| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Záliby : Hrady a zámky

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 50] Názory 5160 z 966  [Dalších 906 >>]
77kraska 132593
17.1.2021 23:24:34
no zrovna spousta lidi uvadi Loket, to mi prijde zvlastni...muj nazor
Monika 123907
17.1.2021 23:22:38
Rišulko, na Vikštějn se už chystáme takových let (asi tedy 16), co jsem s manželem, pochází z Tvého kraje. Ale je to začarovaný výlet, na který z nějakého důvodu "nikdy nedojde", přestože je v plánu snad pokaždé, když jedeme k tchyni (a to jezdíme většinou na 5 dní o Velikonocích, týden v létě a pár dní o Vánocích ...)
Monika 123907
17.1.2021 23:19:02
77krásko, pro Severočechy je taky třeba do na Pálavu daleko a taky jsem tam v dětství byla ~;) Vyprávět o "odlehlých krajích" v rámci ČR mi přijde poněkud legrační. Jasně, že jet na prohlídku hradu Loket na otočku třeba z Ostravy je asi blbost, prostě to chce výpravu na víc dní, "když už tak už".
Monika 123907
17.1.2021 23:16:08
To ar, zrovna nedávno nám směrem na Karlovy Vary přibylo asi 10 nebo kolik kilometrů dálnice D6 (kolem Řevničova). Ještě asi tak 50 let a povede až do Varů ~;)
rišulka 117642
17.1.2021 23:06:02
Moniko. Je nově postavená. Pro ostraváky dost kontroverzní, teda některé.. Tady se tak vede všecko, prvni byznys a pak staromilci, kterým se maže med kolem huby, aby se hezky usmívali do čb fotek. Moje babička byla před válkou paninka, bydlela v laubech, po válce v pavlačáku na Slezské a později jako jedni z prvních ve výstavbě v (nové) Porubě. Krom toho, že celý život poslouchám, jak "nás bijou po ušach", můj otec v posledním roce chytil jakési pořádání a nosí mi krabice a krabice fotografií, je to poučné, dojemné - a srdcervoucí.
Ale jiný ostravak by ti řekl něco jiného..
rišulka 117642
17.1.2021 22:58:01
Miluju zříceniny, hlavně na Slovensku, nejvíc Strečno, tam jsme jezdili od dětství na vandry a stále se tam vracím, jak přetáhnu interval dva roky, je mi smutno. To si pamatuju obehnané plotem a chlapi v maringotkách, jak se dělala rekonstrukce. Raději mám ale Starý hrad, teď už ho neprolezu celý, mám strach a je to o hubu, ale ten pocit, že jsem tam zas a ten Váh pod námi, prostě svět u nohou :)

Min rok jsme byli úplnou náhodou na Lietave a při příchodu zrovna odjížděli dvě súvečka se správci a my tam byli úplně sami, to bylo kouzelné, hrad je obrovský, probíhá celkem citlivá reko.

Potom hodně na východě, v trojúhelníku Košice, Michalovce, Užhorod, spousta zřícenin a grófských hřbitovů. Největší je asi hrad Čičva, v posledních letech se angažuje nějaká skupina dobrovolníků, nějaké opravy už probíhají. Je to blízko Vranova nad Toplou - možná víte, že tam byla svatba Erzébeth Bathory, čachtické paní :)

Tady, teda na Moravě, vždy zmiňuju Vikštejn, tam jsem několikrát ročně, mám ho moc ráda, je dostupný a poměrně opuštěný, takže tam jezdím s děckama z chaty, aby se vzdálili wifi a já vydechla, nejraději ho mám na podzim - to tu oblast celou.

A Starý Jičín, jak byl blízký, tou rekonstrukcí už mě nepřitahuje, byl divoký, teď povolený okruh, za 10min máte po srandě.

No a zřícenina kostela Všech svatých na Libavé. Tam jsem vlastně byla vždy jen v zimě, pod sněhem, jinak jsem ho viděla jen na fotografiích. Ale tam nejezděte, je to ve vojenském, stále uzavřeném prostoru.

Z hradů asi Bouzov.
Náš ostravský (správně Slezskoostravský hrad) se mi nelíbí vůbec, ale to je škoda slov.
A. Andrs 157190
17.1.2021 22:53:40
Ono je spíš škoda, že Praha Vary není dálnice. Snad už je tam nějaká rychlostní silnice. Jinak to byl opruz tam jet.
77kraska 132593
17.1.2021 22:45:08
Moniko, ano, taky jsem tam byla cestou z Karlovych Varu...ale na vylet treba pro Moravaka je to daleko
TaJ 81121
17.1.2021 22:44:41
ToAr, tak my bydlíme v Praze a zrovna na Šumavu jsme jezdili s manželem hodně často...ale on tam odtud pochází, takže to tam má rád, byl tam i dva roky na vojně...nebo na Lipno jsme taky jezdívali...pro nás je hodně daleko třeba ta Morava - Beskydy apod...ale i tak jsme byli v Jeseníkách, pak okolo Znojma a i v těch Beskydech, ale všude jen jednou na dovolené...
Monika 123907
17.1.2021 22:44:28
Rišulko, jasně, však jsem napsala "jeden z nejvzdálenějších" :-) A pokud jde o dostupnost, tak tedy zlatý ostravský hrad, kam dojedeš po dálnici, na rozdíl od Sovince schovaného uprostřed ničeho. Ovšem s ostravským hradem je to nějaké podivné, on tam kdysi byl, pak nebyl a zase je? Já s ním mám zajímavý zážitek. V Ostravě jsem byla "v mládí" hodněkrát, ale vždycky jen sportovat, znala jsem jen tělocvičny nebo hřiště a cesty k nim. Jednou jsme skončili se sportem brzy odpoledne s tím, že další zápas bude až druhý den a sháněli jsme se po nějakých "zážitcích". Tatínek mé spoluhráčky měl jakési potuchy o hradu a v Ostravě nějakého obchodního partnera, který byl údajně rodák, ovšem existenci čehokoliv jako hrad v Ostravě popřel. Přesto jsme ho nakonec našli - ale ona je ta "zřícenina" nějak snad úplně nově postavená? Nebo byla jen veřejnosti nepřístupná nebo jak to bylo?
[<<Předchozích 50] Názory 5160 z 966  [Dalších 906 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.