Re: má dítě s Aspergerovým syndromem právo na zájmové kroužky?
Právo asi nemá žádné dítě. Dítě s Aspergerovým syndromem podle mě může na kroužek chodit a nemělo by být vylučováno. Pokud dítě vyžaduje speciální přístup, musí to být v možnostech organizátora kroužku nebo musí mít asistenta. Otázka je, kdo se o asistenta má postarat.
Manžel zažil na sportovním kroužku nezvladatelné dítě s nějakou diagnózou. A stále hrozil nějaký průšvih. Třeba při přesunu MDH na zápas. Jelikož manžel kroužek vedl bez odměny ve svém volném čase a není to profík, rodičům toho dítěte řekl, že dítě chodit může, ale na akce vyžadující přesuny musí mít někoho, kdo ho bude doprovázet.
Je to těžké, protože v kroužcích dítě získá sociální kontakty, které potřebuje. Ovšem druhá věc je fungování kroužku a někdy i bezpečí dítěte s diagnózou i ostatních dětí. Pokud jste ochotni zaplatit asistenta, nevím, v čem škola vidí problém.
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.