| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Těhotenská cukrovka

  (?)
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 6850  [Dalších 6830 >>]
Lefff 13513
31.10.2015 18:30:21
Rovnou sama na sebe zareaguju ~:-D Fakt je, že jsem neměla těhotenskou cukrovku, ale jen cukr v moči (v krvi ne). Možná proto jsem neměla jít na testy půl roku po porodu kojení-nekojení (a možné zkreslení).
Lefff 13513
31.10.2015 17:55:27
Vodu před OGTT pít můžeš. K večeři něco lehčího a po 21. hodině už bych nic nejedla (za předpokladu, že na test jdu v 7 hodin ráno). Přijde mi zvláštní, že tě zvou na test v době, kdy ještě často kojíš. Výsledky mohou být totiž zkreslené vlivem hormonů. Alespoň tak mi to říkala moje diabetoložka, když jsem byla nedávno na OGTT já (3,5 roku po porodu - kojila jsem téměř 3 roky a ještě skoro půl roku po skončení kojení se mi tvořilo MM).
Pětiměsíční dítě bych s sebou samozřejmě vzala. Za tím se ještě nemusí lítat :-)
Přeji, ať je vše v pořádku ~;((

Moncaka 56657
31.10.2015 14:15:21
Vodu snad pít můžeš a i kdyby jsi 12 hodin nic nejedla a nepila, tak o mlíko nepřijdeš. Já teda 12 hodin nejedení a nepití mám vlastně každý den a už 2 roky kojím, 6 měsíců plně.
Dítě bych vzala sebou, na tento test hlídání potřeba není (běžně jsem dítě brala sebou) a nemusíš řešit ani to odstříkávání, či UM.
Cimbur 64764
31.10.2015 13:11:38
Proč bys nepila?
vertigo 92133
31.10.2015 11:55:19
Pokud na vyšetření půjdeš, tak určitě nech dítě doma. Při oGTT se má 2 hod klidně sedět, což s miminem jde docela těžko. Na tvém místě bych se domluvila s diabetologem, jestli je nutné podstupovat vyšetření za těchto podmínek. Sama jsem gestační diabetes měla a musím se přiznat, že na kontrolní test po porodu jsem nešla, logisticky to fakt dost dobře nešlo. Moje diabetoložka mě ani nijak nenutila. Kdyžtak bych se domluvila na odebrání lačné glykémie a podle výsledku bych pak postupovala dál.
.kili. 125672
31.10.2015 11:37:43
"měla jsem příliš velké hodnoty, a hned mě poslali k diabetologovi, který si vše potřebné prostě zjistil z krve a pod. Tudíž z toho logicky vyplývá, že tento test není jediná možnost, jak zjistit, to, co je třeba."

to jste právě uvedla přímá rozpor s logikou, ba i se základními prvky jako je nutnost a nahodilost. Z Vaší zkušenosti logicky vůbec nevyplývá to, co uvádíte.
.kili. 125672
31.10.2015 11:35:10
"na zavádění příkrmů se zakladatelka neptala, to je mi zas logika."


Nevím, co z logiky máte právě na mysli. Souvislost dotazu zakladatelky s příkrmem kojence je zjevný.
Hrozinka
  • 
31.10.2015 11:12:43
Kili, jak souvisí příkrmy s dotazem?
Hrozinka
  • 
31.10.2015 11:08:11
Trošku se divím těm reakcím zde, že je to normální. Ne, není to normální. Samotné se mi nikdy nestalo, aby mě testovali jako kojící.
Měla jsem těh. cukrovku dvakrát, stejně mi tenhle test nedělali, neprošla jsem ani "prvním kolem", měla jsem příliš velké hodnoty, a hned mě poslali k diabetologovi, který si vše potřebné prostě zjistil z krve a pod. Tudíž z toho logicky vyplývá, že tento test není jediná možnost, jak zjistit, to, co je třeba.

Mmch to kojení může klidně zastavit i ten stres kolem vyšetření, pokud zakladatelka je přesvědčená, že na kojení má toto hladovění negativní vliv, tak klidně mít ten vliv může - prostě psychiku nepřečůráš. Že někdo kojí naprosto bez problémů, neznamená, že někdo jiný problémy mít nemůže. Domluvila bych se s lékařem na jiném postupu.

UM nedoporučuju vůbec (radši se kouknout na stránky laktačních poradkyní, nikoliv radit se zde na rodině), a na zavádění příkrmů se zakladatelka neptala, to je mi zas logika.
Hrozinka
  • 
31.10.2015 11:08:11
Trošku se divím těm reakcím zde, že je to normální. Ne, není to normální. Samotné se mi nikdy nestalo, aby mě testovali jako kojící.
Měla jsem těh. cukrovku dvakrát, stejně mi tenhle test nedělali, neprošla jsem ani "prvním kolem", měla jsem příliš velké hodnoty, a hned mě poslali k diabetologovi, který si vše potřebné prostě zjistil z krve a pod. Tudíž z toho logicky vyplývá, že tento test není jediná možnost, jak zjistit, to, co je třeba.

Mmch to kojení může klidně zastavit i ten stres kolem vyšetření, pokud zakladatelka je přesvědčená, že na kojení má toto hladovění negativní vliv, tak klidně mít ten vliv může - prostě psychiku nepřečůráš. Že někdo kojí naprosto bez problémů, neznamená, že někdo jiný problémy mít nemůže. Domluvila bych se s lékařem na jiném postupu.

UM nedoporučuju vůbec (radši se kouknout na stránky laktačních poradkyní, nikoliv radit se zde na rodině), a na zavádění příkrmů se zakladatelka neptala, to je mi zas logika.
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 6850  [Dalších 6830 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.