| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Věkový rozdíl mezi sourozenci

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 50] Názory 5160 z 2481  [Dalších 2421 >>]
Mariana +2 135342
16.11.2018 18:18:53
Sama mám u dětí odstup dvouletý a je to fakt náhoda. Nebo spíš z pekla štěstí že se druhé podařilo brzy. Ale mně už teda pádily biohodiny, nemít možná druhé brzy, tak už se nemuselo podařit vůbec.

A dvouletý odstup mi přijde tak akorát, jak ze zkušenosti se svými dětmi, tak ze svého vlastního dětství. Tam mám ostatně mnohovrstevnou zkušenost ze vztahu s různě starými sourozenci, čili mohu posoudit různé varianty.
A není nic špatného ani na větším odstupu, akorát tak už víc jak 4 mi přijde moc na to aby děti byly parťáci. Nad 6 let už jsou to spíš dva jedináčci.
Mariana +2 135342
16.11.2018 18:15:20
já teda fakt nevím co je na tom módního ....

je mi už dost přes 40, mám 3 sourozence, a jsme cca v dvouletém odstupu. Takže moje matka byla zřejmě velmi módní už přes půlstoletím :)

Já teda co mám kolem sebe, nejobvyklejší odstup je 2-4 roky a řekla bych že je to dost dané tím jak se prostě komu "zadaří". Přece otěhotnění není "na objednávku", aspoň u většiny na to přece jen chvíli čekají. Jinak ten odstup považuju za poměrně logicky vyplývající z délky mateřské.
Vracet se na pár měsíců a hned zas na mateřskou neocení moc ani zaměstnavatelé.
Naprostá většina koho znám kdo chtěl druhý dítě tak to plánoval aby mateřský na sebe pokud možno navazovaly. No a někomu to vyjde hned, tak má odstup dvouletý či míň, no a někomu to hned nevyjde, tak má odstup větší.

Spíš jen velmi výjimečně někdo fakt plánuje že na rok zpátky do práce a pak zas dítě. To už pak spíš plánují ten odstup cca 5 až 10 let. A taky má svůj názor na to jaký odstup je mezi dětmi podle něj nejvhodnější a je to zcela jeho věc.
Bouřka 7675
16.11.2018 18:05:48
Kolem mě se běžně kojí do 3-4 let ~d~. Se starším, co se odstavil ve 2,5 jsem se pomalu cítila jak krkavčí matka ~t~ (v těhotenství se mi přestalo tvořit mléko, stejně se kojil už jen jednou denně)
TaJ 81121
16.11.2018 18:03:50
Val, jo, syn se taky po sourozenci nikdy nesháněl...to si myslím já sama, že by mu v něčem možná ten sourozenec prospěl...ale kdo ví, třeba taky ne, on je takový dost svůj...a někdy je možná nakonec lepší dobrý kamarád, než sourozenec, se kterým si stejně nerozumějí...i když teda v synově případě to ani s tím kámošem asi nebude nijak žhavé...kromě školy zapadne fakt málokde, spíš většinou ne...
Bouřka 7675
16.11.2018 18:03:00
No móda je to poněkud dlouhodobá, z dětství si pamatuju, že to byl nejčastější rozestup mezi sourozenci. Se ségrou jsem od sebe 1 a 3/4 roku, ale záměr to teda nebyl :-). Máme k sobě dost blízko. Já mám děti 3 roky od sebe. Manžel s bratrem jsou 4 roky a prý to bylo moc, už si spolu moc nevyhráli.
Simeona+3 110315
16.11.2018 18:01:35
Pripada mi to normalni rozestup mezi detmi. Je mi 40 a jsem od sestry starsi o 2,5 roku, od bratra o 3,5. Takze zadna novinka. Nase dve starsi deti maji mezi sebou 4 roky (driv to neslo) a je to uz hodne. Mladsi deti jsou od sebe presne 2 roky a hodne si vyhrajou.

Nicmene kazdej ma mit deti, kdyz je mit chce (a okoli je po tom houby).
ivett30 123876
16.11.2018 17:58:25
Já jsem třeba mezi maminkami ve svém okolí jediná co kojila rok. většina ostatních maminek měla děti na sunaru sotva se vrátily z porodnice nebo na něj přešly do čtyř měsíců. maminku kojící do dvou let opravdu neznám
ivett30 123876
16.11.2018 17:57:27
Já jsem třeba mezi maminkami ve svém okolí jediná co kojila rok. většina ostatních maminek měla děti na sunaru sotva se vrátily z porodnice nebo na něj přešly do čtyř měsíců. maminku kojící do dvou let opravdu neznám
Fern 155759
16.11.2018 17:54:52
jak si někdo ve 21.století může myslet,že existuje něco jako kojící antiko?
Fern 155759
16.11.2018 17:52:48
ale vůbec ne,cíle jsou mnohem vyšší než prohnilí prachy~2~
[<<Předchozích 50] Názory 5160 z 2481  [Dalších 2421 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.