| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Nástřih uzdičky pod jazykem

  (?)
[<<Předchozích 50] Názory 5160 z 171  [Dalších 111 >>]
Tes 59092
11.10.2010 19:42:07
Naše malá má tři roky, mluví málo tak jsme byli na vyšetření a zjistili tu zkácenou uzdičku pod jazykem.
Doporučili nám cvičit s jazykem - děláme čerty, olizujeme rtíky apod. a pak lepíme jedlý papír okolo pusinky aby si ho slízla jazykem (je to zábava). Po třech měsících jsme byli s malou na kontrole a ono ejhle, zlepšilo se to a nic se neřezalo. Za tři měsíce jdeme na kontrolu zase tak se uvidí.
Na vašem místě v tomhle věku bych to neřešila a raději s jazýčkem cvičila. No a po pár měsících se uvidí ~;)
M+J+ 5 (2 holky -3 kluci) 74701
11.10.2010 17:57:59
to že ma zkracenou uzdičku pod jazykem si toho nevsimla prakticka lekařka se divim?

mam deti 4ři u tři nebyl problem u 4teho je mu 16mesicu si toho vsimla hned a provedla nastrih malemu byl tyden......sedela jsem pak v cekarne kdyby nahodou skrze krvaceni ale vse v pohode......

a je celkem lepsi když se to udelalo u miminka ted bych si nedovedla toho mojeho maliho psycho manijaka akcniho tahnout nekam aby otevřel papuli....už když neco strči do ni tak hraje křečka a neotevře ani kdybych mu ji pačila heverem~t~~t~~t~~t~~t~~t~

co se tyče mluveni...

moje dnes 10 leta mluvila moc pekne velice brzy už nekdy kolem 18 mesice.slova vety atd..

druhej ditko kluk tak ten dochazi na logopedii doted i když mluvil celkem brzy taky...je to ale jen skrze dve pismenka a protože se snaži řict vse rychle rychle a nenimu rozumet pak...ale jinak mluvi dobre

třeti ditko dcera tak ta zaryte mlcela byli ji skoro 2a pul a nic....a ze dne na den se ji nezastavila pusa dodnes ji řikam že bylo hezky když nemluvila že ted mele jak šlajfířka

no a nejmenší 16 měsicu tak na neco co by se dalo identifikovat jako vetnamstina mixla s japonštinou a s nadechem činštiny s hatlapatlanštinou obcas vyjede s neho slovo jako ty voleee ~t~ to necííííííí neeeeeee.jeeeeeeee, mojeeee, nedam atd...
proste vanoce když vyslovi neco čemu je rozumet a kdy zacne normalne mluvit nejak neřešim...
MishuI 84229
11.10.2010 17:45:57
Moc děkuji všem za názory~x~

Jen k Žženě-nejsem matka pedant.Ráno na to přišla zubařka,odeslala nás na zákrok.Na to konto sháním informace,jeslti to je nebo není nutné.Rozhodně nápad stříhat do dítěte nevyšel z mojí hlavy.~;)
Pajja+V2005+E06/09 91628
11.10.2010 17:11:32
Našim dětem střihali uzdičku oběma asi v 6 týdnech (kluk a holčička). Synovi je teď pět a půl a stejně na logopedii chodit musíme - l, r, ř a dcera - uvidíme. Je jí teprve 16 měsíců~;)~d~
Sabrina
  • 
11.10.2010 16:10:12
ted to čtu- uzdička pod jazykem a já myslela tu horní...takže nic, už neplaším:-)
Sabrina
  • 
11.10.2010 16:08:03
Naše pediatrička mi na to kdysi řekla, že to ted nemám řešit, až jí budou růst druhé, tak ted sem zaskočená. Malá má 22mes. No jdu pročíst zkusenosti druhých.
Lanka16 5624
11.10.2010 15:32:40
Myslím, že řešit řeč ve 20 měsících je brzy..Al střižení uzdičky je drobnost. Byla jsem na tom o oběma dětni v 5 ti letech. Provedl to zkušený zubař během momentu. Dcera sice řvala jako tur, ale za 2 hodiny v pohodě snědla pomeranč~w~. Ne, že by mě napadlo ho jí dát , prostě ho mooc chtěla. Syn ani nemuknul.
kosicek 33064
11.10.2010 15:31:11
klukovi ji střihali v porodnici-málo a pak mu ji dlouho nechtěl nikdo střihnout-nakonec zubařka dostřihla ve 4 letech a čekali jsme, co se stane-po roce čekání se nestalo nic, při mluvení jazykem stále nehýbal, ani nevypláznul, takže stále trénujeme pohyby jazyka-pokroky jsou znát,klukovi bylo už 6, ale stále nemá jazyk připravený ani na R, ani na Ř. Podle mě čím dřív, tím líp

Mě uzdičku střihli až v 16ti, přičemž kdyby mi ji střihli o několik let dříve, ušetřila bych si ta léta, kdy se mi nesmírně špatně vyslovovalo R tak, aby bylo správně (a stejně výslovnost nebyla dokonalá)
kosicek 33064
11.10.2010 15:21:44
Ahoj, jestli To dceři je ochoten a schopen (v tomto věku dítěte) někdo provést, tak bych uzdičku určitě nechala střihnout co nejdříve-zákroku se pravděpodobně stejně nevyhne.
Kalamity YANKA 95278
11.10.2010 14:59:40
jo mám, první dcera nebyla vůbec ukecaná, u týhle je pravej opak, hubu nezavře a dost se učí...
O víkendu staré babičky (79 let)

"tyyy vaďo, voleee!"~e~~e~
měla "jen" novou lednici~t~~t~
[<<Předchozích 50] Názory 5160 z 171  [Dalších 111 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.