| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Nástřih uzdičky pod jazykem

  (?)
[<<Předchozích 40] Názory 4150 z 171  [Dalších 121 >>]
Balcirka+E+P+T 104116
3.3.2011 21:25:51
Přesně jak píšou holky,není se čeho bát je to chvilička,neboj se toho~x~
yuli 106677
3.3.2011 21:22:40
Já čekala s malou po zákroku ještě cca půl hodiny v čekárně, pro případ, že by to začlo hodně krvácet a v pohodě. Sotva jsme odešly z čekárny, tak o tom něvěděla, bylo jí asi osm měsíců.
Velšice
  • 
3.3.2011 21:21:20
Já byla na uzdičce pod horním rtem a druhý den jsem už o ničem skoro nevěděla a že jsem hodně velký bolestín.Dobře to dopadne, neboj!
sun 15 88122
3.3.2011 21:17:39
FAKT ?? tal to moc ráda slyším, mám z toho dost těžkou hlavu . ani ne tak ten zákrok ale to potom ..
Velšice
  • 
3.3.2011 21:13:52
Byla jsem, zákrok nebolí, neb to bylo umrtvené(nejvíc mě bolela ta injekce). Hojilo se to velice rychle, bolelo jen asi první den, ale ne nesnesitelně.
draky+dráčata 41491
3.3.2011 21:12:33
Jestli je to uzdička pod jazykem, tak to byla záležitost na půl minutky. Přišli jsme, doktor prohlídnul, stříknul anestetikum, střihnul a šli jsme. Dělal to oběma dětem. Chvíli ještě plakali, z pusinky tekla krev, ale jinak dobrý. Takže nedávej hezký oblečení a to je všechno.
Malej to potom měl úplně v pohodě, dceři se předtím u toho střihu vytvořil jakoby aft, ale ona sama jedla v pohodě, tak jí to asi nevadilo. Oběma byl rok, když jim to dělali.
sun 15 88122
3.3.2011 20:56:55
Dcera jde na nastřižení uzdičky v puse, nemáte s tím někdo zkušenosti , jak to bolí jak se to hojí a na co se mám připravit ??
dankga 15087
11.10.2010 19:52:35
Mně tohle radikální řešení přijde ve vašem věku vyloženě předčasné. Nám to bylo navrženo ve 4,5 letech, když jediné, co nenaskolčilo, bylo R a Ř. S logopedkou jsme došli k domluvě, že pokud mu ani během roku tyhle písmenka nepůjdou, teprve potom budeme "stříhat". To se nepovedlo, takže jsme tedy v 5,5 roku uzdičku šmikli.

Mi to přišlo, že když jsem vyčerpala všechny možnosti logopedického nácviku, po kterých R a Ř nešlo nacvičit, tak teda půjdu do bolestivého řešení. Dřív jsem nechtěla, panč pokud ve čtyřech letech neumí dítko všechny hlásky, není to žádná katastrofa. Když už byl Kuba předškolák, tak jsem v tom viděla význam, když už vše ostaní selhalo.
Bumbi&05,08,10 42508
11.10.2010 19:50:38
to že nemluví jiný děti je problém jiných dětí - každý má svoje tempo. Spíš jde o to, že když dítě mluví, aby si nezaložilo špatnou tvorbu hlásek špatnou výslovnost v budoucnu. Takže já chápu, že to Mišula řeší, my to řešíme od 1,5 taky a o to víc, že první dítě mluvilo čistě, nepatlalo a mělo výslovnost přímo luxusní v porovnání s ním vychází dcera prostě jako patlalka nonplus ultra, ačkoli mluví na úrovni o rok staršího průměrného dítěte ~t~
Bumbi&05,08,10 42508
11.10.2010 19:45:50
Mišulo, řeším podobné a rozhodla jsem se teď nechat stříhnout. Doteď to nevadilo, ve vývoji řeči ji to nebrzdí, ale není schopná vystrčit jazyk a dát ho nahoru směrem k nosu, ani trochu. To bychom nerozcvičili.
Myslím, že se jí leccos hůř vyslovuje, ale taky je fakt, že to malá dost fláká, protože když chci, aby to zopákla správně, tak to řekne správně (nepoužívá souhlásky na začátku slova - místo vypila, řekně ypila, někdy vypustí celou první slabiku). Takže myslím, že v rozvoji řeči ji to rozhodně nebrzdí. Po zvážení všech pro a proti jsme se rozhodli nechat střihnout. Nad ní to teda vyselo od narození (všimla si toho pediatra), ale neměla ani potíže s kojením, ani pak s mluvením, ani neměla vystrčený jazyk ven, takže nebylo nutné to nikterak akutně řešit.
[<<Předchozích 40] Názory 4150 z 171  [Dalších 121 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.