Re: pokračování Dš na druhém stupni
Noemmi, podle mě ano.
Nikde to není napsaný takhle, ale počet žáků ve zřizovací listině je vždy limitován kapacitou budovy (pro schvalování se přikládá zpráva od stavebního úřadu a hygieny a ti požadovanou kapacitu porovnávají s výměrou místností - odečítá se i kolik prostoru ve třídě zabírají police apod.) a zároveň škola nemůže přijmout víc žáků, než kolik má ve zřizovačce. Takže ve výsledku kapacita školy = kapacita budovy. Forma vzdělávání tam vůbec nehraje roli.
Co vím, tak škola, kde jsme měli zapsanou skupinu domácích školáků před tím, než se nám podařilo zřídit vlastní školu, taky řešila, jestli se jim naši domškoláci vejdou do kapacity 30 žáků na třídu (měli třídy skoro plné, tak naše domškoláky museli "rozházet" do různých tříd, aby nepřekročili kapacitu). Přitom fyzicky tam ty děti taky nebyly.
Nevylučuju, že to nejde vyřešit nějakou výjimkou. Výjimky obvykle uděluje zřizovatel, takže u nestátní školy by nebyl problém, že by to někdo blokoval, ale i tak by bylo třeba na MŠMT nebo na kraji ověřit, zda tohle je druh výjimky, kterou zřizovatel vůbec povolit může.
Vzhledem k tomu, že Kapicová a Tůmová koordinujou domácí školáky pod několika různými školami a zdůvodňujou to plnou kapacitou, je problém s kapacitou budovy jedním z možných vysvětlení i u nich.
Druhá možnost je, že to dělají kvůli tomu, aby škola nebyla v mínusu s penězma (jak jsem už popisovala) a plnou kapacitou myslí kapacitu finanční. To by fakt bylo na dotaz na ně, já to nevim.
Odpovědět