| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Chci rodit v zahraničí, ale jak na to?

Míšo 3, svou reakci ti vysvětlím názorně, neumím kurzívu, takže citace v uvozovkách. Tato pasáž mi připadala k tématu, vyjadřovala tvůj názor a s ní se dokážu ztotožnit:
"Sylvie, taky nevim, proc by se nesmelo kricet a take nevim proc by rodicka mela venovat vsechny sve sily tomu, aby prezila chovani a postupy "osetrujiciho " perzonalu. Mam dojem ,ze by personal tam mel byt od toho, aby ji uklidnoval a jak to jen jde, ji jeji situaci ulehcil. Mili mela stesti, ze nezazila to, jak skutecne osetrujici perzonal dokaze i velmi statecnou rodicku doslova psychicky srazit."

No a následující odstavec (s dovolením nebudu kopírovat) mi přijde jako naprosto ujetý. Pokud bych nevzala v úvahu, že styl je jak reportáže TV Nova, tedy značně nadsazený, musím vzít v úvahu, že to není tvoje osobní zkušenost, ale "jedna paní povídala" Pokud jsi někoho chtěla informovat o tom, co se stalo tvé kamarádce, měla jsi připojit rok a kde to bylo - i v našem nepružném zdravotnictví se mohlo od té doby ledacos změnit. Dále umístění bych viděla vhodnější v diskusi "jak jsem prožívala těhotenství a porod" popřípadě s konkrétními výhradami na konkrétní porodnici a personál v "kde rodit". To,jaký jsi zvolila způsob psaní i kdy jsi tuto drsnou historku použila mi přišlo naprosto nevhodné a trvám na tom, že mi to subjektivně připadá, že se zviditelňuješ prostřednictvím cizího neštěstí.
Protože nesnáším strašení rodiček, obzvláště prvorodiček "zaručeně pravdivými" historkami, vyzvala jsem tě, aby sis to laskavě pro příště nechala - ne pro sebe, ale na jindy. S taktnějším umístěním a načasováním a konkrétními údaji. O černém humoru jsem nepronesla ani slovo.
Většinu tvých příspěvků pokládám za egoistické a sebelitující, protože jen málokdy nezapomeneš zdůraznit, jak strašně jseš nemocná a přesto tak chápeš každou těžkou životní situaci. Obávám se, že jsem vůči tobě zaujatá, proto nikdy na tvé příspěvky nereaguju. Až na tenhle, protože to nestrašení je pro mne poměrně zásadní životní postoj.
O svém porodu jsem se tu několikrát poměrně obšírně rozepisovala, tak prosím nekomentuj moje volby trpět nebo netrpět, ať se neztrapňuješ.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.