| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Citlivé děti

  (?)
 Názory 110 z 4294  [Dalších 4284 >>]
Okolík 129526
10.3.2020 21:10:12
Taodvedle a jak prosimtě? Mně to fakt zaujalo, ale bohužel odpovědi jsem se nedočkala ...
Taodvedle 23974
10.3.2020 9:47:14
Okoliku.ja se Pam-pele nefivim jak na tebe zareagovala,nebot kdyby te to.opravdu zajimalo,polozis otazku jinak.
Okolík 129526
9.3.2020 22:18:26
A ta okamžitá změna v chování dítěte byla způsobena čím? Nějakou léčbou žlučníku?
Jinak tedy nic ve zlém, ale ten povšechný úvod sis mohla odpustit, mě opravdu zajímá, jak konkrétně se to vlastně projevuje. A to mi internet nesdělí ...
Pam-pela 97353
9.3.2020 22:10:27
Okolíku, "Ausgerechnet zrovna v 8 letech?"

Já myslím, že pokud budeš chtít, najdeš si to sama, pokud by tě to fakt zajímalo, psala jsem, že jsou v tom náhledu prvky čínské medicíny.

No, ale abych strávila hodinku tím, že budu vyhledávat a dávat sem odkazy a vysvětlovat donekonečna, jak je co myšleno (a jak jsem co myslela já) a jaká je souvislost s tím a oním, z toho jsem se už "vyléčila", to jsem dělala dřív...ve většině případů to dopadlo tak, že jsem se stala terčem pro posměváčky, co si pak notovali, jak hloupá jsem, čemu že to "věřím", a jánevímco ještě ~d~.

Takže ne, nebudu se do podobných aktivit už pouštět, stojí mě to energii, kterou mohu dát jinam.
Někdy se teda nechám strhnout ~;) k objasňování toho třeba jiného pohledu na věc, a abych to rozvedla a dovysvětlila, to je pravda, ale končívá to většinou stejně. Já už pak ty konečky ani nedočítám.

Myslím, že čínská medicína má svá specifika a souvislosti, nemusí to být pro každého průchozí, protože ukazuje asi trochu jiný pohled na systém člověka v jeho celku.
Počítá s živly, s průtoky energií, s vyvážeností a koloběhem těch všech živlů, energií, pocitů...je to prostě medicína 4 úrovní, nejen úrovně fyzické, jakou jsme povětšinou zvyklí zkoumat.

Já se čínskou medicínou nezabývám, moc jí nerozumím, je na mě složitá a jakoby neznámá, znám jen to, co potřebuju do těch určitých souvislostí pro mě důležitých, ale jinak celkově Čína je pro mne španělská vesnice, to už jsem psala.

Souhlasím a používám ale s energetický systém meridiánů (energetických drah), s tím, že každý orgán má své souvislosti nejen fyzické, a taky s psychickou rovinou nemoci. Vlastně i s tou spirituální nadstavbou.
A nikomu to nevnucuju.
Samozřejmě kovaného pragmatika, který potřebuje mít všechno změřené a zvážené (jak třeba ale změřit depresi nebo strach, energie se změřit dá) to nezaujme vůbec, anebo tak, že bude tyto věci shazovat ze stolu jako ...třeba šarlatánství či co.

Pokud chceš do těch tajů určitých souvislostí nahlédnout, tak je toho určitě plný internet, stačí se do toho začíst sama. Ale není to o pár větách, je potřeba do toho proniknout mnohem hlouběji aspoň pro malé pochopení a uchopení.

A jak říkám, já tomu až tolik nerozumím, nebudu si vůbec hrát na experta čínské medicíny.

Toto (se žlučníčkem dítěte) pro mne bylo taky nové, doktorce důvěřujem (důležité je samozřejmě, že jí důvěřujou rodiče dítěte) a hlavně (to nejdůležitější) byla vidět radikální a takřka okamžitá změna v chování dítěte...

Proto jsem reagovala a jak koukám, zas jsem reagovala víc, než jsem chtěla, diskutovat dál ale fakt nebudu, protože si přesně umím představit, jak by to dál probíhalo...a asi i nicky, které by reagovaly. ~k~:-)

kruci 155576
9.3.2020 22:06:57
Ano, v alternativě asi ne. Ale většina dětí nechodí do alternativy. Proste jsem jen reagovala na překvapení, jak může být 8 leté dítě online. Může a bývá. Často se souhlasem rodičů.
Yuki 00,03,07 49504
9.3.2020 22:01:55
mám v 6. třídě kluky, kteří mobil nemají, ani počítač doma, třeba jediný notebook v rodině je tátův služební, takže ani není denně doma

synův spolužák je v 7. třídě, stejná situace, a to je rodič na slušným postu na městským úřadě okresního města. Je teda fakt, že kluk je chytrým ale absolutně neumí s počítačem, v dnešní době, chce jít te%D po 7. třídě na gympl
Marka 140743
9.3.2020 21:58:18
kruci "Kivik, ja neznam dite, ktere by nemelo ve 3.tride mobil. A vetsina ma chytry telefon."

To záleží na bublině. Kolem mě je to u blízkých výjimka. Mobily až tak od 10 let, dřív ne. Bývají poslední mezi spolužáky v klasické škole, v alternativě ne.
Kat 121378
9.3.2020 21:54:32
Holky, kolem těch 8 let mají první záchvěvy "puberty". Nepodceňovala bych ti (zdraví, šikana, smutek, strach, únava atd). Ale klidně to může být rozbíhající se organismus směrem k pubertě.
Okolík 129526
9.3.2020 21:42:17
Pampelo, nechápu proč se rozčiluješ. Prostě mě zaujalo, že by žlučník mohl takto ovlivňovat nálady, notabene u tak malého dítěte. Nikdy jsem o tom neslyšela. Ale možné je vše. Když k tomu nechceš nic psát, tak si to nech...
Tvoje reakce je pro mě krajně nedůvěryhodná, takže už o žádnou diskusi na toto téma s tebou ani nestojím. Podrážděný žlučník totiž "změřit" lze. Ale tvoje reakce spíš vypadá, že uvěříte čemukoli, bez důkazů, bez vysvětlení.
Pam-pela 97353
9.3.2020 21:26:41
Okolíku, oč ti jde? Jako mám ti tady podávat nějaké důkazy? Nestačí, když tu napíšu, že jsme byli u dětské doktorky atd...
Proč?
Souzní s tebou můj příspěvek?
Evidentně ne...máš na to asi jiný náhled (diskuzi jsem totiž celou nečetla).
Každý dáme do placu svojí zkušenost, já mám tuto.
netvrdím, že je to stejné jako u tohoto klučíka...ale může to tak být.

Podle mne tomu jeho (i našemu) rozpoložení nahrává i to celkově podráždění v okolí (nemyslím konkrétně rodinu)...strach, obavy, určitá nestabilita mezi lidma, kteří se bojí. Ale to je samozřejmě už domněnka, sice celkem logická, ale "změřit" se to nedá, že?
 Názory 110 z 4294  [Dalších 4284 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.