Re: paušální výdaj na dopravu
tento odkaz znám a ještě toto, hlavně poslední bod
Než ale tento výdajový paušál na vozidlo uplatníte, nezapomeňte že: •Zákon nepodmiňuje uplatnění těchto výdajů zařazením vozidla do obchodního majetku – stačí tedy, když je vozidlo ve vašem vlastnictví.
•V paušálu jsou již započteny všechny provozní výdaje vozidla – PHM a parkovné není tedy možné k výdajům dále přičítat. Opravy vozidla, jeho servis, odpisy, náklady na pojistné apod. lze uplatnit jen tehdy, pokud je vozidlo vloženo do obchodního majetku... a to je u pronajímatelů výjimečné (v takovém případě by se ale tyto výdaje k paušálu přičetly)
•Paušální výdaje není možné během roku kombinovat se skutečnými výdaji. Po celý rok je nutné uplatňovat stejný režim.
•Uplatňování 4.000 Kč paušálu na vozidlo se týká jen těch pronajímatelů, kteří proti celku svých příjmů uplatňují skutečné výdaje. Pokud používáte výdajový paušál (tj. proti příjmům uplatňujete 30% výdajový paušál), tento celkový paušál „přebíjí“ všechny jednotlivé výdaje a nic dalšího se k němu již nepřipočítává.
•Pokud používáte vozidlo pouze k dosažení příjmů z pronájmu, nemusíte platit silniční daň. (Pronájem bytu dle § 9 ZDP není podnikáním dle definice podnikání v obchodním zákoníku/živnostenském zákoně a proto se nejedná o podnikatelskou činnost, ke které se silniční daň vztahuje.)
•Knihu jízd při uplatnění paušálu na vozidlo vést nemusíte, protože ale musíte případné kontrole finančního úřadu prokázat, že jste vozidlo k uvedeným účelům skutečně použili – nějaký záznam o provedené cestě je nutné předložit.
Odpovědět