13.3.2014 12:24:09 Nelékař, zdravý jako řepa
Re: Spála
Hele já bych zkusil nasadit (po zkusmém zjištění, že je dobře snášen) vysoké dávky vitamínu C (čisté práškové kyseliny L-askorbové) kterou lze koupit například v Drogeria Market za asi 60 Kč/100g nebo třeba v lékárně "od Vitaru" za 70-80 Kč/100g. Když potřebuji léčím tím všechno (mnohem lepší, ve smyslu mnohonásobně účinnější a bez nežádoucích vedlejších účinků, antibiotikum i antivirotikum než jaké ti může nabídnout lékař, navíc podporuje celkově imunitu a správnou funkci těla na buněčné úrovni). Kup si nejlépe hned více balení, nebo sháněj průběžně další, protože vysazení léčby ti léčbu prodraží a pacientovi znepříjemní život. Vitamín C v dávce 40mg/kg/den je základ který by měl zkonzumovat každý zdravý člověk. Ty budeš možná potřebovat i dávku větší jak 300 mg/kg (já jako zdravý člověk, mnoho let bez nemoci, konzumuji 100-200 mg/kg/den).
Tohle je výtah z knihy (http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf) kde je toho o vitamínu C sesbíráno celkem dost:
Šarlachová horúčka
1.Tri prípady s typickou pokožkou ako brúsny papier, odlupovaním kože a laboratórnymi výsledkami, zareagovali na vitamín C do hodiny, alebo najneskôr do nasledujúceho rána. Pravdepodobne to súvisí s rýchlou neutralizáciou streptokokového toxínu, ktorý vyvoláva toto ochorenie. Dá sa predpokladať účinok aj pri reumatickej horúčke.
2.Prípad: penicilín a sulfa nepreukazovali žiadny pokrok, podalo sa 50g AS IV a horúčka okamžite ustúpila. Synergický efekt.[37] Podobnú skúsenosť Klenner uvádza s lobárnym zápalom pľúc.
Se spálou jsem se párkrát v životě setkal, ale nikdy jsem neonemocněl, takže vlastní zkušenost nemám.
Ten vitamín pak ale určitě vysazujte postpně. Bral-li by se dlouhodobě, tak se rozběhne metabolismus a je potřeba dodat tělu vše co bude potřebovat, buďte si jistá že současná výživa by byla nedostatečná, ale krátkodobě ten vysoký přísun neublíží. Pokud vše uděláte správně, jsem si jistý že změna musí nastat nejpozději do pár hodin. Pro ústní užívání ho lze jedlou sodou bi-carbonou zneutralizovat aby nebyl kyselý, ale podle mne je kyselá forma rychleji účinkující. Tak zvažte kombinace podle účinku, dráždění žaludku,...
Neztrácejte čas studiem celé knihy, tu dostudujte průběžně. Vás zajímá zejména IV. Postup nasadenia pri liečbe (str. 89) a již uvedené Šarlachová horúčka (str.182). Tím že je uvedeno IV (intravenózní, vnitrožilové) podávání se nenechte zmást. Vás zajímá toleranční ústní užívání a případně potírání.
Co se týká inaktivace toxinů (zmíněné potírání), při potírání vodným roztokem kyseliny L-askorbové, mám s tím výborné zkušenosti se všemi možnými problémy (lze použít i místo denzifekce a na okamžité rychlé zacelení velmi drobných ran). Nejlepší se mi jeví používat jednou (maximálně dvakrát) denně 10% roztok, nechat dvě minuty působit a opláchnout čistou vodou. Pokud je to vhodné tak ještě mokrou pokožku, bez utírání, ošetřit vhodným olejem a nechat vše pěkně vsáknout.
Odpovědět