| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Nástřih uzdičky pod jazykem

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 100] Názory 101110 z 171  [Dalších 61 >>]
berunka,M+M 11/04,M 01/08 102284
11.10.2010 13:11:48
Tak my měli stejnou diagnózu u jednoho z dvojčat. Teď jim bude šest, zvládají oba dva všechny hlásky kromě r a ř. Chodíme na logo asi od čtyř a půl let. Ten s uzdičkou se vše naučí trochu později, ale zvládne. Záleží jak je ta uzdička velká. Našemu nejmladšímu střihli uzdičku v deseti měsících na ORL. Nic to nebylo. Ještě nemá tři roky a mluví nádherně. Místy se mu už podaří i to r.~6~ Ale nevím, jestli je to uzdičkou, nebo že má vzor u starších.~x~
MishuI 84229
11.10.2010 13:05:23
Nejde o její slovní zásobu,v tom je fakt šikovná.Jde o to,že pro ni bude nejspíš fyzicky nemožné SPRÁVNĚ vyslovovat.
MishuI 84229
11.10.2010 13:04:33
Kač,otázkou je,jeslti pak nebude zbytečně pozdě.V tom smyslu,že bude starší,bude z toho mít ještě o chlup víc rozumu.Hůř snese bolest.A hůř se budou napravovat logoped.škody ~d~
.ganesha. 83982
11.10.2010 13:02:39
Moje 20ti měsíční dcera mluví zhruba stejně, jako ta tvoje (jen kalhoty říká kaoty), ale já z toho mám teda spíš velkou radost, jak je šikovná, než abych řešila výslovnost.
Ovšem pokud ji odborník viděl a ten zákrok ti doporučil, pravděpodobně tu uzdičku mít kratší bude a v budoucnu by problémy být mohly.
Já bych je ale řešila, až by přišly.
MishuI 84229
11.10.2010 13:02:35
Jenmože tady nejde o to,aby se něco urychlilo.Tady jde o to,aby se nebrzdilo~d~Operace je silný slovo,někde to dělají pod narkózou,Anetě by to umrtvili jen lokálně a stříhli.To snad není operace..

Otázkou je ta logopedie.Jestli pro ní bude fyzicky nemožné vypotit slovo se správnou výslovností,není na co čekat.Doktorka mi řekla,že šance na zlepšní "časem"(s věkem)téměř není.Já to neumím posoudit,jeslti to pod tím jazykem má dobré nebo fakt ne.

Ráda bych četla,že někdo měl stejnou diagnózu,nechali to být a s věkem se to srovnalo,dítě mluví normálně.Chjo~Rv
ErikaB 95281
11.10.2010 12:57:52
Mishulo, tvůj dotaz mi vyrazil dech. Syn má 27 měsíců a teprve začíná pěkně rozvazovat. Samozřejmě neříká r a slovíčka si komolí po svém, ale má ještě spousty času. Jsem proti jakýmkoliv chirurgickým zákrokům na dítěti, jen aby se něco urychlilo. A navíc, nikdy nejde o banální operaci, vždy je to operace,viz. případ malého Matěje. Dcerce prosím nech čas, je ještě úplně malinká. Já byla na tomto zákroku až v 8 letech a stejně si myslím, že zbytečně.
Málka&Nat 32796
11.10.2010 12:55:26
Syn v tomhle věku nemluvil vůbec - možná pár slov jako máma, ham, haf a to je asi vše. Jako osobně myslím, že řešit to teď je ještě brzy.
bravad 78611
11.10.2010 12:54:21
R a Ř se tvoří tuším mezi 5. - 6. rokem... Já bych to teda nedělala, raději bych se po 3. narozeninách nechala zapsat do nějaké logopedické poradny a nechala její vývoj sledovat logopedkou. (Vybírej ale dobře!) Nastřihnout to můžeš nechat vždycky. A myslím, že předškolní dítě to event. nastřižení pořád ještě zvládne dobře (myslím psychicky).
MishuI 84229
11.10.2010 12:50:55
Co se slovní zásoby týče,nedávno jsme to s manželem pro zajímavost počítali a dosáhne na nějakých padesát slov.Pochopitelně se svojí dětskou patlavostí(kalhoty=taoy)~d~Fakt nevím.
MishuI 84229
11.10.2010 12:49:14
Navrhnula,respektive ke stomatochirurgovi,který by měl zákrok provést,nás dnes ráno objednala zubařka.Šla jsem sama na prevenci a malou jsem vzala s sebou,v dobré víře,aby jí omrkla zoubky.

Také si myslím,že na "R" má času dost.Ovšem jeslti má uzdičku zkrácenou,k R bychom se nemusely dopracovat.Pak se chyby těžko napravují~d~

Jinak mluví fakt pěkně,snažím se hodnotit kriticky,ale jsem matka.Známe..~s~~d~
[<<Předchozích 100] Názory 101110 z 171  [Dalších 61 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.