| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Já měla vysokou trochu specifickou, bydlela jsem v druhém městě u prarodičů, kterým jsem měla být k ruce. Táta mi platil 1000 korun na týden na všechno, ale velké a důležité věci (léky, brýle...) mi platili naši navíc, důležité věci co jsem potřebovala (boty, kabát) se pokryly narozeninami a vánocemi, nebo aspoň přispěli. Platil mi za to, že nemám brigádu s pevným rozvrhem a můžu být prarodičům po ruce, když budou potřebovat. O prázdninách a občas na víkend jsem pracovala u mamky v obchodě a z toho si platila exkurze, stáže, počítač apod.
Ze spolužáků na univerzitě ti, co tam bydleli, byli z menších měst okolo (Hradec Králové a byli třeba ze Dvora, Náchoda, Jičína...) a rodiče jim v prvním semestru většinou platili všechno, když se rozkoukali a našli brigádu, tak jen drobně přispívali, např. platili nájem a cestovné domů (kde jim často nabalili jídlo s sebou).
Nemyslím si, že je pro studenta dobré, aby v rámci "výchovy" nedostával vůbec nic, když na to rodiče mají. Tříští to pozornost od studia a hledání brigád a dobrovolnictví, které mohou pomoci studiu a pozdějšímu hledání práce. Často ani neodcházejí z domu vlastní volbou, ale proto, že obor v místě bydliště není. Placení nájmu v běžném bytě a cest domů mi přišlo jako fajn kompromis, kdy měl student zajištěný základ ale pořád se musel trochu starat, aby se měl fajn, zase tou prací nestrávil plný úvazek. V roce 2013-2016 v Hradci pracovaly spolužačky většinou jeden celý den o víkendu a dvě odpoledne v týdnu.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.