| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Chudáci bohaté děti

Musím říci, že jste svůj názor napsala jako kdybyste mi mluvila z duše. Proč tedy autorka dává své dítě do školy mezi děti Manažerů a Vyvolených, když je ve svém článku tak kritizuje? Jednoduše proto, že je jí tato sociální sféra zřejmě bližší než sféra "chudých". Kdyby za autorčinou dcerkou přišla na návštěvu holčička v sepraných hadrech ze sekáče a začala jí vyprávět, jak mají doma hlad, maso mají jednou týdně a nemůže jet ani na školu v přírodě, protože na to její matka samoživitelka nemá, tak by jí to asi taky nebylo po chuti. A že takových rodin znám několik. A děti z těchto rodin jsou na tom podstatně hůř než Anička.

Já i manžel máme každý svou firmu (oba jsme podnikali ještě předtím, než jsme se seznámili)a abychom se dobrali tam, kde jsme dnes, pořádně jsme se za ta léta nadřeli. Zatímco jiní si odpracovali svých 8 hodin, my jsme se věnovali práci třeba i 16 hodin denně. Nestěžuju si, ale proč bych nemohla své dítě oblékat do značkového oblečení, bydlet v luxusním domě či jezdit terénním autem? Na co by nám byly potom vydělané peníze? Peníze jsme si museli tvrdě vydělat, zadarmo nám nikdo nic nedal.(Podnikatel - nerovná se zloděj, to jen většina těch, kteří si sami neumí peníze vydělat, tak se tímto nařčením snaží omlouvat svou neschopnost.)
Teď máme dvouletého syna, práci jsem samozřejmě omezila a svému synovi se věnuji s maximálním nasazením. A samozřejmě ho také povedeme k práci a budeme se maximálně snažit, aby měl dostatečné vzdělání a v budoucnu si mohl vybrat práci, která ho slušně uživí. Jestli bude rozmazlený, zkažený přepychem a penězi, nebude znát jejich hodnotu, citově bude strádat, záleží pouze na výchově a na našem přístupu k němu. Hospodyni ani chůvu nemáme, ale klidně bych nějakou pomocnou sílu do domácnosti občas uvítala. Čas, který trávím vařením, žehlením a úklidem, bych třeba věnovala další procházce se synem. Nevidím na tom nic špatného, když je to ku dobré věci.
Aničky z článku je mi líto, ale chyba není v tom, že vyrůstá v bohaté rodině, ale pouze v její sobecké matce bez ohledu na finanční zázemí. Článek mi přijde příliš černobílý.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.