| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Dieta versus mateřská škola

Hazelt: víš jistě , že je to po té rybě? mě to připadá spíše jako reakce na tu smaženou strouhanku, popř. na lepek. Měl někdy tuto reakci po přírodně upravené rybě?

Co se týče stravování ve školce, chápu tady Báru a její argumenty, ale nenašla jsem nikde vyhlášku z hygieny, která nedovoluje jídlo ohřívat. Jak vysvětlit ostatním dětem, že to jedno má svoje jídlo? Jednoduše, prostě to co mají ty ostatní nesmí, protože by ho potom bolelo bříško. Jsou dět různě postižené a ty zdravé by se už tak malé měli naučit tyto vrstevníky tolerovat.
Co se týče ozdravení jídelníčku ve školách, školkách.... říkám ano, ano, ano, ale!!!!!!!! s ozdravením se musí začít přímo v rodině, děti vesměs nemají stravovací návyky spousta dětí ovoce, zeleninu nejí, protože k tomu nejsou vedeni a většinou právě tyto maminky ve školce křičí po zdravém jídelníčku.
Chápu, že při množstvím dětí ve třídě to nelze uhlídat a je toho moc, ale vše je jen o lidech a o přístupu.
Nebudu zde rozepisovat peripetije jak jsem hledala školku, jsem také jedna z maminek, která si nosí jídlo vlastní ač kuchařky jsou ochotné a vstřícné jí to vařit, ale jsem si vědoma, že naše dieta je velmi komplikovaná. Dcerka nesmí, složené cukry, brambory, mléčné výrobky, lepek. Má závažnou metabolickou vadu. Je v předškolním věku a kolektiv dětí kolem sebe potřebuje. Musím jí krmit po dvou hodinách a to i v noci. Jsem doma na mateřské ještě s menším dítětem a tak jsem skutečně vděčná naší školce - učitelkám, paní ředitelce, že dcerku přijala do školky. Učitelky jsou nejen ochotné dcerce jídlo ohřívat, ale i ho podávat po dvou hodinách. Mají za to mé velké DÍKY. Jsem strašně unavená a mnohdy spím i ve stoje. Děkuji za možnost, že si dcerka hraje ve školce. Manžel je přes týden za prací mimo domov, a tak je toho skutečně na mne mnoho. Trvalo mi dlouho, než jsem našla školku, kde byli ochotní a vždy to byla školka pro zdravotně postižené. (Moje prvorozená dcerka má taktéž bezlepkovou dietu)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.