| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Léky na bolest zad

 Celkem 8 názorů.
 rišulka 


Téma: Léky na bolest zad 

(26.10.2020 17:30:31)
Zas je tu bolest zad. V pátek jsem pocítila první náznaky, no žiju s tím, tahala jsem těžké věci, tak jsem si říkala, že se z toho vyspím. A ono ne.
V neděli jsem jen ležela, stála, sedět vůbec nejde. Stavil se tu R tatík, koupil pizzu, pohrál s ním GTA, vyčistil kočkám, povysával, namazal chleba na večer, vzal koš a šel. Uvařit čaj jsem nějak zvládla, Riška pak spal se mnou v posteli, rád.
Nevím, jestli je to dneska horší, už znám ten stav, že jsem tu bolest vlastně zvyklá. Ale chodím v předklonu nebo ležím. Zatím jsem si vzala jen Aulin, efekt nic moc, ale aspoň jsem spala. Mám tu plno léků, co mi dávala na jaře neurolog, už nevím, které na co jsou, poradíte co pomůže? Riška bude dnes a zítra u mamky, neřídím, můžu to prospat - tak co - diclofenac, dorsiflex, mydocalm, dimexol. Volala jsem jí až kolem 14h, nikdo nebral, tak zkusím ráno, jestli tam bude a vezme na obstřik, aspoň si řeknem, co jí tehdy na jaře ukázalo to CT.
 K_at 


Re: Léky na záda 

(26.10.2020 17:33:27)
Rišulko, diclofenac? Ten je určitě mj i na bolest.
 Okolík 


Re: Léky na záda 

(26.10.2020 17:41:44)
Hlavně si to neber všechno naráz. Mám dobrou zkušenost s mydocalmem+aulinem na noc, přes den Aulin.
Podle mě mydocalm, dorsiflex je spíš na uvolnění svalů, bere se v kombinaci s nějakým lékem proti bolesti. diclofenac taky uvol.svalů+proti bolesti.
Jsou tam příbalové letáky.
Ale já bych ti poradila konzultaci s Dr.
 Sklizen Ruzova 


Re: Léky na záda 

(26.10.2020 17:51:15)
Dimexol a Dorsiflex je úplně to samé, myorelaxans, uvolňuje svaly. Mydocalm je také na uvolnění svalů. Diclofenak je od bolesti. Takže určitě jeden od bolesti a jeden na uvolnění svalů a hlavně suché teplo, nezvedat, netahat, neuklizet, nekoupat se ve vaně, odpočívat. Držím palce. Jsem teď po operaci výhřezu a zúženého páteřního kanálu, tak už to znám a moc držím palečky, ať je lip 🍀❤️
 rišulka 


Re: Léky na záda 

(26.10.2020 17:58:47)
jé sklizeň růžová, díky, že jsi napsala, pamatuju si tvou nedávnou diskusi, to jsi ještě nevěděla, co bude, tak už máš vyřešeno, pomohlo, jak ti je?
 Sklizen Ruzova 


Re: Léky na záda 

(26.10.2020 19:51:39)
Děkuji za optání ❤️ ano, moc pomohlo, bolesti žádné, nohy mám slabší, ale každý den cvičím cviky od fyzioterapeutky, polehávám, ale hlavně zvládám téměř vše, s těmi bolestmi jsem nebyla schopna ničeho.
 NovákováM 


Re: Léky na záda 

(27.10.2020 2:04:38)
Možná budu za úplného mimoně, nečtu pořád atd. a nevím, zda máš nějaký fyzický problém se zády.

Já ano, od lor.. po kyfo.. prostě jsem omotaná jako stonek, ale největší problémy mám stejně z přetížení a stresu. Zbytek se dá přežít. Pomáhal mi Mydocalm, ale nejvíc poslední dobou vážně cvičení.

Nic náročného, je jedno, zda je to 20-30 minut pilates, jógy, protažení zad podle počítače na youtube, jen čas pro sebe, soustředění se na sebe, svoje dýchání, svoje záda, ráno, večer, v poledne, kdykoliv. Ale můj čas, můj úkol sama pro sebe.

Přestala jsem chodit na fyzioterapie i masáže. Mně to funguje.

Pokud jsem mimo, promiň. Ale pokud najdeš kousek času, zkus, určitě nebudeš litovat.
 Sklizen Ruzova 


Re: Léky na záda 

(27.10.2020 12:04:33)
Určitě souhlasím, cvičení je nejdůležitější v terapii zad. Ale musí se nejdřív vědět, co je za problém, takže odborné vyšetření u neurologa s využitím rentgenovych metod. Těch potíží je celá řada a každé vyžadují jinou léčbu, jiný režim a jiný přístup ve cvičení. Takže pak s fyzioterapeutem vybrat správná cvičení a po kontrole toho, jak člověk cvičí, tak pak cvičit už pořád.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2022 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.