| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Tante, jé, to je náhodička~3~ včera jsme se synkem pekli tyhle:

Mikulášské perníčky, které neztvrdnou
650g hladké mouky
250g pudrového cukru
250g másla
1/4 lžíce prášku do perníků
3/4 lžíce skořice
4 vejce
130g rozehřátého medu
1 vejce na potření
bílková, nebo jiná poleva na ozdobu

Příprava:
Všechny ingredience dobře na vále vypracujeme, těsto rozválíme na 3/4cm plást, ze kterého formičkami vykrajujeme různé tvary a poskládáme je trochu od sebe na vymaštěné a pačícím papírem vyložené plechy. Perníčky potřeme vejcem a ve předehřáté troubě upečeme.

Jen jsem tam dala místo práčku do perníku klasický prdopeč + perníkové koření.

Čerpala jsem z této stránky:
http://www.pernicky.wbs.cz/Pernikove-recepty.html

Jako ty perníčky jsou fakt moc dobrý, musím říct, jsou asi o něco sladší, než ty, které obvykle dělám. Nicméně že by byli měkký, to tedy říct nemůžu. Já je tedy měkký spíš nerada, než ráda, radši si zachroupám~j~.
Mládě bylo včera na vrcholu blaha - opět máme tradiční "hady", které dělá asi od 3 let~6~ + si potvůrka vyškemral, abych mu z těsta vyřízla lebku se zkříženejma hnátama - povedla se - dneska si ji a plnou krabičku perníčků bral na sváču do školy.

Nicméně jsem po cca 6-ti letech v paneláku srozuměná s tím, že perníčky prostě nikdy měkký mít nebudu, ať dělám co dělám (skladování v krabici s jabkem doma nebo, případně na lodžii, skladování v plastové dóze vzduchotěsně uzavřené s jabkem i bez). Prostě ten vzduch v paneláku je tak suchej, že nevím co bych musela udělat, abych je měla měkký jako babička, která je ovšem skladovala v kamenným baráku v parádní místnosti, kde se v zimě netopilo. Tyhle podmínky prostě nejsem schopna zapezbečit. Možná bych je mohla ještě vrazit do lednice, ale to by se mi tam zas nevešlo to, co tam potřebuju mít...~a~

Ovšem důležitá věc při vykrajování všeho cukroví (i těch perníčků), kterou jsem ale objevila cca 4 roky zpátky je VYVALOVAT PŘES IGELIT! Jde to raz dva a ušetří to nejmíň 2 km nervů!!! Pokud se to budeš snažit vyvalovat rovnou na vale, zpravidla tam taky zapracuješ dost mouky navíc, což ve výsledku hodně ublíží chuti. Já osobně používám silnější velký igelitový pytlík, který rozstřihnu.

Držím palce~;((~3~

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.