| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Drbárny : Mám hodně dětí

  (?)
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 20363  [Dalších 20333 >>]
Yuki 00,03,07 49504
31.7.2014 17:46:19
a jak se dívám na věk dětí, popřemýšlej i o 6. :) pokud nebudou teĎ dvě :))

lidi je za tebe vychovávat ani živit nebudou, naopak tvoje děti jim budou vydělávat na důchod, kašli na okolí, dělej to, co považuješ za správný
Yuki 00,03,07 49504
31.7.2014 17:44:25
jestli to utáhnete finančně, tak nic dalšího neřeš
je ti 37, brzo 40 můžeš jít do práce - v dnešní době spousta lidí rodičovství odkládá a tak chodí po MD do práce i později, to vůbec neřeš

mně je 38 a zatím jsem stálý místo nepotkala, kdyby bylo za co, nad dalším dítětem bych neváhala, to je aspoň smysluplná činnost (nejen plodit... ale halvně vychovávat :))
Sandra
  • 
31.7.2014 17:34:02
No já jsem to těhotenství neplánovala, otěhotněla jsem úplnou náhodou a vůbec nevím jak, selhaly nám antikoncepční čípky PHARMATEX- takže pozor, nejsou spolehlivé, nedá se na ně spoléhat. Ikdyž celé dva roky jsme je používaly a fungovaly....,teď selhaly, nevím čím se to stalo... hormonální antikoncepci jsem už nechtěla, dělala mi řadu neplech a ty čípky mi připadaly dobrá volba, jsou spermicidní, mají ničit spermie....Doktorka mi nyní řekla, že nejsem první případ komu selhaly, nicméně mám ještě 14 dnů na rozmyšlenou, jsem v 6+1 týdnu. Ale na ten potrat jít asi nedokážu, některým ženám to žádný problém nedělá ale já to nedokážu udělat, asi bych to psychycky hrozně blbě nesla celý život, ikdyž vím, že další dítě je také závazek na celý život, proto je to rozhodnutí tak strašně moc těžké. Sandra
Sandra
  • 
31.7.2014 17:26:10
Děkuji vám za všechny odpovědi. Potřebuji mít alespoň pár lidí kolem sebe ikdyž anonymních, co mé rozhodnutí si 5 dítě nechat podpoří. Všichni komu jsem to řekla, ze svého nejbližšího okolí jsou proti. Jsem v 6+1 týdnu, v pondělí mám jít na druhý ultrazvuk a říci doktorce jak jsem se rozmyslela, na potrat jít prostě nedokážu, nedokážu to udělat, takže si to malé asi nechám. Mám jednu nejstarší dceru a 3 kluky tak doufám že to bude alespoň holčička, ale hlavně aby to bylo zdravé, to je v tuto chvíli to nejdůležitější. No, se všema lidma z okolí to budou galeje, to je mi předem jasné. Buduj se muset nějak psychicky obrnit.
miriam +5 103643
29.7.2014 23:46:36
Nedá mi to a ještě něco dopíšu, protože jak jsem si pročetla tvoje příspěvky, tak mi to rve srdce. Vykašli se na lidi, kteří do tebe hučí, abys zabila svoje vlastní dítě. U nás proti dalšímu těhotenství byla taky většinou i nejbližší rodina. Všude v okolí model dvě děti a dost. A teď jsou prarodiče rádi, že ty děti máme.
miriam +5 103643
29.7.2014 23:19:14
Já mám sedm dětí a taky rozhodně nemám povahu na konflikty. Ale podle mé zkušenosti nejhorší je 3.-4. dítě. Pak už si to ti lidi asi říkají jen mezi sebou a ne mě do očí:-) Souhlasím s názorem, že když už tu dítě jednou je, tak není co řešit. Jestli jsi mateřský typ, jak píšeš, tak si myslím, že bys potratu do smrti litovala. Budete mít určitě z miminka hodně radosti, i když už to pro manžela bude ve vyšším věku (možná právě proto). Většinou věci nejsou tak horké, jak ze začátku vypadají. Já bydlím na vesnici a je mi jasné, že nás někteří "komentují". Ale to se prostě nedá nic dělat.
Hanka+ 4 berušky 22964
28.7.2014 10:54:58
Sandro pokud máte dost financí a s manželem dítě chcete nenech nikoho ať do tebe hučí!! My máme děti 4 a mít dostatek financí jdu do dalšího a kašlu na okolí. Hlavní je co chceš ty!! A taky to dítě už v tobě roste není to nějaká věc které se dá zbavit. Teď už se mi zdá pozdě rozmýšlet. ~s~
Sandra
  • 
26.7.2014 14:02:46
JO, to je jedno z pozitiv které máme, že finančně jsme zabezpečení dost slušně i do budoucna, manžel má menší firmu, máme velký dům, bez hypotéky, dvě auta.... ale mám jiný problém, s manželem jsme už spolu 18 let a manžel je o 20 let starší než já, takže je mu 57 let. Vím že se říká, že na věku chlapa nezáleží, hlavně na věku matky, mě je 37. Manžel je velice vitální, s dětmi lyžuje jezdí na kole, fyzicky je na tom jako 40cátník. Ale hlavně proto se bojím těch reakcí lidí z našeho maloměsta, že si budou ťukat na hlavu, že mám další dítě s tak starým chlapem. Další věc je ta, že jsme oba Vysokoškoláci, ale já ještě pořádně neměla možnost své vzdělání uplatnit a pravděpodobně bych ho s pátým dítkem už asi nikdy ani neuplatnila. Mě osobně to ale zase tak nevadí. Smysl života vidím píše v krásné rodině a zdravých šikovných dětech. Nejsem moc kariérní typ, spíše mateřský. Potrat bych nesla psychycky hodně těžce. Jenže Lehce se řekne, ser na okolí, nežijeme v izolaci, každý den mě čekají ty nepříjemné pohledy lidí a hloupé narážky, nevím zda to se svou povahou ( ryba) ustojím.
margotka78 alias shit-roller 108560
26.7.2014 11:26:42
ještě jsem k tomu chtěla napsat, že nejstarší dcera (15) té mojí známé byla pěkně naštvaná možná skoro celé těhotenství, no ale teď je malej mazlík :-)
margotka78 alias shit-roller 108560
26.7.2014 11:20:43
tak to bohužel nemáš kamarádky.
Mně když známá řekla, že čekají čtvrté, tak mi to taky přišlo šílený. ( sama mám dvě a počet dětí uzavřen). Ale nedovolila bych si to komentovat slovy, ať jde na potrat. Možná, kdyby byla ve vysloveně špatné sociální situaci, ale ani tak bych rozhodně do nikoho nehučela..
Jste-li na tom finančně slušně a manželovi to nevadí, tak si ho nech. Na lidi se vykašli, živit ti to nebudou ~;((
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 20363  [Dalších 20333 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.