| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Záliby : Lyžování

7.3.2015 12:10:10 Maťa.

Re: Vybaveni na lyze

Dám Ti svoj typ na značku. Teraz sme boli lyžovať týždeň. Prvý deň totálne pršalo, ale sneh bol, tak sme lyžovali (od 9,00 ráno do 16,00 poobede s jedným oddychom na polievku a tak).

Potom už snežilo a na lyžiach bolo moc fajn.

Ale čo chcem hlavne povedať je to, že ma neskutočne prekvapilo - pozitívne - naše oblečenie. Ten prvý deň sme zvonku boli durch durch durch mokrí všetci, ešte sa jazdilo aj na lanovke, tam sa v mokrom sedelo atd. - proste totálna skúška oblečenia lyžiarskeho.

Vnútri sme zostali všetci suchí! Vonkajšok navoľno uschol do rána krásne (napr. bundy) aj bez topení.

Deťom som prvý krát v živote kupovali gatě a bundy zn. BRUGI (polská, našla som na Aukru, ale určite nájdeš i inde). Bála som sa kvality, ale teraz možem dať za tú značku ruku do ohňa.

Rukavice Tchibo lyžiarske, taktiež totál zvonku mokré (nešetríme to) a vnútri sucho.

Manžel komplet lyžiarsky (bunda + gatě) Tchibo - vnútri sucho po celom dni na daždi.

Ja bunda Tchibo, gatě Mayer. Taktiež pohoda.

Toť moja skúsenosť k značkám, páč samozrejme to nie je lacná záležitosť a nie všetko vždy fungovalo, jak som potrebovala a vždy to malo goretex, sympatex a podobne a napriek tomu by som určité veci znovu nekúpila.

Toto bolo za fajn ceny ešte a tie Mayer gatě sú z toho najdrahšie, ale kúpila som v akci za skoro polovic.

Hľadala som veci jak na jar vo výpredaji, tak na podzim pred sezonou. V sezone je už trochu problém zohnať. De facto som hľadala celý rok, než som sa rozhodla a nakúpila. A neľutujem:-)

To Brugi ma fakt šokovalo kladne.

Ešte k okuliarom. To sa fakt musí vyskúšať, čo ktorej hlave sedí a hlavne vyskúšať s helmou. Páč niektoré brýle k niektorým helmám nesedia a vadia potom.

Inak helmy máme Head s tými koženými na uši (takže na ušiach už nie sú plasty) a je to rozhodne pohodlnejšie, než tie celoplastové - chráni to rovnako dobre. A sú aj ľahké.

Ale to vše sa musí skúsit priamo na hlavu. Ségra má Salomon, tiež dobrá.

Ešte teda, dnes má vačšina lyž. vecí už vodný sloupec 10 tisíc, ale aj 5 tisíc by stačilo.

A hlavne bacha i na paropropustnost, niečo chráni voči mokru zvonku, ale vnútri si totál mokrá od potu, páč to nie je dostatočne paropropustné a to je horor (aj takú skúsenosť som v minulosti mala, konkrétne so značkou levnější Campri).
Odpovědět
Průběh diskuze (9 názorů)
Téma: Vybavení na lyže Pheob 7.3.2015 11:14
*Re: Vybaveni na lyze ...neviditelná... 7.3.2015 11:18
**Re: Vybaveni na lyze Pheob 7.3.2015 11:25
**Re: Vybaveni na lyze Anni&Annika 7.3.2015 11:27
*Re: Vybaveni na lyze Maťa. 7.3.2015 12:10
**Re: Vybaveni na lyze Pheob 7.3.2015 12:24
***Re: Vybaveni na lyze ...neviditelná... 7.3.2015 13:19
****Re: Vybaveni na lyze ...neviditelná... 7.3.2015 13:20
*****Re: Vybaveni na lyze Maťa. 7.3.2015 18:36

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.