| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Ostatní problémy trávicího traktu

10.9.2012 8:50:06 Mudr Tere

Jak dieteticky ovlivnit zvýšenou tvorbu žaludečních šťáv a únavu?

Dobrý den ve spolek,
prosím, poradťe mi jak dieteticky ovlivnit zvýšenou tvorbu žaludečních šťáv a únavu.

Už přibližně rok mi je s přestávkami špatně od žaludku. Myslela jsem ze začátku, že jsem citlivější na střevní choroby, ale teď mi diagnostikovali nadměrnou tvorbu žaludečních šťáv. Medikace Itoprid 50 1-1-1. Mám alergii na bílkovinu kravského mléka, jinak další potravinové alergie žádné.
Jinak se léčím s nadměrnou únavou, nejspíš i poboreliozovou s bolestmi kloubů, sníženou fcí štítné žlázy (euthyrox 0,5-0-0), mám zvýšené nespecifické autoimunitní faktory (ANA, ANF), léčím se s depresí (Venaflaxin 75mg 1-1-0), mám sníženou toleranci ke glukoze (6-7). (Itoprid a Venaflaxin trichu bijou, I. mam na 10 dní, pak se ukáže jestkli bude znovu potřeba).
Únava už mě pomalu přechází, ale co jsem dřív prospala z únavy, teď proležím protože se mi chce zvracet, nebo zvracim. Mám problémy se ohýbat, takže zvedat hračky ze země, nebo se shýbat pro mokré prádlo do koše je docela nepříjemné. A na to, abych se hádala s dětmi nemám sílu (ještě jsou malé a potřebují na uklízení dohled a pomoc). Stav naší domácnosti rozhodně není utěšený. Manžel pomáhá, ale má dost svojí práce, dojíždí a už je z toho taky unavený. Pomáhá maximálně.
Teď jsem si konečně udělala řidičák, takže budu třeba moct jezdit na bazén, takže nějaký lehký sport půjde.

Takže hlavní otázka: jakým jídlem by se dala snížit tvorba trávicích šťáv? Je něco, co by mi dodalo energii? Zkoušela jsem L-karnitin a Guaranu, ale nic mi nepomohlo. Začala jsem pít černý a zelený čaj,trochu pomáhá, kafe bez mlíka nedám.
Poradíte prosím?
Terka

Odpovědět
Průběh diskuze (6 názorů)
Téma: Jak dieteticky ovlivnit zvýšenou tvorbu ... Mudr Tere 10.9.2012 8:50
*Re: Nadměrné vylučování žaludečních šť... xxx 10.9.2012 9:14
**Re: Nadměrné vylučování žaludečních ... xxx 10.9.2012 9:18
***Re: Nadměrné vylučování žaludečníc... Mudr Tere 10.9.2012 12:12
*Re: Nadměrné vylučování žaludečních šť... Ajina 10.9.2012 14:48
**Re: Nadměrné vylučování žaludečních ... Mudr Tere 10.9.2012 14:53

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.