| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Stárnem, už to tu nikomu nestálo za odezvu, až na pár světlých výjimek máme jednak vyřešeno a taky už většinou uplynulo dost vody.
Za sebe to považuju za nešťastný nápad a uváděná vysvětlení za nesmysl, výplod od reality odtržených hlav. Jednak pokud se nepletu (už to přeci jen detailně nesleduju), tak je to za stejný peníze jako 3letá rodičovská. Druhak to není nic masivně rozšířeného. Co já vím, tak to využívají ti, co z nějakého důvodu nemají moc na vybranou a zrušení této možnosti jim akorát přidělá starosti a tužby papalášů nahnat pracovní síly na trh stejně nevyřeší.
Sama jsem to využila u dcery, kde vzhledem k postižení ten vývoj byl hodně opožděný a ta domácí péče byla třeba. Vím i o dalších v podobné situaci, ale typickou skupinu tvořit nebudeme. Občas to využije někdo, kdo má dítě narozené na jaře-v létě a čeká na podzimní nástup do školky. Ale nejčastěji jsem se s tím setkala tam, kde se dítě prostě nedostalo do školky, a u samoživitelek, které nebyly s to zkloubit 8h zaměstnání a provozní dobu školky. Zkrácené úvazky jsou vzácné, na vstřícnost zaměstnavatelů se taky spolehnout nedá, i když teoreticky to ošetřené ze zákona je (ale zůstává to v rodině zbožných přání). Často se jedná o matky s malou kvalifikací a mizernými příjmy sotva na přežití. Tak jim to ještě osladíme...nebo si fakt někdo myslí, že 4. rok doma zůstáva signifikantní množství kvalifikovaných, snadno zaměstnatelných žen, co budou vzpruhou náší ekonomiky, a děsně si polepší na budoucích důchodech, když nebudou jen tak trčet 4. rok doma? Za podobné argumenty mám chuť hejich autory akorát praštit po hlavě, přijde mi, že vůbec neví, o čem mluví ~o~

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.