| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Pro mě je až k neuvěření, že tohle opravdu rodiče řeší...a nemyslím to zle, jen (trochu hořce) vzpomínám na vlastní rozhodování před XY lety. Od dětství jsem snila o tom, že budu veterinářkou, knihovnu jsem měla plnou atlasů zvířat, odebírala jsem několik "zvířecích" časopisů, když mi kdosi z rodiny v antikvariátě sehnal prastarou veterinární příručku, tak jsem byla šťastná jako blecha. Takže má volba byla naprosto jasná a pevná - veterina. Ovšem narazila jsem (poměrně tvrdě) na neveselou finanční situaci mé matky samoživitelky, která už horko těžko udržovala starší sestru na intru a škole 250km daleko. Vzhledem k tomu udeřilo právo veta a musela jsem si vybrat školu jen v míste bydliště (střední veterina byla cca 200km, čili intr). Vzhledem k tomu, že mě nikdy nic jiného oborově nezajímalo, jsem si natruc vybrala nejbližší gympl asi 300m od domu. Ovšem na přijímačky jsem se naprosto vyflákla, takže mě nevzali. A to ani v druhém kole (na základce jsem byla premiantka). Tak jsem zůstala úplně bez střední školy a pak přišla mamka s tím, že otevřeli ještě jednu třídu na zdrávce a že mě tam vzali (i bez zkoušek, měla jsem dobrý průměr).
No tak jsem ten obor vystudovala a pracuji v něm s přestávkama už 12 let. A nebaví mě, nenaplňuje. Nicméně už u něj asi zůstanu. A tak má vysněná veterina zůstává jen nesplněným snem (a dodnes mě to drží).

Upřímně doufám, že až si budou chtít za pár let mé děti vybrat obor a školu, nebudu muset z jakýchkoliv důvodů zadupat jejich sny.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.