| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Peníze a bydlení : Úřední okénko - notáři a dědictví

18.9.2012 16:42:23 No one

Osobní majetek zesnulého při zřeknutí se dědictví

Tak a je to tady, od neděle řeším formality, mám toho úplně nad hlavu, telefon stále zvoní, furt někdo něco chce.
A protože na Rodině se ví všechno, tak potřebuju zase rady porady, jste totiž strašně úžasné všechny. ~R^

Můj dotaz:
Mamka zemřela tedy v pátek večer - pro ty co nečetli mé téma, tak je tady: http://www.rodina.cz/nazor16586845.htm

Bydlela v pronajatém bytě. Dle majitelky bytu neuhradila již dva poslední nájmy, nejspíš plánovala sebevraždu a chtěla se trochu s penězma roztočit. Ovšem měla dluhy, teď jsem se v tom hrabala, tak samé nebankovní společnosti, revolvingové kraviny atd. To určitě chceme se sestrou odmítnout, to je jasný. Na pohřební službě mi včera paní řekla, že mám vyčkat na výzvu od notáře, přijde poštou.
Ale teď je právě blbý to, že paní pronajímatelka potřebuje nutně ten byt zase pronajmout, je na RD, peníze do foroty nemá.
Pokud bychom si my se sestrou ty věci odstěhovaly, bude to nejspíš notář brát tak, že o dědictví zájem máme že?
Samozřejmě že soukromé věci mamky, pár drobností na památku jsem si už vzala, to ať se notář třeba poto. Cennosti mamka žádné neměla, pouze své výrobky - obrazy, bižuterii, sošky, všechno možné co prodávala na Fléru (Tamys - kdyby se někdo chtěl podívat, ještě to tam je, neumim to smazat). A dále normální nábytek, ale jen pár kousků, ona byla spíše boxová a krabicová :-)
Takže jak pokračovat? Co mám říct paní pronajímatelce? A co s tím dlužným nájemným? To už je taky asi součást dědictví co, to už zaplatit nemůžeme?
Děkuju mockrát za rady.

Jinak už jsem objednaná k psycholožce, ségra taky, tak snad to nějak půjde. Přes den to jde, když mám tolik věcí na vyřizování, ale ty večery a hlavně pak ty rána, ty dvě minutky krásný nevědomosti, dokud si nevzpomenu co se stalo...
Odpovědět
Průběh diskuze (16 názorů)
Téma: Osobní majetek zesnulého při zřeknutí se... No one 18.9.2012 16:42
*nemusíš nic odmítat Insula 18.9.2012 16:50
**Re: nemusíš nic odmítat Insula 18.9.2012 16:52
**Re: nemusíš nic odmítat štěpánkaa 18.9.2012 16:55
*Re: Jak je to s osobním majetkem zesnu... štěpánkaa 18.9.2012 16:51
**Re: Jak je to s osobním majetkem zes... No one 18.9.2012 16:57
***Re: Jak je to s osobním majetkem z... štěpánkaa 18.9.2012 16:59
***nebude to problém Insula 18.9.2012 17:2
***Re: Jak je to s osobním majetkem z... Hadi a spol 18.9.2012 17:28
****Re: Jak je to s osobním majetkem... Insula 18.9.2012 17:34
****Re: Jak je to s osobním majetkem... No one 18.9.2012 17:37
*****Re: Jak je to s osobním majetk... Insula 18.9.2012 17:58
******Re: Jak je to s osobním maje... Petra 18.9.2012 19:11
*****Re: Jak je to s osobním majetk... Blanka+Adámek 19.9.2012 10:11
***Re: Jak je to s osobním majetkem z... Lenaseka 18.9.2012 19:19
*Re: Jak je to s osobním majetkem zesnu... Lída+2 19.9.2012 9:1

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.