| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Epilepsie

6.10.2014 11:15:29 MichaelaS, 2 děti

Epilepsie a přístup lékařů

Dobrý den, mám 7letou dcerku. Svůj první záchvat měla před 2 lety ráno ve spánku, křeče měla slabší, ale byla v bezvědomí a trvalo to asi 5 minut. V thomayerce udělali CT- to bylo v pořádku. Na eeg měla 2 nezávislá ložiska. Bylo nám řečeno, že pravděpodobnost dalšího záchvatu je minimální. 2 roky byl klid, ale v posledím měsíci, se jí objevili 4 malé záchvaty večer po usnutí. Vždy chvíli po usnutí se začla cukat, chroptět a slinit, naštěstí to trvalo jen asi 15 vteřin. Udělali jí kontrolní eeg a to už bylo prý klidnější než před těmi dvěma lety, ale zjistili, že je fotosenzitivní. Překvapil mě přístup doktorky, připadá mi, že s touto nemocí zacházejí pomalu jako kdyby to byla obyčejná chřipka... byli jsme objednaní v pondělí na eeg a až za 14 dní na konzultaci k doktorce! Na výsledek eeg jsem mohla zavolat až ve čtvrtek, protože naše dr. je tam už jen čtvrtky a pátky ! pak mi do telefonu řekla, přijeďte si pro recept na léky. Napsala nám ospolot a za čtvrt roku na kontrolu. V příbalovém letáku jsem se dočetla, že by měl být proveden kontrolní krevní obraz při začátku braní těchto léků. Chtěla bych se objednat u jiného neurologa, jenže to znamená další eeg a dcerka je z těchto vyšetření vystresovaná. Můžete mi napsat jaké máte vy zkušenosti - musí se dělat krevní testy či ne. jak často chodíte na kontrolu ? předem děkuji. Míša
Odpovědět
Průběh diskuze (2 názorů)
Epilepsie a přístup lékařů MichaelaS, 2 děti 6.10.2014 11:15
*Mám synovi dávat antiepileptika? Dana 30.10.2014 12:12

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.