| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Drbárny : Autismus

  (?)
 Názory 110 z 14400  [Dalších 14390 >>]
Nová Jana 159012
26.10.2021 23:33:03
No jo - je asi hodně impulsivní.
Já tvrdím, že mé děti jsou taky každé jiné. Ale ani jedno mi vztahy v rodině neničí - možná proto, že syn je prostě klidný a hlavně - on sám se chce socializovat a ví, jak toho docílit - ačkoli je to pro něj těžký. Doma se už ovládá hůř, ale zas víme, že není možný se ovládat pořád, někdy musí být sám sebou a kde jinde, než doma - si říkám. A teda - všem okolo to říkám.
Federika 14090
26.10.2021 23:26:32
Nám to hodně ničí rodinné vztahy, není možný s ním delší dobu vydržet. Naštěstí už zase odjíždí, po celkem dlouhé době a vztah na dálku je pak dobrej:-)
Doufám,že si svý místo na světě-tak,aby byl spokojenej,najde.
Zajímavý je, že moje dvě další děti jsou úplně jiný, ne jen jiný v porovnání s tímhle,ale každej je úplně jinej. Vycházet s nimi jde ale snadno, s těma dvěma, myslím:-)
Nová Jana 159012
26.10.2021 23:20:29
Federiko - nerozporuji, my právě byli v šoku, protože náš syn byl vždy v klidu, až moc v klidu, ale jednou toho prostě bylo zřejmě příliš. Nevím, co se tehdy stalo, přímo u toho jsem nebyla, ale mladší syn mi pak řekl, že ho vyprovokoval, ale nechtěl říct, čím. ani jeden to neřekl.
Připadá mi, že od tý doby k sobě mají tak nějak blíž, jako by mladší syn ho pochopil a starší si uvědomil, nebo co.
AS je velmi rozmanité a taky závisí osobnosti a vrozené vznětlivosti - tak nějak bych řekla.
S posledním odstavcem souhlasím, stejné jako u mého syna vč. toho, že co vyhodnotí jako blbost, nedělá, bohužel ani když musí. Na střední vyhodnotil jako hovadinu občanku a stálo mě hodně vysvětlování a přemáhání, aby napsal písemku na čtyřku, protože jindy odevzdával papír prázdný a u zkoušení učiteli řekl, že takovými kravinami se zabývat opravdu nebude.
Na VŠ zatím nic jako hovadinu nevyhodnotil - že prej něco ho baví míň, ale bez toho to prý nejde. Takže je to pohoda.
Federika 14090
26.10.2021 23:15:10
Jano,
já se tady nechci rozepisovat, kolikrát "vypěnil" můj syn, je to moc osobní,ale jednou to fakt nebylo~:-D
Není schopnej se ovládat,když ho něco rozruší, měl to tak vždycky. A to něco může být úplná maličkost, obzvlášť, když je unavenej. Neumí s tím pracovat a přitom vidím, že ho mrzí, když ho to zas chytne a chová se jako rapl. V tu chvíli mi vyčte, že jsem mu nesehnala žádnýho odborníka, žádnou terapii, nic. Přitom ale když jsem se snažila, nešel tam, byl už dospělej, v tom je problém, musí chtít sám.A v momentě, kdy se zklidní, už zájem nemá, všechno je přece v pořádku.
Jinak intelektově žádnej problém nemá, spíš naopak. Nikdy se neučil, všechno mu šlo samo a co nešlo, nedělal, výsledky mu byly fuk. Odsouvá jakoukoli povinnost, všechno dělá jen když to nezbytně nutný nebo vůbec.
Nová Jana 159012
26.10.2021 23:09:49
Ano, tyto děti jsou vnímány jako drzé - nelžou a říkají i nepříjemnou pravdu rovnou a bez příkras. Ale u syna vidím, že když chce, naučí se, ale kolikrát jednoduše nechce. Okolí mu často nerozumí, já ano - máme k sobě velmi blízko. Dlouho jsem netušila, že má nějaký problém - pro mne byl čitelný.
Já to mám celkem snadné - ani jako dítě jsem nedělala to, co jsem vyhodnotila jako nesmysl a čím jsem starší, tím víc se odmítám blbostem podřizovat. Asi mě to trochu limituje zejm. v práci, ale vždy se mi podařilo najít takovou, kde tu mou "podivnost" brali a nebo neřešili.
Nová Jana 159012
26.10.2021 23:05:07
Federiko - syn vypěnil nezvladatelně jednou asi v patnácti, kdy skoro zabil svého mladšího bratra. Bylo to strašný, ale nakonec se zastavil sám. Byli jsme v šoku, protože on nikdy neměl sklony k agresi. Od tý doby se agresivně nechoval, teda fyzicky, on jak je rozčilený, oznámí s klidem, že se odmítá dál bavit a končí s debatou.
1kulička 119729
26.10.2021 22:46:00
Monty, ano nedává jí to smysl, i když jí to vysvětluju...má své silné názory. U té školy to i chápu, že jí ty povinnosti nedávají smysl. Ale ona nevidí smyls ani v braní léků, zdravé životosprávě apod. Třeba se to jedou změní a ten smysl tam uvidí, jako Federiky syn v tom cvičení.
Ona to často říkala, že jí "to" nedává smysl. Tehdy jsem netušila, že by to mohlo znamenat něco zvláštního, prostě jsem si říkala, je to trdlo a lenoch k tomu.
Federika 14090
26.10.2021 20:52:12
Monty,
není to tak úplně pravda. Někdy má ten člověk fakt problém a je dobře, když má možnost ho nějakým způsobem ovládat.
Syn má nezvladatelné stavy agrese. Je v ten moment nebezpečnej sám sobě,ale i okolí.Kdybychom věděli, že se to dá řešit, v rámci nějakých terapií, skupin, možná i medikamenty, nevím, tak by možná situace byla lepší. Dnes je dospělej a bude dělat jen to, co on uzná za vhodný. A on vidí tu nutnost !něco s tím dělat" jen bezprostředně po záchvatu. Ten přejde a už zase nic nechce. Ovládá to náš,ale hlavně jeho život.
Monty 129940
26.10.2021 20:47:18
Nechce to dělat, protože jí to nedává smysl.
Nejsem přítel nálepek a "diagnóz", myslím, že každý má právo být jaký chce a pokud neporušuje práva a svobody druhých lidí, mělo by to okolí akceptovat i bez nějakého "papíru". Vytváří to dojem, že být "jiný" bez diagnózy je něco ostudného.
Mně "označili" jako AS v podstatě ze stejného důvodu - "neposlouchala" jsem, měla jsem svoje pravidla a odmítala se podřizovat pravidlům jiných lidí, pokud mi nedávala smysl, nedokázala jsem se "vcítit" do nelogického, nesmyslného chování a myšlení. Nicméně naučit se, že to lidé dělají, kdy a proč není nic těžkého. Ten zlom v dospívání je daný tím, že je člověk jako pragmatik a "ten divnej" vyčleněnej z citovýho/milostnýho života, protože hraje podle jiných pravidel a poprvé se ho to začne nějak osobně dotýkat.
1kulička 119729
26.10.2021 20:46:22
Ráchel, děkuju, napsala jsem ti.
 Názory 110 z 14400  [Dalších 14390 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2022 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.