| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Dům u silnice

 Celkem 91 názorů.
 Beat 


Téma: Dům u silnice 

(24.5.2020 14:05:13)
Při cestách autem mě často zarazí, kolik nových, evidentně nákladných nemovitostí "je schopno" vyrůst v blízkosti rušných silnic.. Např. Stránčice a dále u Mnichovic, Hrusic u D1. Jinde zase pozemky uprostřed polí, nikde les, jen silnice...
Pro mě osobně je to nepochopitelné, že někdo investuje do pozemku a domu nemalé peníze a pak ho čeká život v hluku, popř. smradu.. Dovedu to ještě trochu pochopit u levných pozemků a levných domků, kde si říkám, že touha po zahradě převýšila touhu po tichu. Ale možná, že se pletu, a ti lidé to vůbec neřeší, neustálý hluk nevnímají.

Jak to máte vy, kteří na podobných místech bydlíte, okolo jedoucí auta stále slyšíte..Vadí vám to, nevadí vám to..vadí to až teď a předtím vás to nenapadlo?

Nemyslím bydlení, ke kterému člověk nějak přišel, zdědil a z různých důvodů nemá možnost ho vyměnit. Zajímá mě cílený výběr a koupě nebo stavba domu na hlučném místě.
 krajta 


Re: Dům u silnice 

(24.5.2020 14:12:48)
U nás o čtyři vesnice dál, byla nejdříve vesnice a potom dálnice a nikdo nedal majitelům ani korunu jako odškodnění, aby sli jinde.
 Beat 


Re: Dům u silnice 

(24.5.2020 14:18:35)
Krajto, tomu rozumím. Zajímá mě, když si to někdo sám vybere, pořídí.
 krajta 


Re: Dům u silnice 

(24.5.2020 14:32:25)
V té vesnici ještě bylo, že dálnice měla vést o 12 km dál, kde se lidé dokázali že z jejich okolí udělali CHKO, takže se dálnice musela posunout a ještě ke všemu v roce 2008, takže i kdyby se místní, kteří tam mají rodiny, kamarády apod., chtěli odstěhovat dostali by minimum peněz.
 P.T. Cruiser 


Re: Dům u silnice 

(24.5.2020 14:15:30)
Já jsem se do domu u frekventované silnice narodila, rodiče měli ale naštěstí dům s předzahrádkou a bylo to ve městě kde auta jezdí pomaleji.
Jako bonus jsme měli přímo u plotu zastávku autobusů- nejhorší nebyl hluk z dopravy, ale různým způsobem hlučící cestující z dělnických autobusů, po čtvrté ráno nic moc. Zvyknout se dá na všechno.
 Len 


Re: Dům u silnice 

(24.5.2020 14:38:22)
Take tak. Tedy, ona silnice nebyla za meho detstvi nijak frekventovana, vedla na vesnice v okoli krajskeho mesta. Bohuzel jak tam rostly satelity, tak se doprava zhustovala a ted uz je to strasny. Je tam predzahradka a husty zivy plot, ktery hodne pomaha od hluku i prachu, nicmene kdyz treba zavrou zavory o kilometr a pul dal, tak rano a odpoledne stoji fronta klidne az k domu. Za par let bude dalnice, ktera tohle odvede (bohuzel projektovana nekdy v sedmdesatych letech a ponechana tak, jak byla naplanovana pres pole a louky, kde nikde nic nebylo, ted jsou vsude okolo domy). Svagrova si vedle nasich koupila pozemek prave kvuli te silnici, vyhodne z hlediska podnikani. Predzahradku ma v podstate neexistujici, ale v dome hluk slyset neni, za domem zahrada je uplne oddelena od silnice a fakt je tam ticho.
 Simeona+3 


Re: Dům u silnice 

(24.5.2020 14:26:52)
Taky by mě zajímalo, co k tomu lidi vede. Bydlíme v nové zástavbě ve vsi na okraji mm města, na začátku čtvrti je točna autobusů MHD. U točny stojí bytovky. O tom, že tam bude jezdit MHD se vědělo. Pán, který si pořídil byt v jedné z nich není z hluku nadšen, opakovaně inicioval měření hlukových emisí, nakonec se chce odstěhovat, byt prodává (už dlouho, kupce nemůže najít, být přijde bratru na 9M).

Proč si to tam kupoval ?🤷‍♀️
 Ropucha + 2 


Re: Dům u silnice 

(24.5.2020 14:29:11)
Beat, tohle by mě také zajímalo.
Není to jen otázka rodinných domů, jsou to i bytové novostavby, které vyrůstají u frekventovaných silnic a prodávají se za obrovské částky.
Vždycky si říkám, kdo dá třeba pět milionů za to, že má v podstatě panelák, jen tedy nový, na hlučném prašném místě.
 krajta 


Re: Dům u silnice 

(24.5.2020 14:44:20)
Tak někomu to třeba nevadí. Já osobně třeba nechápu bydlení v Praze nebo ve velkých městech.
 Beat 


Re: Dům u silnice 

(24.5.2020 14:57:31)
Krajto, na ty, co jim to nevadí a napíšou mi to tu já právě tady čekám ~:-D.. měla bych na ně další, doplňující otázky!!
 Silvie+dva kluci 


Re: Dům u silnice 

(24.5.2020 15:03:03)
Máme dům u silnice, sice ve vesnici, ale provoz tam vcelku je, i kdyz asi ne takový jako u dálnice nebo silnice mezi většími městy. Dům jsme s tím kupovali, máme větší zahradu, postavili jsme vysoký dřevěný plot a jsou tam smrky, ale slyšet to samozřejmě je. Po pár letech jsem si zvykla, můžu mít otevřené okno a vlastně to nevnímám. Ono treba v noci nic moc nejezdí, nad ránem ano, ale v sousedství je kostel a zvony jsou taky slyšet. Kamarádka si koupila novostavbu u kolejí a vlaky prý vůbec nevnímá, zvykla si. My máme kousek les, rybník, prostě tu silnici vyvazila pozitiva toho místa. Ono koupit v dnešní době dům nebo byt v klidu není úplně jednoduché, takže pak člověk zvažuje pro a proti. Dům se zahradou u silnice je mi bližší než byt v centru bez zahrady a se salinou pod oknem.
 Půlka psa 


Re: Dům u silnice 

(24.5.2020 15:11:24)
U kolejí jsme taky bydleli a bylo to fajn. Jednalo se elektrifikovanou trať Praha - ČB. Ony ty vlaky mají čistější provoz, nesmrdí, nejezdí nepřetržitě jak auta po dálnici a mají v sobě nějakou romantiku. Bimbaly nám závory a rámusily vláčky, ale to mi nevadilo, zato z hlučné silnice jsem na nervní.
 Beat 


Re: Dům u silnice 

(24.5.2020 15:33:18)
Půlko přesně, vlaky mi nevadí.
 .. ... 


Re: Dům u silnice 

(24.5.2020 15:50:13)
kdyz jsme byli v Legolandu, tak jsme spali v hotelu, kde byl hluk z ulice slyset hodne a to jsem si myslela, ze dnesni okna zachyti vsechno, ty dve noci byly silene
 .. ... 


Re: Dům u silnice 

(24.5.2020 15:51:24)
sestra bydlela na hlavni ulici, kde pod ni jezdila tramvaj, jeste to dunelo, ale taky rikala, ze si zvykli
 Len 


Re: Dům u silnice 

(24.5.2020 16:26:32)
No, my tu mame rychlodrahu do centra Londyna, nad drahou stoji domy, koleje jsou nejakych 10 m zapustene. Okolo je takova hezka prochazkova cesta, pokud zrovna jede vlak, ktery v nasi zastavce nestavi a tedy nezpomaluje, tak ta cesta duni pod nohama naprosto strasne, bydlet bych tam nechtela. Ale zvykne se, vyrostla jsem v dome se silnici pred, drahou za (hooodne dlouha zahrada tedy, takze daleko od domu) a nad hlavou nam letaly stihacky na vojenske letiste. Ty uz tam nejsou, vlaky jsou elektrifikovane a pomale, uz jen ta silnicni doprava pred domem. Holt ve tricatych letech bylo skvele mit dum u hlavni silnice:-) Prapradeda u ni koupil pozemky vsem svym deviti detem.
 Katka a 2 výrostci 


Re: Dům u silnice 

(24.5.2020 17:23:26)
Taky nam hezky vzpominky na bimbající závory a vlaky,u babičky to tak bylo.Oni se podle tech vlaku i orientovali v čase...sli treba ze zahradky delat veceri podle urcitýho vlaku.
 Inka ..|-.|-.-|.- 


Re: Dům u silnice 

(24.5.2020 17:28:42)
U vlaku bych chtěla bydlet. Uklidňuje mě to.
 Beat 


Re: Dům u silnice 

(24.5.2020 15:29:16)
Silvie, díky za názor.
 Fern 


Re: Dům u silnice 

(24.5.2020 16:03:11)
On nakup kazde nemovktosti a nakonec i bytu predstavuje kompromisy,jen malokdy byvaji vsechny pozadavky a predatavy kupce na 100% naplneny.
 Beat 


Re: Dům u silnice 

(24.5.2020 14:56:01)
Ropucho, je to tak. Mě to zajímá natolik, že už jsem se i dokopala k založení tématu, ač jsem radši čtenář, než přispívatel..
 Ropucha + 2 


Re: Dům u silnice 

(24.5.2020 15:41:03)
Beat, já sama také bydlím u silnice, ač to tedy není úplně hlavní tah.
Důvod je ten, že jsem chtěla určitou čtvrť a chtěla jsem zděný byt s vysokými stropy.
Byt má navíc tu výhodu, že za domem je zahrada, kam hluk z ulice vůbec nedoléhá.
Takže to byl takový kompromis, ideál by byl v nějaké boční ulici, ale tam nebylo nic volného v době, kdy jsme potřebovali.
Cena ovšem odpovídala místu, zdaleka nedosahovala cen novostaveb.
Hluk a prašnost mi pořád vadí, ale beru to tak, že byt má řadu jiných předností, které bych za tu cenu jinde nesehnala.
 Beat 


Re: Dům u silnice 

(24.5.2020 15:48:27)
Ropucho tvoje vysvětlení chápu. A nějaké podobné se asi dá očekávati od "těch s tím domem" ~:-D.
 Okolík 


Re: Dům u silnice 

(24.5.2020 23:52:39)
A co mě fascinovalo, byli jsme si prohlédnout být v novostavbě na velmi rušné ulici, tramvaje, busy, auta a že druhé strany klidný park. Fascinovalo mě, že všechny byty měli za stejnou cenu, vůbec nerozlišovali být otočený do ulice a do zeleně....
 Půlka psa 


Re: Dům u silnice 

(24.5.2020 15:08:24)
Po pravdě tomu nerozumím taky. Božkov v Mnichovicích, části Senohrab, Hrusic nebo taková luxusní usedlost u Hubačovského rybníka. Mají snad i tenisový kurt, molo s posezením, wellness a já nevím, co ještě, ale není tam slyšet vlastního slova. Neustálý hluk z dálnice a hnusný vzduch. Postavené to bylo evidentně až dávno po dálnici, není to stará stavba.

Lidí jsou různí, někdo holky, jiný vdolky, ale tenhle výběr místa naprosto nechápu. MM mi na to říká, že by mu to vůbec nevadilo a hluk motorů ho vlastně uklidňuje. Přitom on je jinak celkem soudnej, moc takovýchhle libůstek nemá. Sice tomu vůbec nerozumím, ale zřejmě to tak někteří lidé fakt mají.
 Beat 


Re: Dům u silnice 

(24.5.2020 15:31:05)
Půlko, přesně vím, jaké místo máš na mysli.. já kolem sebe nemám nikoho, kdo to chápe, tak jsem ráda za názory tady.
 Půlka psa 


Re: Dům u silnice 

(24.5.2020 16:15:32)
Na tom místě u Hubačovského rybníka s molem by MM klidně bydlel. Ono je tam moc hezky při pohledu odspoda (jako od hladiny a ne od dálnice nebo ze silnice). Jediné štěstí bylo, že bychom na takovouhle haciendu neměli peníze, takže jsme se nemuseli hádat a bydlíme nakonec v daleko skromnějším, ale taky daleko od dálnice.
 *Kate* 


Re: Dům u silnice 

(24.5.2020 15:34:24)
Jj, i po letech si vzpomínám, jak mě kdysi na výletě do Hrusic šokoval ten hukot z dálnice.

Já jsem byla kdysi v krátkodobém pronájmu na výpadovce z krajského města a doslova jsem z toho baráku utekla.

Takže ti, Beat, taky nepomůžu najít vysvětlení. Věřím, že hodně lidí prostě dokáže odříznout všecko, co se děje za jejich prahem/plotem.
 nordica 


Re: Dům u silnice 

(24.5.2020 16:52:24)
Půlko, nad tím domem, který zmińuješ, jsem už taky párkrát přemýšlela, co je k tomu vedlo. A ještě jsi zapomněla na kamiony, kterých okolo taky nejezdí málo, a pokud se něco stane na dálničním kříži v Mirošovicích, tak je to pěkný mazec. Bydlím v oblasti nedaleko, dům jsme kupovali před 20 lety, koupilo se to, na co byly peníze, jenže tehdy kolem nás projelo 1 auto za čtvrt hodiny. Dneska bych si už stejné místo a stejný dům nevybrala, ale nějak s tím holt musím žít. Zahradu máme za domem, tam je to OK, v oknech do ulice máme izolační skla. Jak někdo psal výše, je to vždy něco za něco a tehdy měla poloha našeho domu jinou, podstatnou výhodu.
 Půlka psa 


Re: Dům u silnice 

(24.5.2020 17:36:28)
"koupilo se to, na co byly peníze"

To je logický. Oni nakonec i ti, co mají vilu Vilekulu s kurtem, mohli za levno koupit pozemek se zahradní chatkou a pak teprve přijít k penězům. Nebo ten pozemek mohli zdědit, těžko říct. Ale pokud to náhodou opravdu koupili cíleně s tím, že tam vybudují tohle sídlo, tak to musí být zajímaví lidé. :-)
 Inka ..|-.|-.-|.- 


Re: Dům u silnice 

(24.5.2020 17:38:13)
Tak třeba, když chtěli takovýdle sídlo, na lepší pozemek jim nevyšlo.
 Půlka psa 


Re: Dům u silnice 

(24.5.2020 17:44:11)
To je možný, ono to fakt úplně praští do očí, jak blízko dálnice to je. Ten rybník je velkej a kolem vede normálně cesta a pak jsou tam velké vily, co mají pozemek až ke břehu. Mají tam krásný posezení na mole na vodě, jenže když u toho rybníka stojíš, tak nerozumíš kvůli dálnici člověku, co stojí metr od tebe. No ale asi jim to nevadí a posezení nemají na pokec, lidi mají různé priority.
 Inka ..|-.|-.-|.- 


Re: Dům u silnice 

(24.5.2020 15:09:07)
Zcela určitě proto, že úplně stejný dům (pozemek) v lepší lokalitě by byl o dost dražší.
 Půlka psa 


Re: Dům u silnice 

(24.5.2020 15:19:51)
To je sice asi pravda, ale kolikrát to jsou fakt rezidence. Kdybych měla na výběr dům 400m2, velký bazén, kurty, několik druhů saun a dálnici za plotem nebo dům 200m2 a malou zahrádku s třímetovým bazénem a klid a fajn vzduch, tak beru zaručeně to druhé.

U toho Hubačovského rybníka jsem jednou strávila asi tři hodiny při nějaké šifovací hře a kvůli tomu hluku jsem byla fakt ráda, když jsme to rozluštili a pokračovali jinam. No ale evidentně jsou lidé, co jim to nevadí. MM je jeden z nich a nechápe, co s tím hlukem a ovzduším furt mám.
 libik 


Re: Dům u silnice 

(24.5.2020 15:42:32)
Zvykneš si.

Já mám dům v klidné čtvrti ovšem na dosleh hluku města, ticho jako takové neznám vůbec, taky už jsem hluchá jak poleno.
 Beat 


Re: Dům u silnice 

(24.5.2020 15:46:28)
Libik, tomu nerozumím. PROČ si zvykat? To je jako kdybych záměrně koupila oblečení, co mi štípe a škrtí a zvykala si. To možná udělám v mládí, když jsem ještě blbá, poprvé a naposledy.. ale triko vyhodím, dům ne. Tak snad si vyberu a koupím to, co mi vyhovuje.. A tohle tu řeším. Záměrný, cílený výběr pozemku, nemovitosti na hlučném místě..
 libik 


Re: Dům u silnice 

(24.5.2020 15:55:54)
No, já si nemyslím, že je až tak na výběr a potom, z rezidence odjíždíš za prací. Mám kamarádku, co má fakt skvostný dům v klidu, nicméně v zimě se tam neodvážím dojet autem (Brdy) a neumím si představit, jak se tam v únoru hrabu dennodenně do auta a jedu do Prahy makat.

Pokud jde o mě, tak jsem se přivdala na adresu, která je pro mě optimální, centrum krajského města v dochozí vzdálenosti a relativní klid a svoboda, můžeš si tu hrát na dámičku nebo pěstovat slepice, všechno se sem vejde. Ale je pravda, že celou tu dobu, co tu jsem (22 let), jsme důstojně nezprovoznili severní terasu, jelikož tam je prostě slyšet Varská..

Manželovi rodiče mají vyjímečný byt v centru, jejich rodina tam žije přes 100 let, to, že jim během let postavili pod okny magistrálu, nemohli ovlivnit, teď ho s velkou nostalgií opouštějí. Změna dopravní situace je taky jedním z faktorů.~d~
 Senedra 


Re: Dům u silnice 

(24.5.2020 15:56:11)
Beat, možná proto, že v rámci dané lokality jsou tyhle pozemky "levné".

My máme pozemek u silnice. Nijak extra živá, vyšší provoz ráno a odpoledne /navečer.

Sháněli jsme nějaký dům nebo pozemek několik let, nakonec jsme objevili pozemky, které se nám líbily a ten u silnice jsme nakonec zvolili, protože měl z volných pozemků nejpravidelnější tvar a z jedné strany je stíněný vzrostlými stromy. Takže došlo na kompromis ~d~ Jednu dálnici máme na doslech, vede několik km stranou a nějak z hluk z ní ani nevnímáme.
 Fern 


Re: Dům u silnice 

(24.5.2020 15:57:44)
Domky u silnice nebo domky bez chodniku a nutnosti chodit po silnici-tohle taky nechaapu a sleduju,ze je dost lokalit,kde takova novodoba nesmyslna getha plna novych rd vznikaji.Obyvatele techto domu musi chodit vsude vyhradne po silnicich,neexistuje obc.vybavenost typu obchod ms,zs,vsude nejdr.nutno dojit po silnici za hustehi provozu na zastavku a pak se geprv prepravovat do skol,za nakupy,do prace aneb dospeli naprosta nutnost kazdy auto.

Nechapu tyto investory,jelikoz v podobnem rd jsme vychovsli nase deti,ale bylo to bydleni z musu,zadna nova stavba z naseho rozhodnuti.Hned jakmile to bylo mozne z fin.hlediska,jsme odtud mazali honem do civilizace,ale bylo to hodne narocne obodobi,jesteze jsme byli tehdy mladi a "ohebni" a dekuji pb,ze nikoho z nas nesrazilo auto na velmi frekvent.silnici,po ktere bylo mnohdy nutno cca 2 km pochodovat a napr. V zime nebo kdyz lilo to byla teprv lahudka byt za chuze ohozen tirakem,ci honem pred nim prebehnout na druhou stranunsilnice,kdyz clovek nechtel dojit do mesta jako prase.~k~
To uz fakt nikdy~a~
 77kraska 


Re: Dům u silnice 

(24.5.2020 16:11:57)
Fren, ty chalupy treba u nas v jiznich Cechach nebyly puvodne "u silnice", proste staly u cesty, pak se tam natahl asfalt a nikdo nemyslel na to, aby tam udelal chodnik, dyt to byla vesnice a aut bylo malo....pocet aut vzrostl az v poslednich 30 letech, dyt ja pamatuju, ze jsme na te silnici hrali vybijenou a meli tam nakreslene hriste, kdyz jelo jednou za pul hodiny auto, tak jsme volali auto!auto! a behali kolem nej a byli zvedavi, kdo v nem jede

ted tam stavi mladi lide nove domy a zalozili nejakou iniciativu, aby obec postavila chodnik, protoze oni jdou s malymi detmi z okraje vsi do kramu na navsi a celou dobou jdou po kraji asfaltove silnice a boji se, ze je smete auto
 Fern 


Re: Dům u silnice 

(24.5.2020 16:55:43)
Davam ti za pravdu-za posl. 30 let provoz aut silene narostl~:(
 77kraska 


Re: Dům u silnice 

(24.5.2020 18:24:04)
Fren, pamatuju, ze kdyz jsem bydlela na prazskem sidlisti v 90. letech, tak tam bylo velike parkoviste, vzdycky jsme se divili, proc je tak velike, kdyz je uplne prazdne....dneska po 30 letech je tam plno, proste nezaparkujes
 Pole levandulové 


Re: Dům u silnice 

(25.5.2020 0:38:09)
77krásko, to jsi mi připomněla, když jsem se v roce 1992 stěhovala do bytu po babičce na Břevnov, tak v naší ulici bylo tak málo aut, že si člověk mohl vybírat, jestli zaparkuje tak, aby na něj viděl z okna kuchyně nebo pokoje. Jednou na mně dokonce přišla zazvonit babka odnaproti, ať si jdu laskavě přeparkovat před náš barák, místo stání před jejich domem /byl to činžák, žádný vjezd nebo soukromý pozemek/:-) Když jsem ten byt po dvaceti letech prodávala, jedním z důvodů byla i nemožnost zaparkovat kdekoli v pěším dosahu. Velmi mi omezovalo, když jsem musela přemýšlet, jestli to parkovací místo opustit kvůli odvozu dětí do školy, když se po návratu nebudu moci s autem nikam vmáčknout. Zóny ještě nebyly na pořadu dne /i když, co vím, tak ani ty nijak nepomohly/. To parkování pro mne bylo nejhorší, přesto té kupující to bylo úplně jedno a byt si ráda koupila i když autem jezdila.
Jinak k dotazu zakladatelky - taky to moc nechápu, pokud nejde o finanční kompromis. Udivuje mi, že se prodávají byty v takových podivných místech jako je Royal Triangle, navíc za takové peníze a ještě v nich je někdo ochotný bydlet, když ze dvou stran jezdí tramvaje, autobusy a auta do tunelu a přímo pod baráky vede samotný tunel Blanka. Ten komplex domů stojí přímo na té rušné křižovatce, to nezachrání ani terasa s výhledem na Pražský hrad.
 77kraska 


Re: Dům u silnice 

(25.5.2020 8:19:17)
Pole, turistovi v airbnb je to asi jedno, ze tam je hluk, on spis oceni vyhled na Prazsky hrad, resp. hluk se neuvadi v informaci o ubytovani, ale vyhled na Prazsky hrad ano.....ostatne v jinych mestech je taky hluk, s tim turista pocita

s parkovanim je to fakt.....to platilo nejen na sidlisti, ale i ve stare zastavbe....a modre zony to spis jeste zhorsily, protoze kdo mohl, ten si sehnal povoleni
 Ropucha + 2 


Re: Dům u silnice 

(25.5.2020 11:44:16)
Jojo, jako investice k pronájmu cizincům se možná byt v podivné lokalitě pochopit dá, to je pravda.
Ale to je otázka Prahy, v menších městech se tam za těžké peníze stěhují místní.
 Ropucha + 2 


Re: Dům u silnice 

(25.5.2020 11:37:13)
Pole, přesně tak, prodej novostaveb v takových podivných místech mě udivuje.
Vždyť jsou k sehnání levnější byty na klidnějších místech.
 Pole levandulové 


Re: Dům u silnice 

(25.5.2020 12:53:10)
No ono za tyhle peníze, co tam stojí byty, bylo v dané době na výběr v té samé lokalitě víc daleko lepších možností, s výhledem na hrad, dobrou MHD dostupností a navíc klidným místem bez neustálého ruchu ze všech stran, zajímala jsem se o to aktivně, tak jsem měla přehled, proto mi to překvapuje.
 77kraska 


Re: Dům u silnice 

(25.5.2020 20:21:52)
Pole, nekteri lidi chteji jen novostavbu, ze jsou prvni, kdo v ni bydli....a nekdo si chce v novostavbe zvolit pudorys a podlahy a kuchyn atd. a mit vsechno nove a ciste
 Pole levandulové 


Re: Dům u silnice 

(25.5.2020 21:56:18)
77krásko, to chápu, taky jsem chtěla novostavbu a klientské úpravy podle sebe, takže můj zájem se týkal jen nových rozestavěných bytových komplexů v té samé lokalitě, porovnávám srovnatelné.
 libik 


Re: Dům u silnice 

(24.5.2020 15:58:07)
Jinak při názvu tématu jsem si myslela, že jde o nějaký nový román:-)
 Beat 


Re: Dům u silnice 

(24.5.2020 16:17:21)
libik to jo..:-) mohla by ses inspirovat a něco sepsat. Talent máš.
 77kraska 


Re: Dům u silnice 

(24.5.2020 16:06:08)
Beat, toto jsme si s partnerem rikali asi tisickrat pri nasich cestach po CR....treba novostavba, pekna, udrzovana, kolem treba veliky pozemek, ale barak nalepeny na silnici

rikali jsme si, ze to je mozna proto, aby se site nemusely vest delako od hlavni linie, ze to stoji penize

my takto mame obe chalupy, ale jednu postavili moji praprapredkove a tehdy tam projel maximalne nekdo na brycce nebo zebrinakem nebo stary knize Schwarzenberg v kocare (vypravela prababicka), jeste ja pamatuju, ze auto tam bylo vzacnost a po silnici chodily slepice.....druhou chalupu takto partner koupil, ale chtel extra turistickou a zadanou lokalitu, kde se nedalo nic sehnat, tak bral toto, ale za chalupou ma velkou zahradu
 petadurka 


Re: Dům u silnice 

(24.5.2020 16:25:20)
To je těžko no. Hledáme pozemek, nejideálněji v jedné určité vesnici a buď můžeš mít malou spelunku s 13 sousedy kolem, nebo něco vetsiho, bez tolika sousedů, ale zato u cesty, u kolejí apod. Taky přemýšlíme, co ještě zkousnem a co ne.
 sally 


Re: Dům u silnice 

(24.5.2020 16:29:18)
Já si myslím, že je to o tom kompromisu. Třeba že chceš dům v určitém místě / městě / obci, třeba proto, že tam máš práci / rodiče / sestru / dobré školy pro děti atd. - a holt tím kompromisem je, že je to hlučné. Spousta věcí se dá odhlučnit - navrhnout ložnice dozadu, do zahrady, živý plot atd. Pokud bych měla na vybranou bydlet v hlučnějším místě deset minut od práce, nebo někde "v lese" a dojíždět hodinu, muset děti dovážet do škol až do té doby, než budou mít řidičák atd. - tak bych to prostě zvažovala.

A pak jsou lidi, kterým to nevadí. Já jsem vyrostla v bytě nad autobusovou zastávkou - hluk neuvěřitelný (zvláš´t v těch sedmdesátých letech) - rozvrzané autobusy, brzdy, otvírání dveří, všechno bylo velmi hlučné (a když trochu namrzlo, tak protože jsme bydleli u výjezdu ze špatně klopené zatáčky na kočičích hlavách, tak jsme tam pak měli celou noc hluk z bouraček) - kdybych pořizovala první bydlení hned po tomhle bytě, tak bych asi nad hlavní silnicí vůbec, ale vůbec nepřemýšlela... ani by mě to nenapadlo....
 Tinity 


Re: Dům u silnice 

(24.5.2020 16:42:12)
Hluk ze silnice u domu stojícího ve vilové čtvrti pro mne byl důvod dům prodat. Původně při koupi silnice klidná, cca dvě auta za hodinu. Po změně v dopravě, po ránu tak 100 aut za hodinu, přes den aut málo ale i tak se nám zajídalo.
 Fern 


Re: Dům u silnice 

(24.5.2020 17:19:51)
My kdyz za mlada vymetali plesy,tak jsme to meli 2,5 km dom....bud v pohode pesky,nebo nebyl problem se domluvit a 1 z nas dvou se omezil v piti alkoholu- ten komfort rychleho odvozu za to rozhodne stal no anebo taxi,to taky nebyla zadna silena lace.
 Půlka psa 


Re: Dům u silnice 

(24.5.2020 17:48:37)
"u každého bydlení najdeš nějaký hluk"

U nás třeba ne. Jednou za čas tu někdo v okolí dělá do noci táborák s kytarou, ale je to určitě aspoň kilometr daleko, takže je to slyšet jen venku a zdálky. No a pak je někdy slyšet bučet rodící kráva a to taky není často.

Bez hluku se vybrat dá, když ti na tom záleží, ale zase to pak má jiné nevýhody. Když nasněží, tak nevyjedeme, takže to si nevybereš.
 Ropucha + 2 


Re: Dům u silnice 

(24.5.2020 18:07:01)
Také mám zkušenost, že všude není hluk.
Tu a tam nějaký zvuk ano, ale ne vyložený hluk.
Hluk je nejvíce právě u silnic, ať už je to v centru města nebo na venkově někde podél frekventovaných tahů.
Na vesnicích asi v dosahu zemědělské techniky.
A pak asi holt pokud jsou hluční sousedé, ať je to kdekoliv, v paneláku nebo v chaloupce.
 Senedra 


Re: Dům u silnice 

(24.5.2020 22:39:13)
Ropuchu, tak u nás je to, co se týká ruchu téměř ideál - ale jak jsem psala - auta ráno a v podvečer( nic tragického, že by jedno auto za druhým švihalo kolem pozemku), dálnici několik km daleko člověk po chvilce nevnímá, ale.... dvě ulice od nás bydlí nějaká zlatá mládež, běžně venkovní párty do dvou, do tří do rána, nějakých 22.00 je nezajímalo. Teď už mají malé děti a uklidnili se. A naproti nám bydlel soused, který podědil nějaké peníze takže koupil krásný barák, vždycky měl na pozemku alespoň dva psy - a těm se vůbec nevěnoval. Takže psi řvali, jen se na ulici něco pohnulo. Když jsme takhle jednou v létě týden nespali, tak jsme za ním už šli. A jediný výsledek - psa přivázal na druhé straně domu. Takže ani kraj klidné vesnice nemusí být úplně bez problémů.
 Ropucha + 2 


Re: Dům u silnice 

(24.5.2020 23:32:11)
Senedro, ano, tohle mám na paměti, když přemýšlím o případné změně.
Všude se může vyskytnout nějakým způsobem rušivý soused a člověk přijde z bláta do louže.
Takže nakonec beru tu městskou ulici jako přijatelné zlo, vyvážené mnoha jinými bonusy.
 Ropucha + 2 


Re: Dům u silnice 

(24.5.2020 18:16:33)
Kdoto, bydlela jsem v různých částech různých měst a rozdíly jsou obrovské.
V šikovně situovaném domě/bytě nemusíš slyšet vůbec nic a v nešikovně situovaném naopak nemusí být nikdy ticho.
 TaJ 


Re: Dům u silnice 

(24.5.2020 18:25:46)
Půlko, jo, skoro všechno má něco...my tedy máme okolo klídek, jsme ve čtvrti rodinných domků, z jedné strany nikdo nebydlí, z druhé strany jo, ale ani o nich skoro nevíme, kolem plotu vede silnička, ale po té jezdí jen místní, co tu bydlí...v noci, když otevřu okno, tak často neslyším fakt vůbec nic...někdy jen z dálky šustění pneumatik po dálnici, která je tak kilometr od nás...a někdy to není slyšet vůbec...akorát sem tam přes nás přistávají letadla, ale to je spíš nárazově, když se opravuje nějaká dráha, jinak běžně ne...
 Rosina 


Re: Dům u silnice 

(24.5.2020 18:01:26)
Koupili jsme dům u silnice před dvanácti lety. Pozitiva - byl velmi levný, v podstatě na dvou pozemcích a cena jen mírně přesahovala cenu pozemku. Je v centru obce, naproti škola, školka, ZUŠ, zastávka MHD,děti si všude došly samy velmi záhy. Jiné domy v okolí k prodeji prakticky nebyly. Na kraji obce byly k prodeji za stejnou cenu novostavby - mnohem menší, s menším pozemkem a výhledem, že blízko nich brzy přes pole povede obchvat. Výhledově se měl stavět dálniční obchvat, který by odvedl tranzitní dopravu z obce, hotový měl být 2017 - bohužel nejsou peníze, zatím je projekt zmražený. V domě je hluku málo, v létě v noci větráme okny otočenými od silnice, plánujeme stavbu vysokého betonového plotu. Na hluk jsme celkem zvyklí, stěhovali jsme se sem ze sídliště z bytu, okolo kterého vedla také celkem rušná silnice. Zvažujeme možnost nechat postavit druhý dům, podle individuálního návrhu, s okny od silnice do zahrady. Tož tak. Ideál to není, ale jiné domy se tu prodávají extrémně draho.
 Monika 


Re: Dům u silnice 

(24.5.2020 18:43:04)
Přesně tohle jsem si říkala, když začali stavět novostavbu bytovky úplně těsně u Patočkovy ulice (Praha 6, ale výpadovka na Karlovy Vary), že to snad nemůžou prodat. Ceny snad ani nebyly nižší než u jiných novostaveb na Praze 6, nebo možná tak max. o 10%, nic co by mi přišlo jako "super cena" (už to tedy stojí tak 6-8 let). Zdá se, že je to prodané všechno. Možná to koupí cizinci na investici nebo někdo "na blind", kdo to tam pořádně nezná a prostě chce byt na Praze 6? Protože ten hluk je tam fakt veliký a zrovna v tomhle místě jsou i autobusové zastávky, brzy pískají ...
 Monika 


Re: Dům u silnice 

(24.5.2020 18:44:27)
Jinak, my bydlíme v Praze, ale paradoxně máme snad nejtišší byt z celé širé (a kromě nás mimopražské) rodiny, jinak všichni mají okna do rušnější silnice, příp. naši bydlí u fabriky, která sice jen tak tiše hučí, zato ale nonostop ... Dřív tam byla mnohem hlučnější textilka, ale největší hluk šel na druhou stranu od toho domu a hlavně se nedělalo v noci. Jo a manželův bratr tedy mají domek ve velmi klidné okrajové části (celkem velkého) města, ale zase sousedy se slepicemi a několika kohouty ~;)
 Ropucha + 2 


Re: Dům u silnice 

(24.5.2020 18:55:04)
V Praze lze najít asi úplně všechno, od zcela tichých ulic po katastrofu.
 Ropucha + 2 


Re: Dům u silnice 

(24.5.2020 18:49:58)
Moniko, přesně.
Levnou nemovitost na méně komfortním místě člověk chápe, ale u nemovitostí za spousty miliónů je to zvláštní.
 Ivatema 


Re: Dům u silnice 

(24.5.2020 19:13:53)
Já si myslím, že tam ti lidé jezdí jen spát. Ráno odjedou do práce, večer se vrátí. A jsou tak utahaní, že ten hluk nevnímají.
My jsme bydleli v paneláku, u hlavní silnice, naproti výjezdu hasičů a záchranky. Ne že bychom to neslyšeli, ale potlačili jsme to vnímání. Když jsme se odstěhovali na vesnici, kde je opravdu klid, vnímali jsme to ticho, hvězdy...A když se teď na chvíli zastavíme v původním bytě, přijde nám neskutečné, jak jsme tam mohli žít. Tolik hluku. Auta, sanitky, hasiči, pejskaři volající své miláčky, dupající sousedi....to všechno jsme předtím tolik nevnímali.
 TaJ 


Re: Dům u silnice 

(24.5.2020 19:19:34)
Jo, on si člověk na to asi časem zvykne a už to ani nevnímá...my jsme pár let bydleli v Dejvicích, kousek nad Kulaťákem, okolo jezdily tramvaje, když jel kamion, tak se nám třásla okna i podlaha ve 3.patře..., pod okny nakládací rampa pošty...kousíček od baráku kostel, kde v neděli ráno vyzváněli na mši :-D...a taky jsme to časem přestali vnímat...ale když jsme se pak přestěhovali do domku, tak jsme si to ticho, zpěv ptáků a hvězdy neskutečně užívali, připadali jsme si jak na dovolené:-)
 Ropucha + 2 


Re: Dům u silnice 

(24.5.2020 19:49:15)
Já si umím zvyknout jen trochu.
Obývací kuchyni máme orientovanou do zahrady, tam je boží klid, slyšíme jen ptáky.
Ložnice je do ulice a nespí se mi tam ideálně ani po letech.
 Monika 


Re: Dům u silnice 

(24.5.2020 22:46:58)
Že by někdo nevnímal hluk, protože se vrátí utahaný z práce, to mi přijde tedy trochu legrační představa. Tak možná někdo, kdo 12 hodin v kuse v lese kácel stromy nebo ručně kopal nějaké díry, tak možná potom padne do postele a spí i u dálnice ... ~;) Většina lidí je ale unavená z práce spíš psychicky a i fyzicky unavený člověk ocení pro odpočinek spíš klid. Ale samozřejmě zvyknout se dá postupně na kde co. A kdo si nezvykne, nejspíš tedy byt/dům prodá. Ale co jsem tak četla, tak život v hlučném prostředí zanechává následky i na lidech, kteří si jakoby zvykli. Je to prostě takový nekonečný (i když třeba ne až tak závažný) stres ...
 Ropucha + 2 


Re: Dům u silnice 

(24.5.2020 23:34:50)
Moniko, souhlasím, je to trvalý zdroj stresu, i když si to člověk nemusí uvědomovat.
S přibývajícími roky čím dál více vyhledávám odpočinek v místech mimo permanentní městský hluk.
 Černá kronika 


Re: Dům u silnice 

(24.5.2020 22:03:26)
Kdykoliv jedeme do Plzně (směr od Budějovic), tak v místech - myslím, že je to Losiná, kde je protihluková zeď u hlavního tahu a HNED za tou zdí je spousta novostaveb namačkaných na sebe, nechápu, jak si tam mohl někdo dobrovolně postavit barák a investovat do takovýho bydlení nemalé peníze.

https://mapy.cz/zakladni?x=13.4528601&y=49.6724202&z=16&source=coor&id=13.452516823234475%2C49.67262848257515
 Senedra 


Re: Dům u silnice 

(24.5.2020 22:40:22)
kroniko, rozhoduje hodně lokalita ~d~
 Ropucha + 2 


Re: Dům u silnice 

(24.5.2020 23:27:48)
Kroniko, ano, to je lokalita, která mi také nejde do hlavy.
Předpokládám, že lidé prostě chtějí mít domek a zároveň být v dojezdové vzdálenosti města.
Ale říkám si, kam z toho domku mohou vyjít pěšky, jak mohou v tom místě žít mimo vlastní pozemek.
V mých očích je to prostě jen rozšířená ložnice u silnice.
 Peppa 


Re: Dům u silnice 

(24.5.2020 22:22:44)
Taky to nechápu, když vidím novostavbu u silnice, kde není ani chodník, ťukám si v duchu na čelo. Nebydlela bych tam ani kdyby mi platili. A kolikrát třeba projíždím Brnem a lituju ty lidi z bytů u silnice, podle mne si tam přes den ani nevyvětrají, ptž pod okny je nekončící proud aut.
Jednou jsme byli v Ch. a bydleli jsme v obci přímo u staré magistrály. Tři noci jsem vůbec nespala, čtvrtou už jsem odpadla vyčerpáním, aby mne pak v pět ráno vzbudili popeláři.. myslela jsem, že mi hrábne. Od té doby fakt detailně studuju mapu, abych se tomu vyhnula.
U nás na vsi občas štěkne pes nebo zakejhají husy, jinak je klid. Jo a ještě kočky teda dělají bugr :)
 Monika 


Re: Dům u silnice 

(24.5.2020 22:52:26)
Ono i na ty "venkovské" zvuky je třeba si zvyknout. Kdysi jsme byli s manželem na návštěvě u bývalé spolužačky z VŠ na malé vsi u většího města. Ráno se nás ptali, jak jsme se vyspali. Nechali nám svou ložnici, sami spali v dětském pokoji se svými dětmi, tak jsme ocenili pohodlí postele a příjemné ranní slunce, ale postěžovala jsem si , že ty kohouty by ve vsi tedy mohli mít nastavené na pozdější hodinu, že jsem bohužel v podstatě nespala od svítání, tj. od pěti hodin ráno. A oni se hrooozně divili, jací že kohouti a fakt nás to budilo, je to tedy nikdy neruší ~:-D
 Půlka psa 


Re: Dům u silnice 

(24.5.2020 23:04:53)
Nejlepší je to v létě, když v noci řvou žáby a od svítání zase řvou kohouti a cinkají ovce. Mně to teda neruší, ale chápu, že to rušit může.
 Monika 


Re: Dům u silnice 

(24.5.2020 23:13:34)
Žáby podle mého řvou tak nějak "uklidňujícně" a pokud mi nějaká nekváká rovnou u hlavy, tak u toho můžu docela dobře spát (stejně jako u deště dopadajícího na střechu). Kohouti jsou prostě rušiči, řvou nepravidelně, každou chvíli nějaký jiný z jiné strany a vzdálenosti ... Navíc žáby řvou při usínání, ale kohouti ráno, kdy je asi člověk (nebo alespoň já) náchylnější se budit, když už je i světlo ...
 Půlka psa 


Re: Dům u silnice 

(24.5.2020 23:15:43)
"Naše" žáby umí i štěkat. Asi jako vzteklej rotvajler~:-D

Ale stejně to mám ráda.
 Ropucha + 2 


Re: Dům u silnice 

(24.5.2020 23:39:16)
U žab jsem asi nikdy nenocovala, nicméně teď na jaře mě nejvíce ze všech městských zvuků budí ptáci. To je řev, přes který opravdu nelze spát, chodím nad ránem zavírat okno.
 Půlka psa 


Re: Dům u silnice 

(24.5.2020 23:56:28)
Nám takhle kdysi hnízdily u okna jiřičky a to byl neskutečnej řev.
 Okolík 


Re: Dům u silnice 

(24.5.2020 23:58:42)
"Je jaro, ptáci řvou a kytky smrděj ..."
 Ropucha + 2 


Re: Dům u silnice 

(25.5.2020 11:35:24)
Jojo, tak nějak ~:-D
Přes den je ptačí zpěv romantický, ale na sklonku noci to úplně není ono :-)
 K_at 


Re: Dům u silnice 

(25.5.2020 5:37:16)
Ropucho, mně zrovna pod oknem od sousedů řve kohout. Ale toho jinak zaspim taky.
 Peppa 


Re: Dům u silnice 

(24.5.2020 23:06:40)
Určitě je to o zvyku, mne ten kohout taky vzbudí, ale znovu usnu. V neustálým hluku usnout neumím. A lidi, kteří bydlí u dráhy údajně později vlaky taky už nevnímají, prostě si zvyknou. Já když jednou za čas spím v bytě, tak mne budí výtah, spláchnutí wc u horních sousedů, ráno topení, kroky za zdí.. uff, nic pro mne.
 Senedra 


Re: Dům u silnice 

(24.5.2020 23:10:51)
Já jsem sama spala v novém bytě asi tři dny po nastěhování... Vadilo mi úplně všechno a asi v 11 večer se začaly ozývat dost hlasité a podivné zvuky. Po nějaké době jsem zjistila, že nikdo do ničeho nemlátil, ale chladla voda ve stupačkách. Za dva týdny jsem už všechno vesele ignorovala, včetně výtahu ve dvě v noci.
 Jarca75 


Re: Dům u silnice 

(25.5.2020 9:15:54)
No, zajimava diskuse.
Mame dum u silncice, celkem rusne. Koupili jsme ho pred 15 lety, na nic vic jsme nemeli, chteli jsme dum, silnice nebyla tak rusna jako dnes. Doprava behem tech let vyrazne narostla, zvlast kdyz je nekde v okoli uzavirka. Predchozi dva roky byla zavrena paralelni silnice I. tridy. I kdyz kolem nas nejde oficialni objizdka, narust dopravy byl tehdy naprosty mazec.
Dokonce jsme si i nechali delat mezeni hluku, ale normy jsou nastavene tak, ze jsme byli tesne pod hranici. (pro info, ten den nam kolem domu projelo 14 tisic aut)

Ja si nejak zvyknout dokazu. Dokazu si to objajit tim, ze mame velkou zahradu a z druhe strany les, jedny sousedy, se kterymi si do dvora navzajem prakticky nevidime. To je uplne super.
Manzel to snasi vyrazne hure. Pravidelne resime, co s tim: prestehovat se (jsme na okraji Prahy) neni jednoduche, v nasi casti jsou domy vetsinou mimo nase financni moznosti, jinam by to menilo detem skolu. Prestehovat se uplne z Prahy: ja praci sezenu vyrazne lepe tady, a ani zmena skoly a odsteovani od kamaradu detem neimponuje. Prestehovani do bytu v okoli by asi slo, ale zatim jsme se nejak branili tomu vzdat se domu a jit do bytu.
A na odhlucneni domu a dvora: nikdo nam nezaruci, ze za investovane vsechny nase i budouci penize budeme mit klid. Vse je ""mozna"".
 Beat 


Re: Dům u silnice 

(25.5.2020 11:23:00)
Jarčo75 tak to chápu a soucítím moc..
 Jarca75 


Re: Dům u silnice 

(25.5.2020 9:16:46)
No, zajimava diskuse.
Mame dum u silncice, celkem rusne. Koupili jsme ho pred 15 lety, na nic vic jsme nemeli, chteli jsme dum, silnice nebyla tak rusna jako dnes. Doprava behem tech let vyrazne narostla, zvlast kdyz je nekde v okoli uzavirka. Predchozi dva roky byla zavrena paralelni silnice I. tridy. I kdyz kolem nas nejde oficialni objizdka, narust dopravy byl tehdy naprosty mazec.
Dokonce jsme si i nechali delat mezeni hluku, ale normy jsou nastavene tak, ze jsme byli tesne pod hranici. (pro info, ten den nam kolem domu projelo 14 tisic aut)

Ja si nejak zvyknout dokazu. Dokazu si to objajit tim, ze mame velkou zahradu a z druhe strany les, jedny sousedy, se kterymi si do dvora navzajem prakticky nevidime. To je uplne super.
Manzel to snasi vyrazne hure. Pravidelne resime, co s tim: prestehovat se (jsme na okraji Prahy) neni jednoduche, v nasi casti jsou domy vetsinou mimo nase financni moznosti, jinam by to menilo detem skolu. Prestehovat se uplne z Prahy: ja praci sezenu vyrazne lepe tady, a ani zmena skoly a odsteovani od kamaradu detem neimponuje. Prestehovani do bytu v okoli by asi slo, ale zatim jsme se nejak branili tomu vzdat se domu a jit do bytu.
A na odhlucneni domu a dvora: nikdo nam nezaruci, ze za investovane vsechny nase i budouci penize budeme mit klid. Vse je ""mozna"".
 Evelyn1968,2děti 


Re: Dům u silnice 

(25.5.2020 20:19:17)
Bydlím nad křižovatkou, blízko autobusové zastávky. Mě ten ruch uklidňuje, na chatě v lese jsem nemohla spát, to ticho a tma, měla jsem depku.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2022 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.