| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Vysoké školy

  (?)
 Názory 110 z 20325  [Dalších 20315 >>]
Analfabeta 141613
22.2.2021 11:16:20
X__X, chápu, že na střední školu chodí ještě děti. Ale ty děti za dobu studia přece dospějí. Jistě, chápu rozdíl mezi 15-letým teletem a 19-letým člověkem. Ale když je 19-letý člověk schopen mít děti a starat se o ně, měl by být schopen i pracovat, třeba i v nemocnici, kde je ta práce fakt náročná.
No, a rozdělení kompetencí je jiná věc. Já mám dojem, že tady nejde ani tak o to, kdo co může dělat, ale jen a pouze o prachy. Prostě se absolventkám zdrávek dá menší plat a stěžovat si můžou leda tak na lampárně hlavního nádraží. A aby se jim ucpala huba, tak to pro jistotu ani nejsou sestry, ale zdravotničtí asistenti a nazdar bazar. Zářný příklad toho, jak do školství nepatří nikdo, kdo nemá pedagogickou fakultu. To, že na zdrávkách učili doktoři a primáři, nikoho nezajímalo. Neměli pedagogickou fakultu, tu jedině správnou školu, tak ve školství neměli co dělat, vždyť to přece nebyli žádní odborníci, že. Takový blbce přece patřilo ze školství vyházet a nahradit těmi jedině správnými odborníky z pedagogických fakult.
Pole levandulové 23006
21.2.2021 22:00:02
To je nějaká novinka? Co vím, tak jak na VOŠ, tak na VŠ se brali vždycky jenom absolventi zdrávky, nikdy z gymplu nebo nedej bože z jiné školy. Na medicínu samozřejmě ano, ale to je zcela jiný obor. I na škole, kterou studuju já, je podmínka na přijetí na OŠE být absolvent SZŠ.
X__X 145723
21.2.2021 17:43:26
analfabeto, já na střední nastupovala před revolucí a už tehdy nám naše třídní říkala, že je špatně, že na zdrávku chodí ještě děti. že nejsme pro tuto práci dost vyzrálí. porovnávala nás s prvními studentkami na VOŠ a říkala, že je to jako nebe a dudy ~d~ není to názor ojedinělý.

druhou věcí je stav českého školství. když jsem se na zdrávku před lety hlásila já, musela jsem mít vyznamenání, tedy na vysvědčení průměr do 1,5 a ne horší známka jak dvojka. to už dávno neplatí a nemůžou za to zdrávky. když si vezmu složení naší třídy, tak tipuji, že v současné době by většina ze spolužaček byla na víceletém gymplu, tedy by střední zdrávku vůbec nevolila, protože by měla rozestudováno jinde. no a z toho zbytku by asi taky většina volila nějakou školu, ze které je reálné pokračovat na obdobném programu na VŠ. moje děti nejsou adepti na gympl, a přesto ani jedno z nich nevolilo střední školu, kde by se očekávalo, že po maturitě nastoupí do práce a nazdar. naopak, nejstarší holka říkala, že u nich ze třídy všichni podávali přihlášky na VŠ nebo VOŠ. děti mám tři a co jsem s nimi střední školy obcházela, když si vybíraly, kam nastoupit, tak všechny školy vykládaly, jak dokáží připravit své žáky k dalšímu odbornému studiu a rodiče tyto informace vyžadovali. včetně těch, kteří se nejdřív zeptali, zda se na školu dostanou i s dětmi s trojkami na základce a následně se zajímali o úspěšnost při přijímání na VŠ. jak velký zájem by asi byl o školu, kde by ředitel vykládal, jak skvěle své žáky připraví pro praxi v nemocnici, ale s dalším studiem to kdovíjak nevypadá ~d~

proč na střední ponechali studium zdravotnického asistenta, později přejmenovaného na praktickou sestru, to netuším. jako nemusí to být špatný počin, i když je otázka, jestli je potřeba mezistupeň mezi ošetřovatelkou a všeobecnou sestrou, ale muselo by v praxi fungovat rozdělení kompetencí v ošetřovatelském týmu. což je víceméně utopie, většinou se spíš buď jede stylem "všichni dělaj všechno", tedy praktické sestry překračují své kompetence a sestry dělaj i to, co by jinak měli zvládat sanitáři, ošetřovatelky a praktické sestry. anebo naopak se praktické sestry degradují do role ošetřovatelky, aby náhodou nedošlo k překročení kompetencí. špatně je obojí.
Analfabeta 141613
21.2.2021 16:39:14
X__X, já na tom hlavně nechápu, k čemu jsou nám střední zdrávky, když VOŠky a Bc na VŠ mají prakticky stejný obsah výuky. Na co mají ty holky studovat střední školu a ještě 2-3 roky Bc, když totéž s přehledem zvládaly holky jen se zdrávkami? A že byly na tu profesi připravené setsakra dobře!
X__X 145723
21.2.2021 14:45:56
Ano, denní studium je pořádnější, na tu praxi jdou s vyučujícím, to je neočůrá.

ani ne. s učitelkou chodí na praxi SŠ sestry, tedy praktické sestry. u nás s nimi chodila učitelka, i když se jednalo o dálkový ročník. VŠ nebo VOŠ sestry k nám chodí bez učitelky, i když k nám chodí denní studentky. učitelka si je občas zaběhne zkontrolovat, ale rozhodně to není pravidlem a rozhodně s nimi netráví na oddělení čas výukou praxe. a MMCH zažila jsem i SŠ učitelku, která (když na oddělení dorazila ze školy jako jediná) se vztekala, že všichni na praxi kašlou a že kdo nemá splněno, toho nepustí k maturitě... no, ale pak došla k tomu, že to by k maturitě nemohla pustit nikoho a to nejde, takže tahle možnost padá ~d~

jinak já nejsem mentor odborné praxe. pokud mají studenti zájem, nemám problém jim nějakého svého pacienta svěřit k opečovávání včetně odborných výkonů (s tím, že na ně samozřejmě dohlídnu). na druhou stranu je mi upřímně šumák, jestli se to naučit chtějí nebo nechtějí, takže je do žádné práce netlačím. pokud jim je příjemnější sedět na sesterně nebo se ploužit po chodbách, je to jejich věc.
X__X 145723
21.2.2021 14:28:57
Ty holky neumí píchnout injekci, odebrat krev. Nikdy se to neucily, je pochopitelné, že to neumí, ale proč není podmínkou SŠ zdravotní mi je záhadou.

protože PŘESNĚ TOHLE (a spoustu dalšího) se mají naučit na VŠ, VOŠ. není tedy důvod, aby to studenti uměli už ze SŠ ~d~ jako na VŠ/VOŠ je nějakých 2300 hodin praxe. na SŠ za tuhle dobu zvládnou nejenom praxi, ale i odbornou teorii. vcelku nevidím důvod, proč by se student - vysokoškolák neměl stihnout vše potřebné naučit na praxi, času na to má dost. jiná věc je, jestli má o práci zájem nebo jestli místo praxe radši shání razítka ~d~

a MMCH když už mluvíš o dětské sestře. jsem ještě "stará dobrá sestra" ~;) a na dětskou sestru mám maturitu. abych se naučila píchat injekce, odebírat krev a další srandičky, tak jsem si musela ve volném čase najít brigádu jako sanitárka na nějakém oddělení, kde mě (kromě práce sanitárky, kterou jsem musela zvládnout) taky pustili k pacientům právě na tyhle odborné výkony. protože učit se to na dítěti nás samozřejmě nikdo nenechal a u dospěláků jsme měli praxi jenom na začátku druháku a to jsme zvládali tak stlát postele, hygienu pacienta, desinfekci předmětů a jako svátek jsme si mohli rozdat léky nebo připravit infuze.
K_at 121378
21.2.2021 13:06:00
Sklizeň, tohle si neumím představit. Že na peďák (a n SŠ zvlášť) jde fakt kde kdo, to vím. Ale zdrávka?!?! Jak je tohle v praxi vůbec možný? To snad není ani chyba studujících, ale toho systému.
Analfabeta 141613
21.2.2021 13:03:07
Ono to s tím psaním seminárek nebude tak žhavý. Já se svého času v práci docela nudila, tak jsem pár prací i psala. Placené to bylo hodně mizerně, tudíž jsem s tím sekla, to bylo lepší se v klidu koukat z okna než se mořit s nějakou seminárkou. Ano, na netu nabídky jsou, ale skutečnost je pak někde jinde.
perko 104605
21.2.2021 13:02:31
Naše dítě je taky v šoku. Ve třídě mají plno studentů, kteří jsou úplně z jiného oboru. Dokonce paní, která je servírka a dálkově si dodělala maturitu.
Sklizen Ruzova 150908
21.2.2021 13:02:28
No jak jsem vzteklá, tak to budu řešit. Jen se obávám, jestli mi to k něčemu bude.
 Názory 110 z 20325  [Dalších 20315 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.