| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Peníze a bydlení : Nadšenci starých domů a chalup

22.2.2011 21:04:21 Vítr z hor

Re: Teplovodní podlahové topení do staré chalupy

Mám 10 let podlahovku (teplovodni napojenou na kotel ústředního topeni) ve starém kamenném dome po celem přízemí. Je to bezvadné, tepelná pohoda nesrovnatelna dokonce i s novými byty. Nepodrezavala jsem zdi, přesto z nich zmizela vlhkost.
Podlahy jsem nechala vykopat do cca 70 cm (tam, kde nebyl sklep), vetsinu výšky "sendvice" podlahy tvoří velmi hrubý štěrk. Na něm je betonová podlaha se sítěmi, pak izolace proti vode. Nasleduje cca 15-20 cm polystyrenu (pozor, MUSI byt speciální podlahovy, protože je tvrzeny, jinak hrozí, ze se podlaha bude bortit). Na tom lezi další polystyren, tentokrat se jedna o soucast podlahovkove stavebnice, je potaženy fólii a do něho jsou spínání uchycene trubky.

Ve nekterych místnostech mám zalito cca 7cm betonem (takový ten polosuchy, co se závaží na kolečku a uplacava lopatou, v jiných mam vychvalovaný lity anhydrid. Subjektivně mám pocit, ze podlaha s tím obyč betonem hreje lip.
Je třeba počítat i s povrchovou vrstvou.
Matně si vybavuji, ze cely sendvic od polystyrenu až po parkety/dlažbu ma tloušťku přes 25 cm.

V místnosti nad sklepem je experimentální podlaha - ta původní byla vykopana až na klenbu, pak je odvetravaci mezera cca 20 cm, nad niž je na nějakých pilířích něco jako "hranatý vlnity plech". Na něm je vrstva betonu, izolace proti vode a podlahovkovy sendvic.
Odpovědět
Průběh diskuze (11 názorů)
Téma: Teplovodní podlahové topení do staré cha... amartinaa 22.2.2011 19:16
*Re: teplovodní podlahové topení do sta... sylvaina 22.2.2011 19:25
*Re: teplovodní podlahové topení do sta... pearl 22.2.2011 19:26
**Re: teplovodní podlahové topení do s... pearl 22.2.2011 19:28
***Re: teplovodní podlahové topení do... sylvaina 22.2.2011 19:42
*Re: teplovodní podlahové topení do sta... aky 22.2.2011 19:48
*Re: Teplovodní podlahové topení do sta... Winky 22.2.2011 20:42
**Re: Teplovodní podlahové topení do s... LaviON 22.2.2011 20:47
*Re: Teplovodní podlahové topení do sta... LaviON 22.2.2011 20:44
*Re: Teplovodní podlahové topení do sta... Vítr z hor 22.2.2011 21:4
**Re: Teplovodní podlahové topení do s... Tichomir 11.9.2015 23:31

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.