| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Záliby : Cestování v zahraničí

12.2.2017 14:37:24 Alca

Re: New York s detmi

Ahoj, v NY jsem byla v roce 2014, sice ne s dětmi, ale o pár postřehů se podělím.

Co se týče ESB - jsou tam docela slušné fronty, není možné si koupit vstupenku dopředu a musíš si to vystát (dá se koupit Expresní vstup, ale snad jen přes net a je o hodně dražší...). My měli smůlu a byli jsme tam kolem velikonoc a fronta byla i na hodinu a to jsme ještě měli kliku, že byla kratší, v podvečer byla tak na 2-3 hodiny. Navíc nahoře na ESB je kamenný ochoz s mřížemi, je tam poměrně málo místa a dost lidí, takže i jako dospělý jsem leckdy měla problém se probojovat dopředu a viděla jsem jen díky své výšce..... Z tohoto důvodu doporučuji pro pohled na manhattan spíše Top of the Rock - jednak z něj uvidíte Manhattan i s ESB, jednak jsou to tři podlaží vyhlídek, takže je všude fůra místa (a možnost posedět na lavičkách na kryté i otevřené vyhlídce), navíc dvě nižší vyhlídky jsou se skly, takže dobře vidí i děti (skla jsou od země), nejvyšší vyhlídka má jenkamenný ochoz, bez mříží či skel. Navíc se tam dají koupit lístky na čas, takže nemusíte čekat ve frontě... je to trochu risk kvůli počasí ale za mě lepší zážitek, méně tlačenice a s dětmi bych šla spíše na Top of the Rock..... My tam byli tak, že jsme viděla Manhattan za světla a pak si počkali na západ Slunce a viděli jsme ho i za tmy - super zážitek....

Na Ground zero jsem nebyla, nebylo v té době otevřené takže neporadím.

Socha Svobody - pokud si dopředu nezajistíte lístky, tak se edeostanete výš než do podstavce a co vím, tak lístky až nahoru (do koruny/do pochodně) se shání vážně blbě. Takže uvažte, zda si děti víc užijí plavbu anebo chtějí přímo na ostrov a zvládli by i muezum na Elis Island. my místo jízdy k soše svobody byli na půlokružní plavbě kolem Manhattanu a za mě super zážitek, k soše se jede taky blízko a plus k tomu vidíš i další památky, pluje se pod mosty atd. Pro mě jako dítě by to byl asi větší zážitek.....

Jinak doporučuji navštívit Central park, je to klidná zelená plocha uprostřed rušného velkoměsta :) Dětem by se taky mohlo líbit v American museum of Natural History, je hned vedle Central parku, je velké, je tam planetárium, rozsáhle expozice vycpaných zvířat, kostry dinosaurů aj. Pokud mají rádi přírodu a bylo by ošklivo, je to možnost. Dalším tipem je Intrepid muzeum, je to muzeum na letadlové lodi, jsou tam hlavně letadla a další stroje, prolezete si útroby letadlové lodi (místnosti pro posádku a tak), je možnost si dokoupit i vstupenky do pavilonu s raketoplánem nebo do ponorky... zvlášť pro kluky zajímavá atrakce. taky doporučuji projít se alespoň kousek po Brooklynském mostu :) My pak byli ještě v dalších muzeích, ale to už by pro děti asi moc nebylo (Metropolitní muzeum/muzeum moderního umění).

Pár všeobecných rad:
a) NY je hlavně beton a sklo, v červnu tam může být slušné vedro, tak na to myslet.
b) bacha na nadhaněče (obvykle černochy) pohybující se v okolí atrakcí a vnucující údajně výhodnější lístky. Nejsou výhodnější!
c) Téměř na každé atrakci na začátku fotí a na konci si můžete koupit ! fotku. Já na začátku myslela, že je to v ceně lsítku a na fotky jsme se koukli, ale platilo se za ně docela dost. Jako dospělí jsme neměli problém to odmítnout, ale kdyby to viděly děti, tak by mohli žadonit, že to chtějí. radši foťte sami, ty jejich fotky jsou stejně jen naklíčované na zelené pozadí. takže doporučuji buď se vůbec nefotit (nemusíte) anebo ty fotky neprohlížet, pokud nechcete koupit.
d) co se týče ubytování, my bydleli za řekou v New Jersey, bylo to finančně výhodnější, ale do centra jsme jezdili 20 minut s vlakem, což si teda s dětmi nedovedu představit, takže ubytování bohužel nedoporučím :(
e) pokud z letiště pojedete taxikem (a doporučuji, metro je hodně zmatené, vy zničení po cestě s dvěma malými dětmi, snadno vás někdo okrade) tak jděte na stanoviště taxíků a počkejte si ve frontě - jen tak máte jistotu, že pojedete s registrovaným taxikářem, který má jasně definované ceny (za nás to bylo cca 50 dolarů na manhattan). Zase jsou u výlezu z letiště nadhaněči, tak je ignorujte a jděte na stanoviště taxi :)

To je asi vše, kdybs chtěla ještě něco vědět, klidně se ptej :) Užijte si pobyt v NY ~;((
Odpovědět
Průběh diskuze (10 názorů)
Téma: New York s dětmi Kačírek + Oliverek +Kristiánek 12.2.2017 11:10
*Re: New York s detmi Alca 12.2.2017 14:37
*Re: New York s detmi pozitivni mysleni 12.2.2017 16:35
**Re: New York s detmi Alca 12.2.2017 18:49
***Re: New York s detmi pozitivni mysleni 12.2.2017 22:48
*Re: New York s detmi Gladya, bývalá dasa, 13.2.2017 11:25
*Re: New York s detmi ...neviditelná... 13.2.2017 11:27
*Re: New York s detmi Sam01 13.2.2017 19:50
**Re: New York s detmi Sam01 13.2.2017 19:51
**Re: New York s detmi pozitivni mysleni 14.2.2017 1:53

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.