| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze :Diskuze : podle měsíce narození : září 2003

Popovídejte si s ostatními, kteří mají stejně staré děti nebo stejný měsíc porodu!
  (?)
[<<Předchozích 30] Názory 3140 z 6294  [Dalších 6254 >>]
Bajka + 2 brouci 5337
9.2.2011 9:08:13
Teda to máte vyžlátka :) oproti nám. Honza byl bucel od mala, už v porodnici měl prstíčky na nohách jak polštářky přes sebe, a ty faldíky na stehýnkách... a přitom měl tabulkový porodní parametry. Zato Jindra má v pěti letech osmnáct kilo a jídlu moc nedá :( Jo holky, to nejedení bych občas potřebovala aplikovat na Honzíka :)

ADHD - no, když si to vezmu, on je "divnější" od mala. Noci mi prořval snad do dvou let, že jsem měla trauma, když jsem podruhý otěhotněla - že to bude něco podobnýho (nebylo, naštěstí, Jindra je pravý opak :) Fóbie měl Jenda šílený z lidí kolem roka, se na něho nikdo nemohl ani podívat. První neuro vyšetření v 8 měsících, prý 3 týdny zpoždění, ale jinak nic extra. Řešit víc jsme to začali před nástupem do školy, kdy nás ze školky poslali do PPP a následně z očního! na neurologii + tu endokrinologii, za chvíli volám do Motola a objednávám ho. Na očním se nelíbí oční nerv, což je prý výběžek mozku, tak si myslím, že to dostaneme na papíře ofiko. Je to taková skládačka střípků, odevšad něco, než se dá nějaká smysluplná diagnóza dohromady. Tedy ne že by to pomohlo, ale aspoň bude člověk vědět na čem je a co a jak dál. Jednu z výhod spatřuju v tom, že NENÍ hyperaktivní, naopak miluje, když sebou může bouchnout na zem a v klidu si číst.

Renčo s těmi cizími lidmi to má Honza podobně :), jak je někde cizí dítě, zarytě čeká, až odejde, jinak si tam hrát nejde. Zato mladší mi chodí zásadně SÁM pro kafe, občas se stavuju na benzince, mají tady excelentní. Jindra mi dá přísný zákaz vstupu do bistra, dostane kačky, objedná kafe, paní mu kelímek zabalí do ubrousku aby nepálilo a pak mi ho hrdě nese. Běda, jak chci jít s ním :)

Verčo bradavice (zatím :) nemáme, tak držím palec, ať se toho co nejdřív zbavíte.

Ještě mě napadlo k té LMD - ve třídě u Jendy jsou řekla bych dohromady tři, co podle mě vybočují (samí kluci). Honza se s jedním z nich hodně špatně snášel, šlo to až do fyzických střetů a teď asi měsíc jsou kamarádi. Dneska ráno v šatně jsem poslouchala, jak se bavěj, a řešili právě proběhnuvší (prý :) erupce na Uranu a jejich dopad na naši planetu... prostě mimoni :))

Renca a 2 34362
8.2.2011 19:36:41
Ahoj, tak to teda je váha.., doufám, že Ti začne jíst a brzo přibere...~R^
Daniel jednou kvůli nejezení skončil v nemocnici a jak on je nerad tak stačí vyhrozit a talíř je prázdný..takže proněj sníst k obědu 5 knedlíků neni problém ~6~
Pokud mi přinese cokoli ze svačinu tak to sní po cestě nebo doma, v tomto má boj..

Zato naše slečna nejí tunu věci a zvláště nejí maso ~n~ a to žádné..ovšem ve školce ano, ale protože ho jí ve školce tak ho nebude jíst doma...

Pamatuji si, že na bradavice na nožkám jsem trpělá jako malá, ale takto statečná jsem nebyla,,takže je opravdu velice šikovná ~R^

To s botkama je opravdu veselé..jsem si to živě dokázala představit ~t~
Hlavně že jsi botku vydlabala ~t~

A mi teda chodíme nejdřívě do školky na půl osmou, takže Daník na otevření školy v 7:40 je ve škole...
A já v 8 doma a v klidu blaženém ~t~
Máme to od domu chvilku..ovšem budík zvoní v 6 hodin a z domu odcházíme v 7:15 a vstávají tak v 6:45 a snídani tam nenarvou a to mne hrozně štve...~o~
Postel je dle nich přednější...~o~

Krásný večer všem~;((
Věra, Elinka a Tom 10852
8.2.2011 10:47:38
Ahoj, no, po té mononukleózní dietě Eliška váží 22 kg a skoro vypadá jako když jí nekrmíme. No ona se nekrmí sama.. ve škole oběd "ochutnává", svačinu mi klidně vrátí že jí nechutná, o víkendu se jaksi "zapomněla" navečeřet... Ale jinak dobrý.
Teď zase máme problémy s bradavicemi na chodidle, chodíme tedy na vypalování a doma je smažíme Duofilmem. Eliška je statečná, ani necekne, takže mě každá návštěva u doktorky stojí jednoho koně ze Schleichu navíc :-) Sbírka se tudíž rozšiřuje.
Peťi, to jsem se tedy nasmála, jak jsem si představila, že úča přeorává zahradu a hledá botu. To mi udělal Tomáš něco podobnýho, asi kilometr od domu strčil nohu do pootevřeného kanálku a botka tam zůstala. Musela jsem ho nést na zádech domů a druhý den jsem jí šla vylovit /naštěsti se zašprcla v horní části/. Jinak co popisuješ s Honzíkem - jsou podle mne jasné signály LMD - i ta nadprůměrná inteligence.
No, už je to tady - "inteligentní děti blbých rodičů"~t~
Renčo, se školou je všechno ok - až na to vstávání. To je fakt peklo. Do školy přibíháme pravidelně před osmou, dnes jsme tam dorazily v 8 ~8~ Ale jinak dobrý
Renca a 2 34362
7.2.2011 19:04:33
Se omlouvám odeslala jsem to dříve než jsem to dopsala...~n~
Mam asi také svůj den ~t~

Mirko, no jo vy už válčíte druhou..je to o hodně těžší než první...asi víš co chci slyšet...~t~~t~
Ovšem také gratulujeme k vysvědčení...~;((

O čem je jiná výběrová třída??? Jen jazykama??
Pokud je šikovná jak píšeš, tak ji jazyky jen prospějí...tot musíte posoudit sami..nedovedu si představit z čeho a jak se dělají přijímaci testy ve druhé třídě...~a~~6~ No budu Vám držet každopádně palečky..~R^

U nás je angličtina na můj vkuz dost náročná, další jazyk Nj, It nebo Fr mají od 5-té třídy k angličtině kterou mají od první a nato jsem teda zvědavá..ať vybereme jakkýkoliv jazyk z toho...~a~

Tak teda Anetka nasoupila letost do školky a byl to hroznej boj a teprve až od ledna si zvykla a začala tak nějak komunikovat s učitelkama a dětma atd...V moment ale kdy bude déle doma tak mam dojem, že zase bude boj, no uvidíme za týden v pondělí. Anetka chodí na tanečky a pani učitelka říká jak je šikovná ovšem dokavaď nepříjdu já to se zasekne kouká na mne jak by zdrhla a cvičení necvičení končí..Mají mít o Velikonocích vystoupení na Staroměstském náměstí tak jsem zvědavá...zda když mne tam uvidí vůbec něco předvede ~t~ a já za to nevyhodila 2000 Kč do koše..
To samé je..pani učitelka velice akční chce děti naučit na harmoničky, několikrát jsem dostala domu na cvičení aby to uměla....nene já cvičit nebudu no a pak když to vracím jsem řekla pani učitelce že to moc neumí jelikž nechtěla cvičit a ona mi řekla, že neni třeba jelikož to perfektně umí a měla by příští rok chodit na flétnu, kterou bude učit ona,a le už né noty bodle barev jak jim velice akčně nyní dělá,a el už opravdu noty..což na naše srdíčko atd by to bylo dobré..ale mne a nikomu doma noty nic něříkají a až mi udělálá jak s harmoničkou nene tak nevím jak jí přimněji..
Takže v tomto ohledu se v ní asi nevyznám či jak to napsat...~6~~8~

Ale do školy asi půjde, příští rok k zápisu určitě a dál se uvidí...

A jinak mam dojem, že ke škole sem tam poznámka patří ~t~


Peťulko, myslím, že v tomto případě je fajn, že učitelé jsou bezva a berou to v potaz a komunikojí..u nás o tom vědí, mají to písemně a né jen od nás, ale spíše koukají trochu mezi prsty...ale uvidíme...~t~

Daniel má kamarády ve škole co chodil do školky, ale jinak nejde na prolejzku jelikož tam je cizí dítě co nezná a je schopný probrečet na lavičce celou dobu dokud dítě neodejde a ani pak tam většinou nejde.., sice nyní už tolik nebrečí, ale sedí na lavičce a čeká až dítě odejde atd...když se mu někdo libí a nechce on navázat pošle rafinovaně sestru ta zase jde a jde to pak to je dobré...ale jinak katastrofa...
Takže navazování neni dokonalé..nemluvě teda když nedej Bože zůstane sám v družině bez svých spolužáků...~6~

Tak TV je jediná věc co nás byví a ma to na talíři doma 2x v týdnu ~n~
Daniel mraky věcí nemůže takže děti dělají to a nej kamarád to a já jen vysvětluji a hádejte kdo je ten špatný???~6~~n~

A schválně jsem našeho drobečka zvážila a máme 25,4 kg ...kolik ma cm nevím...~6~
A jediné co teda on neni schopný pochopit jsou tkaničky...to je nad lidské možnosti ~6~

Tak snad k TV časem příjde jak slepý k houslím a začne ho to bavit ~t~
Nemůže být dokonalý na všechno...

Oni psaní kluci časem brk snad pochopí..a třeba také nééé...~6~

Dostihy josu bezva, ale nesmíš je hrát XXXX krát za den :) Takže to mícháme a je to lepší docela...

Jo a další věc manuální činnost....tak tam jsme někde..hodně pod průměr..snažila jsem se aby šel na keramiku..výtvory sice proněj krásné por mne jako mamku také, ale manuálně, Anetka chodí také od září a nedá se to srovnat ona jí ta manuální činnost jde ať to je stříhání atd...
Naše děti jsou úplně jiné, ale zase přes kopírák úplně bych je nechtěla...~t~

Drižina je dobrá věc ~R^ Mi jsme tam záhadně stratili 4 pár\ rukavic, šusťákové kalhoty atd atd ~t~
Jinak prej andílek...~t~~t~

No chlapi no ~t~

tak jsme to dost zahltila..tak přeji všem krásný večer...~;((~t~
Renca a 2 34362
7.2.2011 18:14:50
Tak Vás všechny zdravíme při pondělku ~t~

Mi teda máme prazdniny a je to teda..asi takové, že si říkám už aby byli ve školce a škole ~t~~t~~t~~o~
Bajka + 2 brouci 5337
6.2.2011 21:50:41
Jinak velká písmena taky bída, mezery mezi slovy to samý. Doma musíme trénovat psaní (očistec pro mě i prcka), zítra nesu další asi 4 listy na kontrolu. Přesně - jak vezme brk do rukou, končí sranda :)

Dostihy teda baví i mě :), ale jen taťka na nás kouká skrz prst (přece jen je ta hra žrout času), taky máme tu normoš verzi a super. Podle mě i na počítání.

Miri kluci jsou taky jak z jinýho těsta. Jindra je jak konstitučně (vyžle hubená) jiný, tak mentálně. Je to naprosto pohodový tabulkáč. Všestranný, v ničem nevyniká ani nejde pod průměr. Myslím, že ideální dítě pro kantory ~:-D a kdybych takhle mohla zprůměrovat Jeníka, byla bych vděčná.

Renčo v družině je pořád něco, ale paní družinářka je skvělá, tak mi vždycky vypráví ty story, co s Honzíkem zažívají. Naposledy to byla bota zapadlá ve sněhu na zahradě, kdy paní vychovatelka musela s lopatou doslova přerýt půl zahrady, než ji našla, Jendu zatím táhly po zemi děti ze sněhu do boudy, prostě sranda. Škola je to malá, co ročník to jedna třída, takže myslím, že jeho jméno už zde zanechalo dostatečný otisk... a já vždy když pro něj jdu do družiny čekám, kdo mi zase zaklepe na rameno, že se mnou chce mluvit :)

Bajka + 2 brouci 5337
6.2.2011 21:41:02
Hoj, tak vás zdravím ještě jednou :)

No já si říkala, že příští rok a zápis bude znovu :), úplně jsem se oklepala, když jsem si vzpomněla na loňský zápis a minulý týden nebo kdy byl už další zápis pro prvňáky, co přijdou po Honzovi!

Renčo paní psycholožka v PPP při vyšetření říkala, že tam vidí příznaky LDM, ale ať nezoufám, že se to časem zlepší. Má poruchu koncentrace, špatnou motoriku hrubou i jemnou a v papírech přímo napsáno, ať ve výchovách (Tv, VV atp.) hodnotí spíše snahu a dotažení do konce než výsledek. Na druhou stranu inteligence v pásmu nadprůměru, v knížkách doslova leží od 4,5 roku co začal číst, uvažujeme, že ho necháme proklepnout zde: www.centrumnadani.cz. Jinak má celkem problémy vyjít s kamarády (když už nějakého najde), což mě trápí asi nejvíc. Ale jde to, jakž takž. Učitelé to vědí, komunikují, to je fajn.

S panem tělocvikářem jsme řešili Honzíkovo odmítání cvičit - prostě tohle dělat nebudu, protože... a vyjmenuje mu x důvodů PROČ NE. Má solidní odpor k pohybu, taky váží asi 32 kil při nějakých 130cm. A taky šíílený problémy s převlíkáním. To teď řešíme tak, že dostal do školy list s grafem, stopky a sám si stopuje, jak dlouho mu to trvá. Ve čtvrtek to bylo poprvé a převlíklý byl PRVNÍ!! :)

Poznámky... to mě těší, že nejsme sami... a i holčičkám že se dávají ~:-D
Emma78 8067
6.2.2011 20:53:15
Ahoj holky, koukám,jak to tu ožívá,tak jdu taky pozdravit.

Samé jedničky máme taky(už po třetí;-) ), doufám, že to ještě vydrží,protože naše paní učitelka teda fakt od druhé třídy pěkně přitvrdila. Lenička se drží, teď na jaře bude dělat přijímačky do výběrové třídy, je šikovná,ale přijde mi že toho ty děti mají od té první třídy s angličtinou už tak dost a to by jí přibyl druhý jazyk a práce navíc, no uvidíme.

Kačka by měla jí za rok k zápisu,je teda červencová,ale když nevznikne nějaký problém,tak pofrčí jako Lenďa. Myslím, že je taky šikovná, zase úplně jinak, než Lenka, taky není taková pohodářka a ve školce pořád není úplně spokojená a ve své kůži,teď měly holky chřipajznu a já do toho byla dva týdny ob týden na školení,tak to na ni nějak dolehlo a byly ve školce i slzičky, ne moc,ale prostě si během dne fňukne. No snad se zase všechno vrátí k normálu.

Z poznámek si nic nedělejte, my máme taky;-), i když máme holky. Hlavně ať jsou děti zdravé a to ostatní už se nějak přežije.
Renca a 2 34362
6.2.2011 19:07:47
Jo a vůbec Peťulkou jaký problém jste měli s tělocvikářem a v družině???

Mi teda v družině celkem ok..nikdo nic neříkál..asi díky Bohu za to.... ~t~~t~~t~~t~ To by bylo už na mne moc...~6~

tak rásný večer
Renca a 2 34362
6.2.2011 19:02:05
Ahojky všem ~;((~;)

Peťolko, tak gratulujeme k samým jedničkám ~t~ Koukám, že máme všichni strašně chytré a bystré dětičky ~t~
Doufám, že se takto budu smát i na konci roku ~t~~t~

koukám, že u Vás je také veselo ~6~

Tak tělocvik zatím máme částečně omezen a předpokládám, že budeme osvobozeni úplně jelikož se mi nezdá co dělají, možná to je v osnovách, ale pro naše nožky to neni..

O poznámkách raději ani nemluvě..nedávno jsem sem o tom psala to už ani neřeším...a když na poslední třídní schůzce v lednu nám pani učiteka i angličtinářka říkala, že naše třída prvňáčků troufla i deváťáky tak jsem dělala že nikde nejsem...~a~~a~

Dokonce sama pani ředitelka nám přišla říci, že máme být rádi za hodnou a trpělivou pani učitelku, která za děti bojuje...~6~
A to mi stačilo...

Mí máme diagnostikované ADHD jak s psych. pedagogické poradny, tak neuroložky kam chodíme i kvůli jiným věcem a neni to lehké, ale neni to katastrofa ~b~
Tak klidně vše podstupte a uvidíš, že když nic jiného uklidníš svojí duši... ~;((
Na dys funkce jdeme v březnu, ale myslím, že to nebude snad katastrofa..je to prej jistota..tak proč ne..
Občas píšeme obrazně, čteme na jedničku podtrženou, počtyy krom spletení plus mínus bez problémů jen opis textů nám dělá problém a diktáty..tam bych možná viděla háček, ale co vím to má hodně dítek v té třídě...takže kdo ví zda to je dětma...

Jinak dostuhy přinesl Ježíšel a né Junior ale normální už ačkoli to na jeho věk neni pochopil HOĎNĚ rychle a umořil by mne tím...a Carcassone máme a sice je to byvilo docela dlouho ale dostihy prostě vyhrávají na plné čáře ~6~ Nyní potřebuji někoho kdo by hrál místo mne ~t~

A jinak svatá pravda hrozně to letí... hold čas nezastavíme...

Vyhrabala jsem 6 stráne na cvičení od matematiky, přes čj po angličtinu na netu a uvidím zda se nám Daník chytne... ~a~

Přečte písmenka co se ani neučili ale jakmile vezme pero do ruky a má něco opsat je konec.. Před prázdninama začali dělat tečky, vykřičníky, otazníky, mezery mezi slovy a velká písmena na začátku vět a to je pro nás konečná..~a~~a~

Tak přejeme krásný nedělní večer a hlavu vzhůru ~;((~;((
[<<Předchozích 30] Názory 3140 z 6294  [Dalších 6254 >>]
Historický archiv této diskuse najdete zde.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.