| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Logopedie

4.2.2012 11:16:15 Dojanka

Re: Koktavost

Souhlas s Olif.
U nás to bylo taky tak. Dcera od 4 zadrhávala, od 5 jsem to začala řešit přes klinickou logopedku. Ta mě upozornila, že mluvím strašně rychle a že to přenáším na dceru, která nemá samozřejmě v 5 letech tak širokou slovní zásobu, ale automaticky se snaží napodobovat moji mluvu.
Musela jsem se hodně snažit mluvit na ni pomalu, pomalu jsem jí četla i pohádky a hlavně jsme dostaly na logopedii cviky na doma a ty jsme opravdu poctivě dělaly. Za 3/4 roku bylo po koktání. Chce to trpělivost, mluvit pomalu a hlavně odbornou pomoc u logopedky. Ta přesně pozná, jaké cviky ušít "na míru".
Nebyly to jenom cviky na rozcvičení "mluvidel", ale hlavně takové skládání obrázků a pak je pojmenovat a mezi ně dávat spojku "a", takhle jsme se dostaly od jednotlivých obrázků přes krátké věty až k souvislému vyprovování pohádky. Moc nám pomohla.
Já se na to snažila rok neupozorňovat, ale stále se jí to zhoršovalo.
Doporučuji určitě navštívit logopeda a hlavně na dítě mluvit POMALU.
Odpovědět
Průběh diskuze (9 názorů)
Téma: Koktavost Markéta-M+F 4.2.2012 9:35
*Re: Koktavost Zuzaniela 4.2.2012 10:39
*Re: Koktavost Olif 4.2.2012 10:57
**Re: Koktavost Dojanka 4.2.2012 11:16
*Re: Koktavost Markéta-M+F 4.2.2012 14:16
**Re: Koktavost ALL 4.2.2012 17:49
***Re: Koktavost ALL 4.2.2012 17:51
**Re: Koktavost Petraska* 4.2.2012 18:42
**Re: Koktavost Martina 37 6.4.2013 16:44

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.