| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Chci rodit v zahraničí, ale jak na to?

Mila Elisko, muj porod pred deseti mesici tady ve Svycarsku byl presne to, co popisujes. PA me provazela. Jen tri ultrazvuky u gynekolozky (to jeste v Cechach - nebyla jsem tu cely tehotenstvi) Poslendi tyden pred porodem jsem jenom byla v porodnici, kde si me zmerili a zapsali (to jediny bylo dost hnusny - petatricetistupnovy vedra a bylo nas tam asi dvacet, cekaly jsme vsechny dost dlouho, ja pres hodinu a fakt mi nebylo nejlip), kdyby nahodou pri porodu nastaly komplikace a my tam museli prijet, aby byli pripraveny. Asistentka prijela k porodu v 11 vecir - jen mi odtekala voda a mela jsem sem tam kontrakci. Poradila mi ricinovy olej a ja behala schody do osmeho patra nahoru a dolu - abych to urychlila a do te porodnice nemusela. Ve tri rano jsem mela pravidelne kontrakce, prijela za chvili, porodila jsem doma v pul jedenacty. Tesne pred tim prisla jeste druha, to v pripade nahlych komplikaci, aby se jedna starala o me, druha o dite. Taky me zasila (bohuzel jsem se roztrhla, ale jizva je fajn) Po porodu prisla asi jeste 10x a pak jednou asi po dvou mesicich, zkontrolovat jizvu. doktor prisel do 24h, zkontrolovat dite, ale toho bylo tezke sehnat. Asi na paty pokus. Moc se tohle doktorum nelibi...
Je tu zarizeni, kde vlastne pracuji PA a tam maji i telef. permanenci, obcas telefonuju a ptam se, kdyz si nevim rady. Litovala jsem porodu doma 2x. Poprve hned prvni noc, kdyz se Honzik zacal nahle dusit, meli jsme navic pritmi a nevideli jsme. Pravdepodobne mel zbytky plodove vody v plicich. Dala jsem ho hlavou dolu a dala par herdicek do zad, nastesti to po par vterinach preslo. Byl to ale sok.
Jinak si obcas taky rikam, ze kdybych rodila v porodnici a odnesli by mi ho, nekojila bych ho celou noc a nezvykl by si... Jeste ted v 10ti mesicich se mi v noci budi a chce papat... Ale priste budu taky rodit doma, jen uz budu asi lip vedet, jak na to!
Neplatili jsme nic - jsme tu pojisteni - uplne obycejne, standartne, nekde mam kopii faktury, ale kolik to stalo, uz si fakt nepamatuju. Hodne stesti a kuraze!!

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.