| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Žlučníkové problémy

8.6.2015 1:45:52 Paz

Re: Jak po operaci žlučníku

Jsem dva roky po laparoskopické operaci, myslím že nejhorší byly první 2-3 dny. Možná horší než bolest jizev byla ta spojená s vyprcháváním plynu, jako by mě věšeli za ramena a klíční kosti ~Rv Poslední lék na bolest jsem si dala den po operaci, pak už se to celkem dalo. Únava a pospávání přes den trvala taky asi 2-3 dny. V nemocnici nám říkali hlavně nic nezvedat, šetřit břišní svaly a třeba neluxovat - dřív mě nenapadlo, jak se při luxování zapojuje břicho. Doma jsem byla 10 dní, pak jsem začala opatrně pracovat (jako masérka a kosmetička). Masírování mi povolili od 3 týdne, ale já se cítila jen na lehčí masáže. Pro svůj klid jsem si brala břišní pás. Na nejnáročnější masáže a bez pásu jsem si troufla asi po 5 týdnech. S jídlem mám opačnou zkušenost, první den hladovka, stejně bych nic neudržela. Druhý den suché rohlíky a večer vývar. Další den už skoro normální strava, díky sklonům k přibírání jím vlastně téměř pořád dietně. Občas hřeším na oslavách, ale těch zase tolik nemáme. Nicméně jsem poslechla rady těch, co mají operaci za sebou, včetně jedné lékařky. Trávení nerozmazlovat a co nejdřív zkusit i vyloženě nezdravou věc, takže 5. den po operaci jsem se strachem zkusila řízek a naprosto v pohodě. Od té chvíle bych se v jídle vůbec neomezovala, pokud by mě k tomu nenutila postava ~j~ Prý když se dieta drží hodně dlouho, člověk je na tom i roky po operaci stejně, jako před ní a "zakázaná" jídla mu způsobují potíže. Samozřejmě je možné, že tohle má každý jinak ~d~

Poznámka pod čarou ~;) Hlavně pořád přemýšlej o tom co se chystáš udělat a jestli opravdu můžeš. Pozor na automatické zvyky, činnosti a práce, na chvilkové vypnutí a nesoustředění... Já si bezproblémovou rekonvalescenci zničila v okamžiku, kdy jsem bezmyšlenkovitě zvedla z vany kýbl vody - nějakých 12 kg ~:( Byl to mžik, díky kterému mě čeká operace kýly v jizvě, jen se k ní musím dokopat.
Odpovědět
Průběh diskuze (17 názorů)
Téma: Rekonvalescence po operaci žlučníku katyn 7.6.2015 22:22
*Re: Jak po operaci žlučníku 1kulička 7.6.2015 23:10
**Re: Jak po operaci žlučníku 1kulička 8.6.2015 18:40
***Re: Jak po operaci žlučníku Pole levandulové 8.6.2015 18:43
***Re: Jak po operaci žlučníku Alca 8.6.2015 20:22
****Re: Jak po operaci žlučníku Alca 8.6.2015 20:23
*Re: Jak po operaci žlučníku Leda 8.6.2015 0:17
**Re: Jak po operaci žlučníku mochito 8.6.2015 8:52
***Re: Jak po operaci žlučníku Leda 8.6.2015 10:41
**Re: Jak po operaci žlučníku Leda 8.6.2015 10:24
*Re: Jak po operaci žlučníku Paz 8.6.2015 1:45
**Re: Jak po operaci žlučníku jola 8.6.2015 9:4
***Re: Jak po operaci žlučníku Alca 8.6.2015 10:7
*Re: Jak po operaci žlučníku Alca 8.6.2015 10:4
**Re: Jak po operaci žlučníku Alca 8.6.2015 10:11
*Re: Jak po operaci žlučníku Pole levandulové 8.6.2015 10:20
*Re: Jak po operaci žlučníku Simča, dcery *1988 a 1997 8.6.2015 18:48

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.