| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Co vám lékař neřekne - rady a tipy

25.7.2019 23:34:43 Fern

Re: Vitamin D3 z lišejníku - dotaz nejspíš na doktora

Protože měla moje máti osteoporozu a nakonec zemřela na rakovinu kostí,zajímala jsem se i já,jak do sebe dostat víc déčka či vápníku, byla jsem taky na té dozimetrii (či jakje to správně),tak prý ok,ale pak jsem na netu četla vyjáddření od odb.lékaře,že tato vyšetření nemusí ukázat pravý stav věcí...

Posílám odb.vyjádření vystudované magitr farmacie:
1. Z môjho pohľadu nie je ani tak dôležitá veľmi vysoká dávka déčka ale správny pomer D a vápnika.
Preto sa mi najviac pozdávajú prípravky, ktoré už obsahujú obe látky, ako Caltrate alebo Calcichew.
Inak pri pravidelnom užívaní je 2000 IU ako jednotiek dostačujúcich pre správne fungovanie tela.
... ale ak sú naozaj horšie výsledky tak by som pred prírodnými prípravkami ako zdroj Dčka uprednostnila vyslovene liek Vigantol alebo od tej istej firmy robia voľne predajný Vigantolvit.

2. článok od IKEMU čo je institut klinické a experimentálnej medicíny. Je to najväčšie klinické a vedeckovýskumné centrum v ČR. Pracuje tam moja spolužiačka z výšky. Ten článok je pekne a rozumne napísaný a hlavne vierohodný. Nájdeš tam prevenciu a liečbu osteoporózy, dôležitý je pohyb a aký pohyb. Rôzne potraviny kde nájdeš vitamin D a hlavne Vápnik. Kedy a v akých mg je dôležité vápnik užívať a doporučené dávky na deň.

Z liečivých prípravkov čo viem že sú registrované ako lieky sú : CALTRATE PLUS, CALCICHEW. U registrovaného lieku vieme že to čo píšu na obale tam v tej tablete naozaj je. U doplňku stravy nepodliehajú takej kontrole a tedy nemusí zloženie tablety odpovedať zloženiu na obale.

Tu je sľúbený článok :
https://www.ikem.cz/cs/osteoporoza-prevence-a-lecba/a-1998/
Odpovědět
Průběh diskuze (5 názorů)
Téma: Vitamín D3 z lišejníku nekázanka 25.7.2019 17:0
*Re: Vitamin D3 z lišejníku - dotaz nej... Fern 25.7.2019 23:34
**Re: Vitamin D3 z lišejníku - dotaz n... nekázanka 26.7.2019 17:10
*Re: Vitamin D3 z lišejníku - dotaz nej... Lavi 26.7.2019 10:57
**Re: Vitamin D3 z lišejníku - dotaz n... nekázanka 26.7.2019 17:9

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.