| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Tuzemská politika

Chcete medvěda nebo panenku Mášu?

Zkuste štěstí v soutěži s filmem Máša a medvěd, který můžete vidět v kinech od 17.9.2020.

  (?)
 Názory 110 z 124981  [Dalších 124971 >>]
Romana L. 156433
24.9.2020 1:59:31
Pevalo častý je názor, že nejdřív musíš bohatství zažít, aby ses ho mohla vzdát. Docela tomu věřím. Jinak to často bývá póza.
Grainne 67561
23.9.2020 19:20:28
Já podléhám ráda. Jinak žiju příkladně skromně, ale nevidím důvod, proč si život neužívat, s tím, co miluju.
Monty 129940
23.9.2020 13:37:45
Pevalo,
no tak memoáry osobností 21. století taky moc nečtu. ~;)
Každopádně, o tom hudebním nástroji jsem psala jako příklad něčeho, co má cenu jen pro toho, kdo má „vášeň“ pro hudbu; pro někoho, kdo není hudebník nemá cenu ani ta plastová trumpeta za dvacku.
A tak je to prostě se vším, co není vášeň, ale jen běžná spotřeba, tam si každý stanovuje nějakou hranici (hadry, mobily, jídlo…), co je v kategorii „vášeň“, má cenu jen pro toho, kdo je jí stižen. Samozřejmě je možné a pravděpodobné, že i „vášeň“ má nějaké hranice – jak psala Grainne, ne každý podlehne vášni za cenu, že by nebylo na školní sešity pro děti – ale častější je podlehnout, pokud ta požadovaná cena je v jeho finančních možnostech.
pevalo 89620
23.9.2020 13:01:57
~:-DMonty Steve Jobs. Ale to je jedno.
Spíš na tu narážku ohledně trubky, já teda fakt nemám tolik času číst vše a reaguju kolikrát jen na posledních pár příspěvků, tak mi kolikrát může utéct nějaká myšlenka, nevím. Ale asi máš pravdu, my tady fakt neřešíme drahé oblečení, ani nobl restaurace ani obrazy tedy (i když to já trochu jo, ale ne v řádech milionů). Já píšu, že neprojíme majlant, naše běžné životní náklady v porovnání s ostatníma jsou asi fakt nižší viz moje téma synovy boty za 3000 kč nebo kolik to bylo (je tedy fakt, že mých 50 kč na týden by jiným bylo výsměchem, zbytek si všechno financují sami). A hypo sice nějaké minimální míme, ale kdyby bylo potřeba, doplatím z fleku.

Ale! Plocha 250 m2 obytného prostoru je nám akorát, spíš už se těšíme, až se nám vystěhují nájemníci ze spodního bytu, ten si potom zabereme jako velkou společenskou místnost s kulečníkem a ping pongárnou a další menší jako posilovnu a zkušebnu. To si myslím, že spousta lidí může říct, že je to zbytečné a v očích jiných asi jo.

A ano, tu tubu za sto táců vidím jako tu levnější variantu, nad tím chápu, že by spousta lidí byla schopná kroutit hlavou. Nicméně kdyby měl hrát tu nižší třídu, tak asi těžko ho budou volat z filharmonie, to je prostě ten rozdíl. Který já ovšem jaksi neslyším, ale protože to říká i učitel, tak asi věřím~:-D.
Monty 129940
23.9.2020 12:46:18
pevalo,
zní to jako nějaký Sharma nebo Fulghum, a takové věci já moc nečtu. Teda, četla jsem kdysi tu první knihu od Fulghuma, dostala jsem ji od kamarádky k Vánocům, dál už jsem nepokračovala. ~;)
pevalo 89620
23.9.2020 12:36:20
Monty vidíš, a u tebe jsem zrovna čekala, že víš, kdo to napsal a napadne tě, že to asi nebylo myšleno v korunách...
Docela mě baví tvoje narážky na Hetty Green, ale myslím, že spousta lidí nemá páru o koho jde.

Jinak vás holky teda docela obdivuju, kolik času jsme schopní strávit tady na chatu. jak potom stíháte normo práci?
pevalo 89620
23.9.2020 12:34:57
Monty vidíš, a u tebe jsem zrovna čekala, že víš, kdo to napsal a napadne tě, že to asi nebylo myšleno v korunách...
Docela mě baví tvoje narážky na Hetty Green, ale myslím, že spousta lidí nemá páru o koho jde.

Jinak vás holky teda docela obdivuju, kolik času jsme schopní strávit tady na chatu. jak potom stíháte normo práci?
Monty 129940
23.9.2020 11:26:39
"Možná spíše ukázat, že nakládat s penězi neuvážlivě a koupit co chci za jakoukoliv cenu, vede k tomu, že se pak podivuji, že jich mám málo i když mám nadprůměrný příjem."

Marko,
obávám se, že pořád nechápeš, o čem tady (nejen teď) píšu.
Já se např. nepodivuji, že mám málo peněz, i když mám nadprůměrný příjem, pouze konstatuji, že jich mám míň, než bych chtěla - ale není to tím, že bych tolik měla, kdybych nekupovala nějaký debilní mobil, je to tím, že nejsem Jeff Bezos ani jeho manželka. ~;)

Pokud tvoje ideální představa zahrnuje stovky milionů, je ti úplně k prdu, že nekupováním blbin ušetříš ročně pár set tisíc. Nemám žádný zásadní přání, na který by se dalo "v pohodě ušetřit" (i kdybych to uměla). A nemám ani žádný zásadní ujímání z toho, že si nikdy originál Renoira nekoupím, což ale nic nemění na tom, že bych ho fakt mít chtěla.
Marka 140743
23.9.2020 11:20:30
Monty "Nicméně já mám mobil v kolonce "spotřební krám", nevím, proč bych si skrze jeho nezakoupení dítěti měla cokoli dokazovat."

Proč dokazovat? Možná spíše ukázat, že nakládat s penězi neuvážlivě a koupit co chci za jakoukoliv cenu, vede k tomu, že se pak podivuji, že jich mám málo i když mám nadprůměrný příjem.

BTW mobil za 15 tisíc (nebo 3 mobily ročně po 5 tisících) nepovažuju za spotřební krám a nakupovat je jen tak, že si dítě řekne, že ho chce, považuju za cestu právě k jeho frustraci z domnělého nedostatku v dospělosti.
Grainne 67561
23.9.2020 9:11:38
Pevalo, to platí u spotřebních věcí. Ne u "věcí duše".
Bohužel i za věci a činnosti, které "milujene", se platí penězi, ale pro konkrétního člověka je její hodnota "nevyčíslitelná" tím, že poskytuje dlouhodobě pocit štěstí a spokojenosti, naplnění.

U všech věcí a činností můžeš spotřebovávat - dovolené, činnosti a věci, poříďíš, spotřebuješ a odškrtneš "splněno" do rychlého zapomnění.
Nebo tím žiješ dlouhodobě v každé volné chvilce. Miluješ to.
 Názory 110 z 124981  [Dalších 124971 >>]
Historický archiv této diskuse najdete zde.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.