ovšem v našich zemích bylo možné zůstat bez vyznání už o dost dříve v rámci Rakousko-Uherska
V návaznosti na záruku náboženské svobody danou v Ústavě z roku 1867 byl vydán roku 1868 první obecný mezikonfesní zákon, přiznávající všem občanům po dosažení věku 14 let svobodnou volbu náboženství nebo příslušnosti ke stavu bez vyznání. Uvedený zákon byl v českých zemích nahrazen roku 1925 mezikonfesním zákonem platným pro celé území Československa, v němž byla hranice svobodné volby náboženské příslušnosti nebo příslušnosti ke stavu bez vyznání zvýšena na 16 let.
Vlna výstupů z římskokatolické církve po vzniku Československa souvisela více s nacionalismem než s možností přiznat ateismus - ŘKC byla vnímána jako spjatá s Rakousko-Uherskou monarchií, po vzniku našeho samostatného státu došlo k velkému odlivu, část lidí se přelila do protestantských církví, část zůstala bez vyznání.
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.