| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Peníze a bydlení : Bazén

  (?)
[<<Předchozích 80] Názory 8190 z 1875  [Dalších 1785 >>]
kachna_ 144932
30.7.2020 22:21:11
Cimbur, dodržela jsem návod, vyjma úpravy ph, jak jsem ostatně napsala
Yuki 00,03,07 49504
30.7.2020 22:16:57
dala bych víc sava, filtrovat, možná snížit teplotu vody
Za posledních asi 7 let jsem nepoužila nic jinýho, do té doby pH, vločky, šok chlor, tablety, spousta peněz, zbytečně
Vítr z hor 100046
30.7.2020 22:05:34
Po nekolika letech obcasnych boju s Brcalnikem a salinatorem jsem prisla na to, ze nejdulezitejsi je mit CERNOU solarni plachtu. Dokud jsme meli modrou, bylo v bazene moc svetla a rasy rostly jako blazen. S cernou folii proste nic!
A jeste nesmim zapominat likvidovat vodni kamen na elektrodach, jinak salinator nefunguje...
Cimbur 64764
30.7.2020 22:00:16
Vločkovač funguje. Nesmíš to honit přes filtraci. Voda musí stát a zákal si sedne.
Cimbur 64764
30.7.2020 21:58:37
Teď jsem úspěšně sanovala úplně zelený bazén, poněvadž manžel si myslel, že salinator 2 hodiny denně stačí.
Takže: Změř pH. Srovnej ho Ph+ nebo Ph-, ale opatrně, tak polovinou vypočtené dávky. Nalej algicid. Změř chlor. Přechloruj chloršokem. Do druhého dne zůstane svetlý zákal. Teprve teď pridáš vločkovač a až se voda promíchá, filtraci zastavíš. Nejmíň na 48 hodin. Až zakal sedne, vysaješ ho ven. Ne do filtrace! Filtrace vločky zase rozbije a pustí zpátky. Takhle jsem udělala z Brčálníku za 48 hodin křišťálovou vodu.
kachna_ 144932
30.7.2020 21:49:19
chloršok do skimmeru. Vločkovač asi zabírá jen při určitém pH.
Jo a ještě, když to nefunguje, měníme písek.
No, ale extra čistou tu vodu nemáme.
Silvie+dva kluci 103202
30.7.2020 21:45:22
Máme bazén v zemi 3x5x1,2 a jediné, co tam dávám, je tableta 5v1, nic víc a voda je průzračná. Na dně se občas objeví menší nečistoty, tak zapnu vysavač a je to pryč.
terapeutka 100134
30.7.2020 21:34:53
Máme druhým rokem nadzemní foliový bazén 20m3, loni nebyl s vodou žádný problém - byl v provozu od června do začátku září. 5hodin jede písková filtrace a v plováku jsou chlorové tablety, loni jsem asi 2x za sezonu nalila po 2litrech sava. To byla celá údržba a voda jako křišťál. No a letos se nám nějak nedaří, ještě do 20.července to bylo v pohodě, ale pak jsme na týden odjeli a na dně se udělal zelený povlak. Voda byla jinak průzračná. No ale já blbec jsem to zelené odrbala kartáčem a tím se to rozehnalo po celém bazénu a voda byla okamžitě brčálová. Nalila jsem šokovou dávku sava a do druhého dne byla voda světle modrá až bělavá, no a ten bělavý nádech si drží pořád, je zakalená.
Koupila jsem nějaký projasňující vločkovač, nalila plnou dávku v pondělí i dnes a nic ~7~
Příbuzný mě přesvědčuje, že musím ještě koupit nějaký chlor šok, ph testy, chlor testy, ph plus a ph mínus, a hrát si dál hru "malý chemik" a doufat, že to vyjde ~d~

Co myslíte vy? Fakt se bez toho neobejdu? Měli jsme jiný bazén i předtím a vždy nám stačily jen ty tablety a savo ... jenže to byl prcek 3m, když se mi vod přestávala líbit, tak jsem ho prostě vypustila a napustila novou (1-2x za sezonu), momentálních 20 kubíků vypouštět nechci.

Co používáte vy? jakože opravdu používáte a využíváte a neobejdete se bez toho?
Samolepky na zeď z Favi.cz - největší výběr
Anna Veselá 145164
23.7.2019 22:46:55
Budu moc rád za postřehy od všech znalkyň Brna :-)
S kamarádkou se stěhujeme do Brna a vyhlídly jsme si 2 byty, ze kterých bychom si měly vybrat do zítřejšího poledne. Jde nám hlavně o to mít klid na učení, ale zároveň i nemuset trávit v mhd věčnost.

Varianta 1) Byt v Žabinách na Minské. Jako velkou nevýhodu vidím obývák hned u tramvají. Miluju ticho. Samozřejmě byt zůstává ve hře jen kvůli tomu, že ložnice má okna do vnitrobloku (na prohlídce tam byl klid, ale to bylo pravý poledne, tak těžko soudit :/ ) Hned opodál je Mercy klub. Nedokážu si představit, jak moc to půjde slyšet na druhé straně bytu v ložnici.
Co nás naprosto okouzlilo, je lokalita. Všechny ty uličky, zákoutí, kavárny a...Kraví Hora. A majitel by nám povolil zvíře.
Možná si to ale maluji příliš idylicky a se svou láskou ke klidu nemám šanci cítit se tam dobře. Nevím. Je tu někdo, kdo si nezvyknul na zvuk tramvají? Na dálnici jsem si nezvykla ani po půl roce. Chjo !

Varianta 2) Opravdu moc hezký byt v Bystrci na Vondrákově. Vypadá to rozhodně na větší klid a byt je moc útulný. Nevýhodou je 30 minut do centra . Zvíře zakázáno.
Rády běháme. Majitelé jsou zatím oba dva moc milí. Cena je srovnatelná (Žabiny o 500,- dražší).

Mohu vypsat dalších x pro a proti (kdyby na ně byl někdo "zvědavý" :-)
Kamarádka bude hodně cestovat, takže případné špatné rozhodnutí budu pociťovat hlavně já..
Strašně moc děkujeme za zkušenosti !
Konzerva 153011
2.7.2019 13:55:29
Nám na něco pomohla modrá skalice. Ale bacha, barví to pak odbarvené vlasy.
[<<Předchozích 80] Názory 8190 z 1875  [Dalších 1785 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.