| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Logopedie

6.4.2013 16:44:42 Martina 37

Re: Koktavost

Ahoj, já mám se synem 5.5 to samé, začalo to kolem třetího roku, myslím, začal najednou mluvit ve složitých větách a rozvitých souvětích, rychleji myslel než mluvil. Vrací se to ve vlnách, chodíme na logopedii, byli jsme na neurologii i u léčitele, nikdo nic nepoznal. Jeho otec to měl v dětství také, ale jen jednorázově, pak už se to neopakovalo. Nikdo z rodiny nekoktá. Já mluvím pomalu, tam problém nebude, ale syn je hodně nadaný, předstabvuji si to tak, že má prostě najednou hodně informací a v mozku na to ještě plně nejsou připarveny ty přihrádky a cesty. Jednou to měl i tak silně, že přestal skoro mluvit, měl i silnou křeč mluvidel. To už se naštěstí neopakovalo, ale jak chce něco říci rychle, nechá se unést, nadechuje se, do toho mluví, nejde mu to. Snad to přejde. Dýchali jsme do vody, učili se pohádky, ale nemyslím, že to má vliv. Má horší motoriku mluvidel, neumí vyslovovat ještě nějaké hlásky, v mimi věku jsme cvičili Vojtu. CO jo jsem vysledovala z podobných diskusí, dost často toto vše souvisí.
Odpovědět
Průběh diskuze (9 názorů)
Téma: Koktavost Markéta-M+F 4.2.2012 9:35
*Re: Koktavost Zuzaniela 4.2.2012 10:39
*Re: Koktavost Olif 4.2.2012 10:57
**Re: Koktavost Dojanka 4.2.2012 11:16
*Re: Koktavost Markéta-M+F 4.2.2012 14:16
**Re: Koktavost ALL 4.2.2012 17:49
***Re: Koktavost ALL 4.2.2012 17:51
**Re: Koktavost Petraska* 4.2.2012 18:42
**Re: Koktavost Martina 37 6.4.2013 16:44

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.