| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Dle regionu : Maminky v Africe

  (?)
[<<Předchozích 40] Názory 4150 z 752  [Dalších 702 >>]
Azia a 3 ryzova zrna 132367
5.6.2014 14:02:39
No, compound...Babiky ma naprostou pravdu v tom, ze je to zivot, ktery si clovek jen velmi tezce dokaze predstavit.

--Ano, na to bychom si museli zvyknout, nejak v tydnu by mi to nevadilo, tady taky nikam nechodime, ze skoly rovnou domu a delat ukoly, pokud tedy opomenu krouzky a logopedii. Tam by slo hlavne o vikendy. Ale pry se tam expati schazeji, poradaji party atd., coz samozrejme porad dokola musi byt na hlavu (orisek to bude i jazykove, anglicky mluci jen manzel, ja mam zaklady a deti neumi)


Tropickych nemoci bych se bala nejmene + takrka nebudete ve styku s mistnimi, ale jen s ridici, zahradniky, maids (proste lidi, ktery poskytuji sluzby), ale bezny zivot se vas nedotkne. Ten uvidite, tak z okenka auta.

--Ja se bojim hlavne, ze bych nepoznala, ze nejde jen o "nejakou virozu"...


Hele, ja nevim...nekdo v tomto zije v pohode, nekdo neda ani mesic...to ti nikdo neporadi.

Co je "nekolik let"? Dva, pet...deset? Na dva - tri/roky bych to dala (ciste osobne), upsat se k delsimu prospektu bych si netroufla.

--Manzel rika, ze kdyz uz, tak uz = na co nejdele. Musel by totiz zmenit zamestnavatel, takze pak po navratu z Afriky si zase hledat praci, coz v jeho veku muze (ale nemusi) byt problem. Je mu 45.


Nemuzete tam (ty s manzelem) odjet treba na mesic (bez deti), abys mela nejakou ucelenejsi predstavu o skole, zdravotnictvi, bezpecnosti a vubec moznostech?

To cestovani manzela...no nevim, za me ne, ale nekomu to fungovat muze. Jezdit domu jednou za ctvrt roku na dva tydny je strasne malo. Tedy pokud je to otec a manzel, ktery se ted zapojuje do chodu rodiny a zivota deti...moje dcery by to nedaly, vim to. Tatinek je buh, s tim se u nas nezertuje:-)

--Taky je mozne, ze by to deti nedaly, prostredni nebyl ve sve kuzi, kdyz byl manzel 3 tydny pryc, natoz skoro 3 mesice. À le zustava to jedna z variant.
Jet tam s manzelem vse okouknout, to by asi neslo, on tam jede znovu az v zari a k detem nikoho nemam.

Ja treba muzu rict, ze ma daleko vetsi duveru ve zdravotnictvi v JAR, nez v CR (v soukromem sektoru), skolstvi to same. A jde o zemi tretiho sveta.

--Vis, me vydesil manzeluv pobyt v nemocnici, kdy tam prisel s intoxikaci z jidla, kterou podchytili, ale neprilepili mu infuzi a on se v noci probudil zality krvi - odpojila se mu ona neprilepena hadicka a krev mu strikala ven. kdyby se neprobudil, nedopadlo by to dobre. Myslim, ze to byla soukroma nemocnice (ale nejsem si jista). Jinak pry s vaznejsimi ci komplikovanjsimi pripady posilaji pry do nemocnici v JAR.

Tvuj manzel taktez musi zjistit, jake benefit nabizi jeho zamestnavatel.

Naprosto neodiskutovatelne by mel platit tu nejdrazsti medical aid (pro celou ridinu) a ne jen hosptital plan!, bacha na to. Mel by platit skolne detem v soukromych skolach ( treba v JAR to je byt v prumerne soukrome skole 10 000 mesicne, ve statni kolem 3 000), mel by platit pojistku bydleni (ta bude draha, je draha vsude, kde je vysoka kriminalita) atd...je toho hodne.

Bude zajistovat maids a ridice?

--Diky za poznamku o pijisteni!! Co se skoly tyce, pry je tam Evropska, je tam pry sekce i znasi zeme, ale netusim, jestli i ve francouzstine (ziji v dvojjazycne zemi). Nevim samozrejme, jestli jsou tam sluzby jako logopedie, krouzky atd. a jak tam pristupuji k detem s dysfunkcemi a poruchami (u nas dyslexie, lehka dysortografie, ADHD), to bych musela nejakym zpusobem zjistit.
Maids by pry byly zajistene (i kdyz nevim, jestli je to samozrejmost, nebo to clovek muze odmitnout) a ridic je zajisteny taky. Bez toho se nikam nesmi.


Azia a 3 ryzova zrna 132367
4.6.2014 21:01:08
Bez hranic, diky, mrknu se!
Babiki, Eeko, kdyby k tomu doslo, bylo by to ve ctvrti Victoria Island, kde je dost expatu. Bydleli bysme v byte, kde jdou jine byty jinych expatu, je tam zahrada, bazen. Meli bysme ridice, museli bysme dodrzovat urcity protokol. Bylo by to asi na nekolik let (manzel by musel zmenit zamestnzvatele). Nebyt deti, nevaham. Mam celkem dost Evropy a zpusobu zivota tady. ale mame 3 deti (10-7-2), rikam si, co kdyz chyti nejakou tropickou nemoc, co kdyz... co kdyz...~7~ Co skola, taky tady chodi na logopedii (koktani), nejstarsi je ADHD, co s timhle vsim.
Je taky moznost, aby odjel jen manzel, 11 tydnu prace tam a 2 tydny volna, co by mohl travit tady.
mame cas na rozhodovani, laka me to, ale jako vzdy me strasi ta "co kdyby, co kdyz"...
babiki 4116
2.6.2014 19:50:39
Jo, dokonce je clenem DA ~t~ chysta se v prosinci sam s detma ~z~

Clovece me Nigerie prijde o dost drsnejsi nez JAR, ovsem znam jen z vypraveni domorodcu/ navstevniku.
babiki 4116
31.5.2014 16:32:08
Eeko, ekonomicky jo, ale politicky pruser jako blazen..
Soukrome zdravotnictvi katastrofa zatim taky, proste neni to ani na schovavany normalni zivot - to je samozrejme muj osobni nazor.
Azia a 3 ryzova zrna 132367
31.5.2014 16:27:09
Winky, nemuzu ti priblizit, co by mi vyvazilo negativa. Jedine pozitivum jsou penize, ale ty v takovemto rozhodovani musis dat na posledni misto. Jak jsem psala nize, s detma se nam tam nechce, bala bych se o jejich zdravi, takze nepojedeme. Proto jsem zalozila diskuzi, hledajic prave ta pozitiva, ale jsem presvedcena, ze jich je pomalu.
Simeona+3 110315
31.5.2014 10:04:27
Mám kamarádku která tam byla s manželem pracovně, odjeli kvůli zhoršující se bezpečnostní situaci.
Jinak-rybníček malej, všichni se znají, nesměli ven z města a nakonec ani z hotelu.To radši Saudi.
Winky
  • 
31.5.2014 1:54:45
No, a ty bys chtela se pohybovat vsude s tremi detmi a ochrankou s kalasnikovem (a I tak byste byli tak lakavy a snadny cil k unosum)? V tom podnebi? I zdravotnictvi info uz mas... Muzes mi priblizit CO by ti vyvazilo ta negativa?
Jestli to chces sama tak poznat, odloz deti a Jed na tu sluzebku s manzelem.
Jestli chces do Afriky, zkuste tu JAR, nejdriv. Nebo Gambii - tam je dost sluzeb jeste z britske ery, jezdi tam lidi z UK na dovolenou.
babiki 4116
31.5.2014 0:18:38
Asio, jsou zeme kde se to hybe, ale Nigerie k nim ted nepatri...
Azia a 3 ryzova zrna 132367
30.5.2014 23:55:14
Babiki, cela Afrika ma potencial, ale ja pomalu prestavam verit, ze se to tam nekdy pohne k lepsimu. Ti lidi proste nechteji, nevi, jak na to. Je to smutne.
Azia a 3 ryzova zrna 132367
30.5.2014 23:52:51
Tragiko, MM tam poznal expaty, co tam ziji treba i 15 let a nestezuji si. Vetsina z nich je ale bezdetnych. Ja bych se s detma bala hlavne kvuli tomu zdravotnictvi. Co se manzela tyce, sice tam neco spatneho snedl, to natesti podchytli vcas , ale mel na male kvuli odflaknutemu "beznemu" osetreni. Nekdo nad nim musi drzet ochrannou ruku~;(( Bohuzel se tam bude jeste muset vratit~7~
[<<Předchozích 40] Názory 4150 z 752  [Dalších 702 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.