| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Logopedie

4.2.2012 10:57:14 Olif

Re: Koktavost

Mám s tím zkušenost u mladšího, začalo to po třetích narozeninách. Nejprve se zasekával na začátku slova a samotnému mu to tak vadilo, že přestal mluvít úplně. Byli jsme na neurologii a doktorka se zděsila, že mluvím strašně rychle (což mi samozřejmě do té doby nikdy nenapadlo), navíc to bylo v době, kdy jsem se učila na zkoušku z angličtiny a ač jsem se moc snažila to na kluky nepřenášet, asi se mi úplně nepodařilo tu nervozitu skrýt. A malý se prý snažil mluvit stejně rychle jako já a takhle to dopadlo. Navíc rychleji myslil, než to stačil říkal. Musila jsem se hodně soustředit na to, abych mluvila pomaleji a srozumitelněji, zpívali jsme písničky (tam nezadrhával vůbec), pomohou i básničky. Pokud chtěl malý něco říct a nešlo to, pomáhala jsem mu to slovo doříct (ne že bych na to chtěla upozornit, ale on se vždy tak podíval a chtěl pomoct). Logopedii určitě netrénovat (myslím jako nácvik hlásek); já jsem v té době chodila na logopedii se starším a malý dom samozřejmě trénoval s námi, tak jsme musili bez něho.
Během asi dvou měsíců se to srovnalo.
S růstem nebo zubama bych to nespojovala, tam není důvod. Spíš bych zapátrala, zda se něco nezměnilo, ať už u Tebe, nebo u malého, zda nemá z něčeho obavy nebo nějaké starosti, třeba ve školce.
Pokud by to trvalo déle, asi bych se s někým poradila. Naše logopedka nám třeba říkala, že by malému domluvila speciální logopedku, která se těmito vadami řeci zabývá, ale naštěstí to nebylo potřeba...
Odpovědět
Průběh diskuze (9 názorů)
Téma: Koktavost Markéta-M+F 4.2.2012 9:35
*Re: Koktavost Zuzaniela 4.2.2012 10:39
*Re: Koktavost Olif 4.2.2012 10:57
**Re: Koktavost Dojanka 4.2.2012 11:16
*Re: Koktavost Markéta-M+F 4.2.2012 14:16
**Re: Koktavost ALL 4.2.2012 17:49
***Re: Koktavost ALL 4.2.2012 17:51
**Re: Koktavost Petraska* 4.2.2012 18:42
**Re: Koktavost Martina 37 6.4.2013 16:44

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.