Re: Životní úroveň u nás a na Západě - historické srovnání
Kudlo, obléci se dalo, pokud si uměla šít a komouši Ti přiklepli časopis Burda v německé verzi(jeden čas byla očesá verze v ruštině, byla tam toho půlka i to procházelo čistkou, vím, že jsem nechápala co kumu vadí na oblečení), chodila jsi oblékaná jako jinde..... a módně. Látek bylo dost. A pokud se někdo učil šít, tak byla partiovka a tam toho bylo taky hodně. A když se to zkazilo vyšlo to na pár korun. Takže svetry se nesměli plést podle praktické ženy, ale podle Dorky ze Slovenska a byla to taky paráda, dodneška tahám svetr co jsem si pletla na střední z angorské vlny a odpovídám na dotaz kde jsem ho koupila..... neupletu ho nikomu, moje
Moje mamka ho měla cca od roku 1981, všechna čísla, střeženo, hlídáno. Srovnáno.(oni se tam objevovali věci na vyšívání a já ji to brala, abych měla podle čeho dělat)
Ono podle praktické ženy se i špatně šilo, říkala mamka, že to nevycházelo. Jakmile začala chodit Burda byla nadšená. Čekala na něj snad 8let říkala.
Měla zažádáno i o časopis Anna(ruční práce, vyšívání, háčkovaní, pletení). Toho se dočkala až po revoluci. Strašně jí to tenkrát štvalo. Navíc kdo to měl, nepůjčil.....to se střežilo jako rodinné zlato.
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.