| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Věkový rozdíl mezi sourozenci

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 60] Názory 6170 z 2481  [Dalších 2411 >>]
Evelyn1968,2děti 6269
16.11.2018 17:49:47
Děti jsem chtěla s dvouletým rozestupem už před 25 lety, připadá mi to ideální, když už nemám štěstí na dvojčata~;). Ale první dítě bylo tak náročné, že bych k dvouletýmu hyperaktivci mimino nezvládla, asi bych nespala už vůbec nikdy. Pak jsem měla problémy s imunitou a krčními mandlemi, operaci a nakonec mám děti po 7 letech, což jsem nikdy nechtěla. Aspoň že je to páreček~;)
TaJ 81121
16.11.2018 17:44:38
Val, já jsem taky od začátku chtěla jen jedno...a byla jsem spokojená, on byl (a vlastně celkem pořád je) poměrně náročné dítě, na druhé jsem se necítila...ale byla jsem tak spokojená, druhé mi nechybělo...až poslední dobou jsem si párkrát říkala, že zrovna jemu by býval ten sourozenec možná dost prospěl...no, co, teď už nemá smysl se tím zaobírat...a syn se tedy nikdy na sourozence neptal, jako některé děti chodí, že by chtěly mít brášku nebo ségru a proč ne apod...
Termix 105545
16.11.2018 17:35:40
Dětem je teď 13 a 11 a jsou od sebe 2 roky, měsíc a týden přesně. Žádný plán v tom nebyl, chtěla jsem to tak. Ani nevím, jestli byla dvouletá rodičovská, já měla tříletou. Ale pracovala jsem vždy dřív. Když mělo mladší rok, začala jsem podnikat. Tu dobu malých dětí jsem si moc užila. Sehnala jsem sourozenecký kočár, piřídili jsme druhé auto do rodiny a nic mě neomezovalo. Děti mají moc hezký vztah.
Renka + 3 26652
16.11.2018 17:34:05
To není móda, takhle to byla za mého dětství taky. Moji spolužáci měli sourozence +- 2 roky, já o 4 roky a ten rozdíl z pohledu dítěte už připadal velký, litovala jsem, že taky není ty dva roky.
Ropucha + 2 120300
16.11.2018 17:24:11
Ono holt všechno má něco, výhody i nevýhody.
Při větším rozestupu si člověk může užívat čas s jedním samotným miminkem nebo batolátkem, na druhou stranu má k tomu třeba už školáka, který má úplně jiný režim, jiné zájmy a povinnosti, musí se to skloubit všechno dohromady.
Yuki 00,03,07 49504
16.11.2018 17:21:24
moji bráchové jsou od sebe 15 měsíců
že začátku prý strašný, včetně žárlení, ale až se srovnali, tak až do dospělosti super vztah, ještě po svatbě spolu jezdili na dovolený, s dětma pak už ne, ale pořád si mají co říct a rozumí si
já jsem od nich po dalších 4 letech, kromě doby tak do puberty jsme oni dva a já
už proto jsem chtěla, aby byli věkem blízko sebe
chtěla jsem parťáka i pro nejmladšího, ale to už nevyšlo, mrzí mě to pořád, ale hlavním důvodem byly peníze
Ropucha + 2 120300
16.11.2018 17:18:32
TaJ, za nás ještě sourozenecké kočárky nebyly, objevily se těsně vzápětí poté, co jsem přestala něco takového potřebovat.
Bývala bych ho využila.
Mela jsem takový ten "skejt" na stání, co se připojil ke kočáru, pomohlo to, ale všechny situace to ideálně nevyřešilo.
TaJ 81121
16.11.2018 17:17:03
Marko, tak to my jsme ve třídě měli několik spolužáků, kteří měli sourozence o třídu níž, takže asi jak kde...do první třídy jsem šla v roce 1980:-)
TaJ 81121
16.11.2018 17:14:16
Ropucho, přesně, kdybych měla děti takhle blízko u sebe, tak si pořídím sourozenecký kočár, sice syn se mnou chodil na nákup pěšky už asi od roku a půl, ale měla jsem jen jeho a cestu, co jsem sama ušla za 10 minut, jsme šli několikanásobně déle, nemusela jsem se ohlížet na kočár s miminem apod...a taky ještě třeba občas cestou domů usnul, když jsme odněkud jeli...takže by to asi bylo praktičtější, i když už jinak sám dost ušel...
Ropucha + 2 120300
16.11.2018 17:13:26
Marko, je to náročné. Ty první roky velmi. Na hranici zvládnutelnosti (pro mě).
Ale následně si to opravdu pochvaluji, děti fungovaly jako jedna jednotka, vším procházely v podstatě naráz - školka, škola, dětské zájmy, pubertální zájmy .. Jak píše Fern, mají řadu společných přátel, mají k sobě pořád blízko.
[<<Předchozích 60] Názory 6170 z 2481  [Dalších 2411 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.