| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Preventivní prostředky našeho dětství

 Celkem 82 názorů.
 Epepe 


Téma: Preventivní prostředky našeho dětství 

(25.4.2015 9:12:23)
Vzpomínám, na co přísahali naši, když jsme byli malí - každý den rybí tuk, večer horské slunce, inhalace, při horečce tlusté fusekle a vypotit. Má dnes z toho ještě něco smysl?
Hlavně mi jde o ten rybí tuk - užíval se při nedostatečné výživě, tak má dnes ještě smysl, při hojnosti pestré stravy?

Užíváte některé z těch preventivních opatření? Případně nějaké jiné?
 Dooly. 


Re: Preventivní prostředky našeho dětství 

(25.4.2015 9:22:04)
Vzhledem k tomu že obsahuje vitamín D kt jinak z potravy jen velmi těžko ziskas, tak opodstatnění vidím
 Epepe 


Dčko 

(25.4.2015 9:32:13)
Kdo jí dost ryb, pije mléko, jí vejce a pohybuje se dostatečně venku, tak snad nedostatkem vit. D ohrožen není?
 Dooly. 


Re: Dčko 

(25.4.2015 10:30:22)
Zorko memu synovi byl zjisten před 2 měsíci tezky nedostatek vit.D a když jsem zjišťovala jak je to s tou stravou- není šance - musela bys sníst 2tucne ryby denně abys potřebnou senni dávku získala ze stravy.
A slunicka v zimě moc neni..
 Lída+4 


Re: Dčko 

(25.4.2015 17:58:28)
Zorko, tak proč myslíš, že se dětem předepisuje dneska Infadin?~;) Mezi námi, je na rozdíl od rybího tuku naprosto hnusnej, právě proto, že je bez chuti.
 Oliverka 


Re: Preventivní prostředky našeho dětství 

(25.4.2015 9:34:35)
Moje deti rybi tuk miluji a ja ho v detstvi milovala taky. Takze jim ho davam I presto, ze jedi ryby. Ten za meho detstvi byl na lzicku, ted je v kapslickach.
 Epepe 


Rybí tuk 

(25.4.2015 10:03:58)
A podle čeho se řídíte při koupi rybího tuku?
Jaký používáte?
 angrešt 


Re: Rybí tuk 

(25.4.2015 10:09:56)
Řídím se tím, co dítěti chutná a je ochotno to dobrovolně a dokonce s radostí jíst :-)
Takže teď vedou "rybičky" od Jamieson (svinsky drahé) a žvýkací kapsle, co mají na obalu Barta Simpsona, firmu z hlavy nevím. A budu se snažit co nejdéle udržet v modu "cukrdlata s rybím tukem jsou extra pochoutka extra za odměnu" :-)
Dítě teda miluje i ryby, takže jíme i dost ryb. ALe především v temnějším období roku mu trvale přidávám i ty "bonbonky".

Sama pro sebe momentálně používám rovnou Vigantol.
 Epepe 


Re: Rybí tuk 

(25.4.2015 10:11:42)
No, ale právě v těch žvýkacích dost často nebývá nic, než vzduch ...
Např. o těch žvýkacích medvídcích jsem myslím četla, že obsahují zanedbatelné množství omega3 kyselin.
 angrešt 


Re: Rybí tuk 

(25.4.2015 10:15:10)
Ano, je toho tam málo. Ale snažím se teď hlavně udržet rybí tuk v kategorii "skvělá dobrota" a ne "lék". Sháněla jsem v několika lékárnách i přímo klasický rybí tuk na lžičku, že bych to už zkusila, když je na tu chuť z bonbonků zvyklý, ale zatím to nikde neměli. Uvidím. Teď je slunce dost, do podzima ho převedu na něco vydatnějšího, nebo holt bude taky dostávat do jídla kapku Vigantolu.
 withep 


Re: Rybí tuk 

(25.4.2015 10:23:31)
To je Revital Omega 3, taky ho dáváme, dětem chutná, pojímají to jako bonbony. Ale syn celkem bez protestu polyká i lžičku toho EyeQ, který sice voní po vanilce, ale chutná jako normální rybí tuk (jak střeva z makrely, psala tu kdysi Jarmilka).
 Dooly. 


Re: Rybí tuk 

(25.4.2015 10:32:27)
Vit.D nam predepsala dětská lékařka, v tabletkách
 xy 
  • 

Re: Rybí tuk 

(25.4.2015 11:38:46)
U jednoho dítěte kupuji klasický rozlévaný (kapsle nepolkne) a pro druhé kapsle Rybí olej Blue care - tomu to ještě kombinuji s hlívou přes zimu. Dříve byl syn neustále nemocný, tento školní rok pro nemoc nechyběl ve škole ani jednou, pouze dvakrát za zimu lehce rýma, kašel, ale ani jednou atb - poprvé za 12 let. Samozřejmě to může být náhoda a příští zimu zas promarodí, zkoušeli jsme letos poprvé.
 Maťa. 


Re: Preventivní prostředky našeho dětství 

(25.4.2015 9:31:18)
Zorko, tak deti majú doporučované (a funguje to!) napr. EyeQ, Haliborange a podobne - tedy Omega 3 mastné kyseliny - tedy "rybí tuk". Aj moje to berou.

Pri vysokých teplotách, ktoré sa nedali sraziť, nám vždy zabrali octové ponožky napr.
 withep 


Re: Preventivní prostředky našeho dětství 

(25.4.2015 9:32:11)
Všechno kromě toho horského slunce, opravdové venkovní slunce je nenahraditelné. Rybí tuk dávám - oběma starším dětem nějaké bonbony omega 3, synovi kvůli ADD EyeQ. Toť prevence, to ostatní je léčba. Inhalací slané vody/vincentky tlumíme laryngitidu, pocením se horečka "léčí" tak nějak sama, když jednou byla přes 40, chladila jsem ledem třísla.

Nejlepší prevence je, kromě častého pobytu venku, zdravá pestrá strava. Ani zdaleka nedostanu do dětí to, co bych ráda, ale např. vůbec nekupuju bílou mouku, bílý cukr, vařím čerstvé vývary ze zeleninových zbytků, co nejvíce potravin domácí výroby... No a potom samozřejmě psychická/emocionální pohoda, minimalizace stresu.
 withep 


Re: Preventivní prostředky našeho dětství 

(25.4.2015 9:42:08)
To je možné, je to víc než dva roky zpátky. Dnes už bych to brala jako metodu první volby. Já když dám Nurofen nebo Panadol, tak na bolest nebo když fakt to dítě skrz horečku nemůže spát. Vlastně se už dlouho chystám zjistit, jestli existuje lék, který tlumí bolest, ale netlumí horečku...
 Koliha 
  • 

Re: Preventivní prostředky našeho dětství 

(25.4.2015 19:17:26)
Jistě. Opiáty.
 Epepe 


Re: Preventivní prostředky našeho dětství 

(25.4.2015 9:36:07)
Tady se člověku neodpustí ani sebemenší terminologické zaváhání. ~:-D Je to tu přísnější než vědecká rada.
Ano, pardon, ponožky jsou léčba.

Ale inhalace se teda u nás používala i jako prevence. Já jsem to přímo nenáviděla a nechci to trauma působit svým dětem.
 Epepe 


Re: Preventivní prostředky našeho dětství 

(25.4.2015 9:42:33)
Horské slunce se má používat jen jako desinfekce prostor, ne se přímo "slunit". To už se vědělo za našeho dětství.
 Hanina 
  • 

Re: Preventivní prostředky našeho dětství 

(26.4.2015 16:48:56)
Spolužačka se musela přímo slunit, měla kožní chorobu.
 withep 


Re: Preventivní prostředky našeho dětství 

(25.4.2015 9:53:59)
Jo, taky nám mamka nadávala, když jsme byly nemocné. Nejdřív nás furt sekýrovala, že jsme málo oblečené, že fučí, vem si tu čepicu, musíš mět košilku... no věděla líp než my, jestli nám je nebo není zima. Nebo že nemáme pít studené pití nebo jíst zmrzlinu, pokud není jo horko (jako au-pair v GB jsem pobaveně sledovala, jak dvouletému klukovi shánějí rodiče nanuk na škrábání v krku ~k~). No a potom, když jsme onemocněly, dostaly jsme vynadáno, že jsme se nechovaly dostatečně podle toho sekýrování, a že ona teď bude muset s námi běhat po doktorech, utrácet za léky, starat se o nás...

Je fakt, že já třeba taky občas dětem řeknu, jaké to může mít důsledky, když nachladnou, protože si myslím, že jsou opravdu málo oblečené. Že nepojedeme na hory, když budou nemocné. Nedávno jsem řekla dceři, že nevím, kdo s ní bude v nemocnici, když nesmrká a poptahuje, že by z toho zase mohla být laryngitida, a já kojím a tatínek je nemocný... S tou nemocnicí to bylo přes čáru, samozřejmě bychom ji tam samotnou nenechali, asi bychom povolali babičku. Ale člověkovi to ujede ~f~
 Epepe 


Re: Preventivní prostředky našeho dětství 

(25.4.2015 10:19:36)
Tak to teda klobouk dolů. Přesvědčit se o něčem takovém, to se každému nepovede.

Je vtipné, co se v rodinách o zdraví traduje. Např. myslím, že docela oblíbené v mém okolí i u nás bylo: "když nemáš teplotu, tak to není nemoc". Trpím tím dodnes, protože teplotu jsem měla naposledy asi v 10 letech a od té doby si moc nemůžu lehnout, ani když skoro umírám, protože přece "nejsem nemocná". ~8~
 Dooly. 


Re: Preventivní prostředky našeho dětství 

(25.4.2015 10:37:08)
Valkyro tento postup hezky popisovala pani Jordanova v jedné ze svých knih. Učila své děti aby se nenechaly takto programovat a tak její syn sdělil zce po plavání ze si čepici brat nemusí ptz byt nemocny" Není můj plán". A fakt nikdy nebyl..
 angrešt 


Re: Preventivní prostředky našeho dětství 

(25.4.2015 11:06:34)
Jitys, ano, do určité míry máš pravdu, prudká změna teploty je pro tělo stresovým faktorem a při přechodném stresovém snížení imunity se může uplatnit nějaká infekce, která zrovna letěla kolem a tělo "v plné síle" by ji zlikvidovalo v zárodku před vypuknutím nemoci.
Ovšem "angína ze zmrzliny" jako taková je nesmysl, bez streptokoka není angíny (tedy v klasickém smyslu) a musí se sejít koincidence setkání se streptokokem a prochladnutí.
 .kili. 


Re: Preventivní prostředky našeho dětství 

(25.4.2015 12:28:21)
- "Ovšem "angína ze zmrzliny" jako taková je nesmysl, bez streptokoka není angíny (tedy v klasickém smyslu)L

no, ne až tak docela. Pokud je klasickým smyslem míněna angína způsobená GAS,
pak jde o tu zmrzlinu, která je možnu cestou přenosu infekce včetně GAS, pro které zejména vanilková je živnou půdou.


- "a musí se sejít koincidence setkání se streptokokem a prochladnutí. "

prochladnutí je míněno celkové, chlad zmrzliny nemůc jistě nezpůsobí a nejspíše jejímu vzélanutí ani nepomůže. Naopak, chlazené tekutiny (s ledem) jsou účinnými
pro uzdravení z řady chorob a potíží.
 .kili. 


Re: Preventivní prostředky našeho dětství 

(25.4.2015 12:48:51)
"proč zrovna vanilková zmrzlina"

GAS mají rádi vanilku, jak jsem naznačil, takže pokud dojde ke kontaminaci, pomnoží se snáze, stejně tak na vanilkových krémech a omáčkách. Nicméně daleko horší infekcí ze zmrzliny je staphylococcus produkující enterotoxin.
 .kili. 


Re: Preventivní prostředky našeho dětství 

(25.4.2015 12:35:35)
- "dosud jsem se (spolu smým lékařem) domnívala, že streptokoky mhou být v těle přítomny a neškodí, při přemnožení způsobí zánět. "

poloviční pravda. Jednak jaké streptokoky máte na mysli, jednak u různých mikrobů a různých hostitelů je význam kvantity infekce odlišný i výrazně

- "při oslabení sliznice není nutná infekce "zvenku" "

a co by to "oslabení sliznice" mělo způsobit a co se oslabením míní ?
 daba+holčička 


Re: Preventivní prostředky našeho dětství 

(25.4.2015 11:51:24)
Ono to má smysl, ale člověk musí poslouchat svoje tělo. Já když mám horečku, tak se třesu zimou, dokud to nevyleze na 39. Normálně lezu do horké vany, přikrývám se vlněnou dekou a podobně. Jak se nažhavím, tak se mi uleví a odkryju se. U dítěte postupuju stejně, podle toho, jestli jí je zima nebo horko.
 angrešt 


Re: Preventivní prostředky našeho dětství 

(25.4.2015 9:49:22)
Rybí tuk používám, teda dítěti ve formě takových těch různých bonbonů, dostává je za odměnu.
Hladiny vit. D. v české (nejen, víc studií je britských) populaci jsou nízké, zřejmě to souvisí i s užíváním vyskokofaktorových opalovacích krémů.

Horské slunce se ani v našem dětství nepouštělo na člověka, tím se dezinfikovalo, vysvítil se pokoj nemocného. nedělám to, ale používá se to vpodstatě obmněněné v některých veřejných prosotrech v podobě dlaždic s oxidem titaničitým.


Inhalace - normální součást prevence exacerbací některých onemocnění, od astmatu po cystickou fibrosu.

 Žžena 


Re: Preventivní prostředky našeho dětství 

(25.4.2015 9:52:56)
angrešte,
já myslím, že ten vitamín D spíš souvisí s celkově výrazně nižší expozicí populace slunečnímu záření. Lidi mnohem víc seděj v budovách, než dřív.
Vysokofaktorové opalovací krémy jsou už jen třešnička na dortu, ne tak masová záležitost.
 angrešt 


Re: Preventivní prostředky našeho dětství 

(25.4.2015 9:54:39)
Jo, to rozhodně taky. Jedno s druhým. V té Británii má speciální význam vysoký podíl lidí s tmavou kůží, která propouští velmi málo UV a tak zejména černoši tam mají vit. D opravdu alarmující nedostatek.
 Líza 


Re: Preventivní prostředky našeho dětství 

(25.4.2015 10:32:43)
Horské slunce se na člověka pouštělo, dokonce i organizovane, pamatuju si to ze školky.
 Dooly. 


Re: Preventivní prostředky našeho dětství 

(25.4.2015 10:38:24)
A co bylo horské slunce? Solárko? Nebo spis něco na principu toho červeného masážního světla?
 Puma 


Re: Preventivní prostředky našeho dětství 

(25.4.2015 10:44:06)
Je to UV záření.
 Martina, 3 synové 


Re: Preventivní prostředky našeho dětství 

(25.4.2015 10:46:45)
Klasické horské slunce má dvě funkce: infrazářič a UV výbojku.
 Hanka 
  • 

Re: Preventivní prostředky našeho dětství 

(25.4.2015 11:42:20)
Valkýro,

myslím, že vaši byli fakt extrém. Pamatuji "nepít před jídlem a během jídla", ale to naši dělali proto, že jsem málo jedla, tak ať si nezaplácám žaludek vodou. Jinak jsme pili míň než děti dnes, ale tys měla výcvik pro náhlé vysazení na Sahaře.
 Žžena 


Re: Preventivní prostředky našeho dětství 

(25.4.2015 11:49:37)
U nás se pije z půllitrových, menší nemáme ~t~
 Hanka 
  • 

Re: Preventivní prostředky našeho dětství 

(25.4.2015 11:52:44)
U nás se taky pilo z hořčičných skleniček, ale ráno se pilo ke snídani, pak ke svačině, po obědě, ke svačině. K večeři se pití nepodávalo, ale tak nějak jsme se stejně napili, kdykoliv jsme měli žízeň. Nedávno jsem se nad tím zamýšlela a usoudila jsem, že jsem pila tak 0,75 - 1l tekutin denně, podle ročního období.
 Martina, 3 synové 


Re: Preventivní prostředky našeho dětství 

(25.4.2015 11:43:55)
U nás doma se taky nepilo - vypít 2 dcl vody na ex bylo považováno za smrtící, to byla celodenní přípustná dávka tekutin. ~t~

Pocit žízně mě provázel celé dětství, když náhodou dojdu k dehydrataci, úplně se mi to vrátí. ~v~
 Žžena 


Re: Preventivní prostředky našeho dětství 

(25.4.2015 11:48:53)
Valkýro, to je mazec.
No ale jak dítě trochu vyroste (cca od těch 5 let), tak už se v případě žízně zvládne napít i v koupelně třeba při mytí rukou, to jsi taky měla zakázaný? Hlídali, abys nepila sama?
 Martina, 3 synové 


Re: Preventivní prostředky našeho dětství 

(25.4.2015 12:21:36)
Já jsem věřila, že pití vody je škodlivý zlozvyk a při každém napití jsem měla pocit provinění. ~:(

 Martina, 3 synové 


Re: Preventivní prostředky našeho dětství 

(25.4.2015 12:35:42)
Voda z kohoutku byla považována za závadnou, a možná i opravdu byla, proto se pily jen minerálky, které se musely v rukách donést z obchodu, což byl jeden z důvodů, proč se pitím šetřilo.

Jedna litrová láhev byla dávka pro rodinu na celý den, spíš na dva. ~q~
 Inka ..|-.|-.-|.- 


Re: Preventivní prostředky našeho dětství 

(25.4.2015 12:37:13)
U nás se teda pila voda se šťávou nebo sodovka, žádný minerálky jsme nekupovali, občas nějakou limonádu.
 Kafe 


Re: Preventivní prostředky našeho dětství 

(25.4.2015 12:38:49)
U nás se také pily hodně minerálky, ale čepované přímo od pramene. Jen v okolí byly 4 různé druhy, takže jsme mohli střídat.
 Žžena 


Re: Preventivní prostředky našeho dětství 

(25.4.2015 12:55:08)
Hustý. Tak to jsem nezažila, v naší rodině je tradice pití normální vody z kohoutku (natočeno do hrnku), minerálky se začaly kupovat až po revoluci (jako "luxus"), sodovky se nekupovaly nikdy, sirupy se za naší babičky dělaly domácí (a mně stejně nechutnaly, protože ty domácí jsou takové "hrudkové".
 Žžena 


Re: Preventivní prostředky našeho dětství 

(25.4.2015 13:01:26)
My jsme měli hlavně rybízový sirupy, popř. jiné ovoce hojně doplněné rybízem... takže v tom sirupu bylo vždycky hodně pektinu... tak byl hustší, až hrudkovatej. Nebyl to hladký sirup, jako kupovaný.
 Inka ..|-.|-.-|.- 


Re: Preventivní prostředky našeho dětství 

(25.4.2015 14:11:43)
Na to, abych dělala domácí sirupy jsem příliš líná. Těch kupovaných se nespotřebuje tolik, takže zkonzumujeme míň cukru.
 Inka ..|-.|-.-|.- 


Re: Preventivní prostředky našeho dětství 

(25.4.2015 13:08:22)
Vloni jsem dostala mátovou a meduňkovou šťávu, moc mi chutnala, ale taky myslím, že moc zdravých věcí v tom nebude, hodně cukru a taky se to asi nějak vaří, aby to vydrželo.
 Inka ..|-.|-.-|.- 


Re: Preventivní prostředky našeho dětství 

(25.4.2015 14:08:29)
Tak to já nevím, jestli to dělali za studena, jestli jo, tím líp. Bezovej jsme měli taky. Ta meduňka mi chutnala nejvíc.
 Len 


Re: Preventivní prostředky našeho dětství 

(25.4.2015 12:30:30)
My jsme doma vodu z vodovodu nepili, moje maminka pracovala v chemicke laboratori, kde delali rozbory vody, normalni voda u nas byla povazovana za zdravi nebezpecnou. Navic jsme bydleli v miste, kde nad rezervoarem pitne vody byl vtipne situovan kravin, kdyz zaprselo, tekla mocuvka~t~ To nam pak pred panelak pristavili cisterny s vodou z Novohradskych hor, takze dnesni Dobrou Vodou.
 Len 


Re: Preventivní prostředky našeho dětství 

(25.4.2015 11:59:24)
Tohle u nas delal muj tatinek, dodnes mu laskyplne rikame "velbloud"~t~ My ostatni jsme pili normalne, mozna az nenormalne hodne na tehdejsi dobu. Pamatuju, jak se kamaradky v detstvi divily, ze pijeme doma k jidlu. Do skoly jsem nosila pul litru piti, spoluzaci nic.
 daba+holčička 


Re: Preventivní prostředky našeho dětství 

(25.4.2015 12:08:16)
já pila strašně málo jako dítě, museli mě nutit, později jsme zjistila, že to je tím, že mě většinou dávala pít babička a ta si dávala do čaje 4 kostky cukru a do šťávy třetinu sirupu. Když jsem se osvobodila z její moci, přišla jsem na to, že se dá pít studená voda z vododvodu :) Ale pořádně pít jsem se naučila až v dospělosti. Do školy jsme pití nenosili, jedině na celodenní výlet. Moje dítě má půůlitrovou láhev a několkrát si jí ve škole doplní.
 Lei 


Re: Preventivní prostředky našeho dětství 

(25.4.2015 11:28:38)
Měli ho prarodiče a pamatuji se, že se vždy nejprve z pokoje odnesly květiny :-).

Mne na tom fascinovaly nejvíc ty brýlky a obrázek v knize Naše dítě, kde malinké mimino leží s těmi brýlemi pod tím horským sluníčkem.
 angrešt 


Re: Preventivní prostředky našeho dětství 

(25.4.2015 10:44:58)
Aha, opravdu? To jsem nezažila, možná jsem už pozdější ročník.
 Martina, 3 synové 


Re: Preventivní prostředky našeho dětství 

(25.4.2015 12:39:40)
Horské sluníčko je nebezpečný opad, takže do sběrného dvora. ~;((
 .kili. 


Re: Preventivní prostředky našeho dětství 

(25.4.2015 12:42:10)
"na mě pouštěli horské sluníčko, ale bez UV záření, jen "hřející" na doporučení ORL při zánětu dutin "

ale ne, horské slunce je ultrafialové světlůo, to prohřívací infračervené,
tedy jedno nebo druhé. Prohřívání nemcnéh místa byla a dosud i je oblíbená
aktivita, žel nkdy výrazně poškozující. Teplo je provokující, zánět podporující. U "zánětu dutin" jde o to, zda je chronický nebo akutní. A pro ten akutní to teplo může bt zhouba.
 .kili. 


Re: Preventivní prostředky našeho dětství 

(25.4.2015 12:46:35)
keště možná jednu věc, pokud má někdo UV lampu, tedy "horské slunce" a chce je použít, měl by vědět, že převní dávka by neměla přesáhnout mnutu a další se dají postupně zvuševat do maximálně deseti minut, aby nedošlo ke spělnínám
 Žžena 


Re: Preventivní prostředky našeho dětství 

(25.4.2015 9:49:43)
Je mi 31, za mého dětství se žádná ze jmenovaných věcí nedělala, snad kromě toho vypocení při horečce.
 Termix 


Re: Preventivní prostředky našeho dětství 

(25.4.2015 10:25:37)
Jako dítě jsem nic z toho nezažila, ale tak zažila jsem zase jiné věci. Nicméně asi jsem jediná, ale nic z toho neprovozuju ani teď na svých dětech. Horské slunce doma nemáme, inhalátor taky ne, netuším, jak jinak to dělat, rybí tuk moje děti v životě neměly a ani jim nikdy nekupuju žádné průmyslové vitamíny a jiné nesmysly. Děti se hýbou tak nějak přirozeně pořád, denně chodí ven, jezdí na kole, na koloběžce, jedí mořské ryby na české poměry asi často, jedí ovoce a zeleninu ... a jsou zdravé. Nepamatuju si, kdy naposled byly nemocné.
Já sama onemocním vždy jen v období stresu.
 luthienka 


Re: Preventivní prostředky našeho dětství 

(25.4.2015 11:02:08)
mě horské slunce ani rybí tuk nepotkaly. Ale na kašel mi rodiče dávali šŤávu z cibule s medem:-© Byla to taková hrůza, kterou bych mým dětem nikdy nedala...Nebo jim nebylo ještě tak zle , bych to chtěla zkoušet. Co bych sse nebránila zkusit je zábal na ruce a nohy při horečce, olejový obklad na hrudník, tvaroh na zánět. To si myslím, že smysl má.
Oblékání (spodní košilka, ponožky) byla taky pruda. Je fakt,že já dítě po nemoci taky ženu obléct, když ráno (včera) obleče tílko a kraťásky a jde ven. Ale jinak je mi to celkem jedno. Zmrzlinu si mohou dát taky když se na to cítí. myslím, že si tělo řekne.
 withep 


Re: Preventivní prostředky našeho dětství 

(25.4.2015 11:19:50)
Cibuli s cukrem na kašel jsem brala jako mňamku :-)
 Hanka 
  • 

Re: Preventivní prostředky našeho dětství 

(25.4.2015 11:23:10)
Cibuli s cukrem berou mé děti jako pochoutku, a když byly malé, dožadovaly se jí při každém zakašlání :-)
 Žžena 


Re: Preventivní prostředky našeho dětství 

(25.4.2015 11:26:47)
Cibule s cukrem je má noční můra, doma ji nepoužíváme, jednou mi byla násilím vnucena když jsem onemocněla na výpravě. Cibuli, která neprošla varem, nepozřu, protože ji pak ze sebe tři dny cítím.
 luthienka 


Re: Preventivní prostředky našeho dětství 

(25.4.2015 14:09:53)
Ja cibuli rada mam. Syrovou posypat vhodne jidlo( sulc). I na sladko - zkaramelizovane chatni.
Nemam rada med a s cibuli je to prk me silene. Zvedal se mi vzdy zaludek.
 Inka ..|-.|-.-|.- 


Re: Preventivní prostředky našeho dětství 

(25.4.2015 14:13:25)
Cibuli s medem jsem udělala synovi na kašel, vychvalovala jsem jak je to dobroučký než mi řekl ať ochutnám. Pak už jsem mu to nenutila, je to fakt mimořádně odporný.
 Inka ..|-.|-.-|.- 


Re: Preventivní prostředky našeho dětství 

(25.4.2015 11:22:02)
Rybí tuk ani horský slunce mi naši nedávali, vypotit se při horečce myslím platí pořád.
 Danik78, P+D 7/09, H 4/11 


Re: Preventivní prostředky našeho dětství 

(25.4.2015 11:49:52)
Začala jsem dávat rybí tuk.
Cca po 4-5 měsících přestaly být moje děti neustále nemocné. Nyní jsou už DVA MĚSÍCE všichni TŘI zaráz ve školce. Zázrak~s~
Musím říct, že za ty 4,5 roku neustálých jakýchkoli nemocí jsem vyzkoušela za xyz tisíc kč všechno možné i nemožné co mi kdo poradil~f~~l~.
Takže stačil rybí tuk od Justu, po ATB dávám kůru z Colostra... Přestože děti snědly každý zhruba třicetkrát nějaká ATB, tak najednou vše přestalo~d~. Poslední ATB tu byly na vánoce 2013 spála.
 Danik78, P+D 7/09, H 4/11 


Re: Preventivní prostředky našeho dětství 

(25.4.2015 11:56:15)
jo a když jsem byli malí, rybí tuk jsme nedostávali.
Nenáviděla napařování hlavy nad hrncem s vroucím odverem z heřmánku, když jsem byla nachlazená tak jsem měla pocit že se dusím. Tajně jsem si "větrala" ručník z hlavy, ale naši mě hlídali~l~
 Epepe 


Re: Preventivní prostředky našeho dětství 

(25.4.2015 12:30:28)
Při horečce vypotit podle mě nedává žádný smysl a navíc to u malých dětí může být i nebezpečné.
Zrovna jsem od jedné dr. slyšela, že to u malých dětí může vyvolat febrilní křeče.
 Epepe 


zdravotní mýty 

(25.4.2015 12:33:20)
Tak takové ty babičkovské mýty, to by bylo téma na celou diskuzi!
Pít na třešně jsme měli taky zakázáno.
A vrchol - moje babička musela jako malá, když jí tekla krev z nosu, tu krev polykat, aby jí moc neztratila, jak jí tvrdila její matka. ~t~~8~
 7kraska 
  • 

Re: Preventivní prostředky našeho dětství 

(25.4.2015 13:44:56)
Val, prestan vzpominat na detstvi a zacni zit svuj dospely zivot :-)

ja kdybych na tyhle veci vzpominala, tak bych se z toho uz nevybabrala....bylo to u nas podobne

a jeste navic mi davali sadlo nebo slaninu nebo bucek (nebo co to bylo) na prsa pri kasli..takova doma sita konstrukce ze slaniny, usita silnou niti :-) - znate to nekdo? :-)
 Martina, 3 synové 


Re: Preventivní prostředky našeho dětství 

(25.4.2015 13:45:48)
7kásko

Já jsem patlala dítě psím sádlem. ~e~
 Kafe 


Re: Preventivní prostředky našeho dětství 

(25.4.2015 13:47:41)
Martino - kolik čivav na to padlo?
 Martina, 3 synové 


Re: Preventivní prostředky našeho dětství 

(25.4.2015 13:55:51)
Před 30 lety snad ani ještě čivavy nebyly, ale co na to padlo nevím, dodavatel jsem až tak nezpovídala, odlili nám od nedělního oběda. ~w~
 Epepe 


Re: Preventivní prostředky našeho dětství 

(25.4.2015 14:05:30)
Neznám, ale to má smysl.
Funguje to na bázi olejového zábalu, ne?
 daba+holčička 


Re: Preventivní prostředky našeho dětství 

(25.4.2015 19:51:10)
Valkýro, taky jsem to vyzkoušela, dobrý kilo třešní a později jsem buřtík na ohýnku zapila pivem. V noci jsem si vzala na záchod deku, bylo to na dlouho ~t~
 Kafe 


Re: Preventivní prostředky našeho dětství 

(25.4.2015 12:34:10)
Ty teplé fusekle považuju stále za funkční a i jako dobrou prevenci různých nachlazení.
 Inka ..|-.|-.-|.- 


Re: Preventivní prostředky našeho dětství 

(25.4.2015 12:36:04)
V tlustých ponožkách spím pořád, mimo tropických nocí.
 Epepe 


Re: Preventivní prostředky našeho dětství 

(25.4.2015 12:40:48)
K těm fuseklím - asi to bude náhoda, ale já i děti nesnášíme doma mít něco na nohách, chodíme bosi a to máme dost studenou podlahu.
A řekla bych, že jsme docela otužilí, nemocní tak běžně (letos je to teda větší bída, ale ono to bude tím, že děti měly před Vánoci neštovice, tak mají horší imunitu).
Čistě laicky mi přijde, že trvalé teplo na nohy způsobuje větší choulostivost.
 Kafe 


Re: Preventivní prostředky našeho dětství 

(25.4.2015 12:42:21)
Děti také chodí hodně bosky, ale v době nemocí či když cítí, že na ně něco leze, tak jsou fusky výborné - teplé fusky, paralen a jít brzy spát.
 Vanka 


Re: Preventivní prostředky našeho dětství 

(25.4.2015 12:52:46)
Rybí tuk dávám občas synovi.

Starší dcera před maturou mu na něj chodila a upíjela ~3~ že prý jí to líp myslí.
 Ráchel, 3 děti 


Re: Preventivní prostředky našeho dětství 

(25.4.2015 15:28:52)
rybí tuk - proč ne, bere se i teď, jen na na lžičku, ale v kapslích
inhalace - moje děti měly v ozdravovně každý den

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.