností je schopen řešit daný jedinec tento konkrétní IQ test. Nic víc. Pokud to někoho nebaví, brzo se unaví nebo má nějakou specifickou poruchu, výsledky nebudou asi nic moc. A s tou verbální inteligencí nebo pamětí, jak by asi dopadl třeba Hemingway, kdyby měl hodinu doplňovat nějaké abstraktní písmenkové řady? ~t~
Hr.ouda 123574
18.8.2019 21:10:35
hele, u dětí se číslo ani neuvádí

Hr.ouda 123574
18.8.2019 21:10:07
už jsem to tu psala víckrát, moje IQ variovala mezi ccA 86 a myslím, 142 dle použitých testů a mé kondice, už nevím všechny příležitosti, ale několikrát jsme např. vyplňovali testy studentům psychologie, pak nám v rámci studie dávali něco atd., pak myslím v rýmci studie či nejakého kurzu postupně různé testy, aby nám nakonec ukázali, že IQ je umělý konstrukt a výsledek je kulturně i jinak podméněný a to i u těch, cp mají být z tohoto hlediska neutrální, bud v klidu ~t~~t~~t~
Ráchel, 3 děti 76748
18.8.2019 20:42:06
to je ale fakt nějaký divný. skoro to vypadá, že se jim nepodařilo ho získat ke spolupráci nebo tak něco.
Dráček 143310
18.8.2019 20:36:05
Zdravím vespolek. jdu se sem poradit, zda máte taky podobnou zkušenost, nebo rozumíte více všem těm testům. Syn, 11 let, z Apla Asperger, z Thomayerky "jen" dysfázie a ADHD. Teď mi přišla zpráva z Aply ze SPC a dle testů IQ je v normě v pásmu podprůměru. Za tím je v závorce 81. Tak to jsem si sedla na zadek. Tedy pokud to znamená naměřené IQ. Ovšem já si vždy myslela, že testy IQ, takové ty od Mensa, které znám, nemohou být ovlivněny znalostmi, měl by je umět vyplnit i analfabet. Také se tam netestuje paměť a verbální schopnosti. tak z toho mám guláš, jak mohou as nebo dysfatikovi s adhd měřit verbální chápání a krátkodobou pamět. Jako chápu, že ten komplex je pro život důležitější, ale to snad není IQ ne? Tak mě to rozhodilo (omlouvám se rodičům dětí, kteří mají podprůměr, vím, že to není nic ošklivého, jenom se mi to prostě nezdá) Manžel má 137 a já 121. Z Mensa . Nepíšu to proto, že bychom měli mít patent na inteligentní dítě, ale proto, že snad poznáme méně inteligentní dítě. troufám si tvrdit, že syn má stoprocentně alespoň klasický průměr cca 100. 81, to už jsou děti co jsou rádi, když udělají základní školu ne? syn má bez učení v páté třídě dvě dvojky, z matiky 1. Nedalo mi to a posadila jsem ho k online testu k pc a sakra vidím, že to řeší správně a že u toho uvažuje logicky. Vyšlo mu 132, což je jistě blbost, ale minimálně to vypovídá o tom, že nemá 81. nebo to chápu špatně, ten výsledek ze SPC? jednalo se o nějaký Standforský Binetův test bo co. Měl jste to někdo taky tak, u nějakých širších testů, kde se netestuje pouze logické myšlení ale i paměť a verbální inteligence vám děti "vybouchly"? jo, a vím, že iq není vše, a taky se nechci dotknout rodičů, kteří mají dítě s 81IQ, jsou to naše poklady, jenom si myslím, že sakra poznám, že zrovna moje dítě není kousek od hranice lehké mentální retardace. a hlavně, poslali to do školy a já nevím, zda mám nechat kluka ještě přezkoušet jinde. aby se to s ním netáhlo v papírech. Uf. děkuji, pokud jste dočetli až sem. Musela jsem se i vypovídat.
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 32477  [Dalších 32447 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.