| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Tak já používám receptů několik.
První od paní Murárikové: Recept na nejlepší medovníčky
400 g hladké mouky (T 650), 120 g medu, 160 g práškového cukru, 60 g tuku, 2 vejce, 1 lžička mletého koření (skořice, hřebíček, anýz), 1 lžička sody bicarbony.
Všechny sypké ingredience promícháme, aby sa soda bicarbona rovnoměrně rozložila. Do směsi přidáme med, tuk a vejce a vypracujeme těsto. Necháme ho na chladném místě 24 hodin odpočinout a zrát. Potom vyvalujeme na sílu asi 4-5 mm, pokud vykrajujeme větší tvary, může být i trochu silnější. Před pečením potřeme rozšlehaným vajíčkem. Pečeme při teplotě 200 °C. Hotové zdobíme bílkovou polevou, ořechy, mandlemi nebo kandovaným ovocem.

Pak její těsto na chaloupku:
800 g hladké mouky, 300 g práškového cukru, 4 lžíce medu, 5 vajec, půl lžičky sody bicarbony, 1 lžička koření (skořice, hřebíček, anýz).

Perníčky - recept z kursu svazu včelařů z Nasavrk
1 kg hladké mouky, 300 g práškového cukru, 200 g medu, 100 g tuku (Hera), 20 g jedlé sody, 6 vajec, koření do perníku (hřebíček, nové koření, skořice, badyán, fenykl). Na cca 1.200 g těsta asi 3 lžíce koření.
Všechny suroviny smícháme a dobře propracujeme, např. v robotu. Těsto je zpočátku řidší, ale po 2-3 dnech jakoby „zatuhne“ do pracovní hustoty.

Jak jsem ale zjistila, jsou tisíce hospodyň a tisíce receptů. Každý si musí vyzkoušet, co je pro něj nejlepší a co mu vyhovuje. Zkoušla jsem sama desítky receptů, i těch "zaručeně měkkých" a těch, kdy mají být perníčky v krabici s jablkem. NIKDY perníčky měkké nebyly, ani ponechané s jablíčkem, ani v chladu. Povedly se mi jen tehdy, když teplota pečení byla tak 150-160 st.C, pak byly úchvatné, měkké a voňavé. Vážené kolegyně, všechno chce holt svoje. Jenže tyhle grify vám řekne málokdo. Ale bez nich to neuděláme.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.