| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Nástřih uzdičky pod jazykem

  (?)
[<<Předchozích 60] Názory 6170 z 171  [Dalších 101 >>]
Žžena 83005
11.10.2010 14:39:40
Můj stejně starý syn říká tak 20 slov a podobné nároky jako Ty na jeho výslovnost tedy aktuálně fakt nemám. Anetka je prtě, v tomto věku má nárok na to mluvit jak hotentot, chirurgii bych řešila až když bude skutečný problém.
Annaka 93428
11.10.2010 14:33:23
K uzdičce se vyjadřovat nebudu, protože tomu vůbec nerozumím.
A jak mluvila dcera ve 20 měsících? Troufám si říct, že poměrně dobře, slovní zásoba cca 700 slov, výslovnost měla také slušnou, chválili a rozuměli jí i cizí. Ale opravdové "r" neumí dodnes (téměř 3 roky) a "k" na začátku slova zvládá v některých slovech bez problému a v některých ho nahrazuje "t", v těch 20měs to bylo podobné.
Lucíček a dva lupínci 64013
11.10.2010 14:25:30
Já ho prostě miluju...~t~~t~~t~~s~~s~~s~.

Taky máš doma koukám poklad, viď?...~R^~g~

Nebýt dětí, tak se jeden ani nezasměje!!!
Lucíček a dva lupínci 64013
11.10.2010 14:19:15
Jani, to my připomnělo...

Náš Maty při prohlížení knížky o farmě...
Já se ptám "Matýnku, jakou barvičku má ten traktor?"
On: "zelenou"
A já: "a jaký jsou kola?"
A Maty: "zaplasený"...~t~~t~~t~~t~~t~~t~~t~~t~~t~
Marťa11 8076
11.10.2010 14:09:07
jiné problémy nemá???

pokud ne, přijde mi to úplně nepochopitelné řešit výslovnost u dítěte ve 20ti měsících ~e~~e~~e~

některé děti v tomto věku nemluví ještě vůbec
ZuzkaN 7401
11.10.2010 14:05:30
Mému synovi je 22 měsíců a řekne jen pár slůvek. Zatím to neřeším, on se rozpovídá. O výslovnosti u něj ani nemluvím ~t~
Prostřední syn měl uzdičku krátkou, naše známá logopedka říkala, že můžem zkusit jazyk cvičit, ale nakonec si uzdičku nějak sám utrhl. ~d~ Teprve ted ve 4,5letech začal říkat ž, č ještě moc neumí, r a ř ještě neřeším.
Ve 20. měsících bych ještě asi počkala, docela mě překvapilo, že to chce někdo řešit, teda pokud to není nějak moc..
Kalamity YANKA 95278
11.10.2010 14:01:30
Mish v klidu, moji odpověď máš ještě u nás, ale myslím si, že nee....~;)
je to běžná mluva ani ne dvoutých dětí, moje za měsíc dva tu vedle mě sedí a povídá..."mamí papám, tědenoooo, to děláš?...točičta!!!za Táničtou do tloly puděěěm!"
jsem ráda, že mluví, její sestra ve dvou a půl neřekla vícx než 4 slova~;)

byly jsme teď s holkama na víkend u rodičů a Sandra dycky k někomu přišla (třeba k dědovi) a povidá :"Dědo, ťo dělááááš"?
dědsa jí odpověděl, například.. já nevím, "zametám"¨
a ona zas:"Dědoooo, ťo děláááš"?
odpověděl..
když už sae ho zetala asi po šesté, děda se nadechl a já na něj tak koukám, koutky mi škubou a říkám "Bacha, umí říct "ouňo"!~y~~y~~y~~t~~t~~t~
[<<Předchozích 60] Názory 6170 z 171  [Dalších 101 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.